Studia skierowane są głownie do osób chcących zdobyć nowy rodzaj wiedzy, czasem alternatywnej, otworzyć nowe kierunki rozwoju i zaistnieć na polu kreacji usług odpowiadających na potrzeby innowacyjnego sposoby działania na regionalnym rynku zmodyfikowanych potrzeb konsumenckich.
Celem specjalności Menedżer turystyki regionalnej jest wykształcenie specjalistów dysponujących szeroką, merytoryczną i praktyczną wiedzą w zakresie organizacji i zarządzania turystyki regionalnej ukierunkowanej na nowe potrzeby regionalnej branży turystycznej. W trakcie studiów student zdobędzie niezbędną wiedzę dotyczącą: planowania i zarządzania regionalnym produktem turystycznym, specyfiką i znaczeniem dziedzictwa kulturowego społeczności lokalnych jak również organizacji i zarządzania regionalną infrastrukturą
W ramach przedmiotów realizowanych na tej specjalności student zapozna się z takimi zagadnieniami jak: prawne uwarunkowania rozwoju turystyki w regionie, analiza regionalnych rynków turystycznych (nie tylko krajowych ale i międzynarodowych), elementy zarządzania regionalną infrastrukturą turystyczną, czy też planowanie, organizacja i sprzedaż usług.
Przykładowe przedmioty specjalnościowe:
Perspektywy zawodowe
Absolwenci specjalności Menedżer turystyki regionalnej zdobędą merytoryczne i praktyczne przygotowanie do zarządzania firmami działającymi w sektorze regionalnej turystyki a także prowadzenia działalności w zakresie organizacji turystyki i wypoczynku opartej o walory przyrodnicze i kulturowe regionu.
Absolwenci po tej specjalności znajdą pracę jako: menedżer ds. organizacji i zarządzania regionalnym produktem turystycznym, specjalista ds. zarządzania i obsługi ruchu turystycznego, menedżer obiektów regionalnej infrastruktury turystycznej, menedżer regionalnego produktu turystycznego, specjalista ds. promocji turystyki i rekreacji w regionie, pracownik firm prowadzących działalność na rzecz regionalnej branży turystycznej.
Tak więc absolwent specjalności Menedżer turystyki regionalnej znajdzie zatrudnienia nie tylko w instytucjach administracji rządowej i samorządowej związanych z organizacją i zarządzaniem turystyką w regionie, ale również prywatnych przedsiębiorstwach i organizacjach pozarządowych zarządzających usługami w zakresie szeroko rozumianej turystyki i rekreacji regionalnej.
Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach
40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532