PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej
/dla-studenta/studenckie-praktyki-zawodowe.html
Kierunek studiów Turystyka i Rekreacja prowadzony przez Akademię Górnośląską posiada pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej - szczegóły.

Akademia Górnośląska uznana za najlepszą uczelnię niepubliczną w Polsce, kształcącą na kierunku „Turystyka i rekreacja”. - szczegóły

Rekrutacja na studia rozpoczynające się w październiku 2025 r. jest prowadzona od maja do końca września. Jednak już teraz możesz zagwarantować sobie pierwszeństwo.

Zarządzanie gospodarką turystyczną

Drukuj

Zarządzanie gospodarką turystyczną to nasza nowa propozycja, która umożliwi Państwu zdobycie kompetencji wynikających z potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Celem tej specjalności jest wykształcenie specjalistów zajmujących się zarządzaniem elementami gospodarki turystycznej. Jeśli zdecydujesz się na te studia, zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu: najnowszych trendów w zarządzaniu przedsiębiorstwami turystycznymi, zasobami ludzkimi, finansów, badań rynku, socjologii czasu wolnego a także innowacyjnego podejścia do produktu turystycznego i jego sprzedaży z wykorzystaniem technologii informacyjnych. 

W ramach przedmiotów realizowanych na tej specjalności student zapozna się z takimi zagadnieniami jak: prawne aspekty funkcjonowania gospodarki turystycznej, analiza rynków turystycznych, zarówno krajowych jak i międzynarodowych, planowaniem i realizacją działań polityki turystycznej oraz zasadami CSR ze szczególnym ich uwzględnieniem w turystyce.

 

Przykładowe przedmioty specjalnościowe:

  • Międzynarodowe prawo w turystyce
  • Międzynarodowa współpraca w turystyce
  • Zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii
  • Marketing międzynarodowy w turystyce
  • Geoinformacja w turystyce międzynarodowej
  • Zarządzanie kryzysowe w turystyce
  • Zarządzanie destynacją turystyczną

 

Perspektywy zawodowe

Celem specjalności Zarządzanie gospodarką turystyczną jest wykształcenie specjalistów zajmujących się zarządzaniem w obszarze całej gospodarki turystycznej, potrafiących wykorzystać swoją wiedzę i kompetencje do realizacji projektów turystycznych na szczeblach nie tylko lokalnych, krajowych i regionalnych, ale również międzynarodowych. Tak więc studenci kierunku zdobywają wiedzę i umiejętności zorientowane na kompetencje menedżera biznesu turystycznego zarówno w sferze zarządzania infrastrukturą turystyczną jak i organizacją i zarządzaniem.

Absolwenci po tej specjalności znajdą pracę jako: 

  • Menedżer na różnych szczeblach zarządzania w przedsiębiorstwach świadczących usługi turystyczne, organach administracji rządowej i samorządowej, organizacjach i stowarzyszeniach związanych z przemysłem turystycznym;
  • Ekspert, czy też doradca w firmach turystycznych w Polsce lub za granicą;
  • Przedsiębiorca prowadzący własną działalność w branży turystycznej, np. biuro podróży, hotel, lokal gastronomiczny;
  • Specjalista w zakresie promocji miast i regionów oraz w jednostkach zajmujących się informacją i obsługą turystyczną.

Jak widać sfera zatrudnienia to nie tylko instytucje administracji rządowej i samorządowej związane z gospodarką turystyczną, ale również przedsiębiorstwa prywatne organizujące i prowadzące usługi w zakresie szeroko rozumianych usług turystycznych.

Kierunek studiów Turystyka i Rekreacja prowadzony przez Akademię Górnośląską posiada pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej - szczegóły.

Akademia Górnośląska uznana za najlepszą uczelnię niepubliczną w Polsce, kształcącą na kierunku „Turystyka i rekreacja”. - szczegóły

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532