PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej
Kierunek studiów Turystyka i Rekreacja prowadzony przez Akademię Górnośląską posiada pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej - szczegóły.

Turystyka i rekreacja - studia II stopnia

Drukuj

Turystyka i Rekreacja na studiach II stopnia (magisterskich) w AG jest kontynuacją i rozwinięciem idei, która przyświecała nam przy projektowaniu programu pierwszego stopnia tego kierunku. Dzięki temu z jednej strony poszerzysz tu te umiejętności, nad którymi zacząłeś pracować w ramach studiów licencjackich, a z drugiej będziesz mógł w pełni osiągnąć założenia i cele, które postawiłeś sobie decydując się na taką ścieżkę nauki i kariery.

 

Turystyka i Rekreacja– studia magisterskie (studia II stopnia)
studia stacjonarne (dzienne) oraz niestacjonarne (zaoczne) 
2 lata (4 semestry)

 

Naszym zdaniem spójność, logika i ciągłość przynoszą naprawdę wymierne efekty! Projektując program naszych studiów odeszliśmy od stereotypów, zachowując jednocześnie te elementarne podstawy, które będą Ci w pracy niezbędne i które jednocześnie poznają Twoje koleżanki i koledzy studiujący w innych uczelniach. Dzięki temu możesz również z powodzeniem wybrać nasze studia magisterskie z Turystyki i Rekreacji, nie będąc naszym absolwentem.

Także w przypadku studiów II stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja stawiamy na specjalizację, w ramach której ponownie proponujemy Ci kilka konkretnych ścieżek specjalnościowych:

 

Niezależnie od tego, którą specjalność wybierzesz i w czym możesz być ekspertem, dajemy Ci też solidne podstawy z ekonomii, marketingu, psychologii oraz zarządzania i prawa, dzięki czemu poradzisz sobie również w pracy w innych branżach. Po studiach I stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich albo z powodzeniem pójść do pracy. Jakiej? Gdzie? Oto lista przykładowych stanowisk związanych z szeroko rozumianą turystyką i hotelarstwem:

http://www.praca.pl/poradniki/lista-stanowisk/turystyka-hotelarstwo

 

Zastanawiasz się, jakie przedmioty czekają Cię na studiach II stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja? Każda ścieżka ma swój osobny program dostosowany do Twoich zainteresowań i predyspozycji – zobaczysz go na podstronie każdej specjalności. Mamy natomiast grupę przedmiotów, które uznaliśmy za absolutnie niezbędne dla każdego studenta Turystyki i Rekreacji.

 

Przedmioty kształcenia ogólnego (podstawowe i kierunkowe) na kierunku Turystyka i Rekreacja

 • Marketing usług turystycznych i rekreacyjnych
 • Informatyka w turystyce i rekreacji
 • Socjologia czasu wolnego
 • Planowanie i polityka turystyczna
 • Innowacje w turystyce
 • Regionalna gospodarka turystyczna
 • Zarządzanie przedsiębiorstwem turystycznym
 • Badania rynku turystycznego
 • Turystyka zdrowotna
 • Międzynarodowe projekty inwestycyjne w turystyce
 • Historia kultury

 

Sprawdź pełną ofertę edukacyjną kierunku (karty przedmiotów - paczka .zip)

Kierunek studiów Turystyka i Rekreacja prowadzony przez Akademię Górnośląską posiada pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej - szczegóły.
logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+