Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka

Rekrutacja krok po kroku

Drukuj

Krok 1

Załóż indywidualne konto w systemie Rekrutacji on-line, dostępnym na stronach internetowych: 

 1. Studia I, II stopnia oraz jednolite studia magisterskie: https://irk-pl.gwsh.edu.pl/ 
 2. Studia Podyplomowe: https://sp.gwsh.edu.pl/irk/ 

Wypełnij wymagane pola. Po założeniu konta na wskazany adres e-mail, otrzymasz wiadomość z informacją o założeniu konta i linkiem do jego aktywacji.

 

Krok 2

Aktywuj konto klikając w otrzymany link i zaloguj się na stronie systemu rekrutacji. Uzupełnij resztę danych osobowych i wgraj do systemu zdjęcie legitymacyjne. Pamiętaj, że tylko uzupełnienie wszystkich danych pozwala przejść do kolejnego kroku.

 

Krok 3

Wybierz rekrutację, a następnie korzystając z rozwijanej listy wybierz kierunek, na który chcesz się zapisać oraz jego lokalizację (Katowice / Żory / Wiedeń). Po poprawnym ukończeniu tego kroku otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem rejestracji oraz instrukcją dalszego postępowania.

Uwaga: 
Nabór zimowy, to nabór na semestr rozpoczynający się od października 
Nabór letni, to nabór na semestr rozpoczynający się od marca

 

Krok 4

Aby wybór kierunku był ważny, musisz dokonać opłaty. Wysokość opłaty oraz numer konta otrzymasz w wiadomości e-mail potwierdzającej zapis. Wysokość opłat wynosi:

 • Opłata rejestracyjna 85 zł - weryfikacja dokumentów w jęz. polskim;  
  w tytule przelewu wpisz „ Twoje ID + imię i nazwisko” 
 • Opłata rejestracyjna 250 zł - weryfikacja dokumentów w jęz. obcym;
  w tytule przelewu wpisz „ Twoje ID + imię i nazwisko”

W przypadku rekrutacji na studia (po 5 października), w dniu podpisywania umowy z Uczelnią wymagane będzie od Kandydata okazanie dowodu wpłaty za czesne za miesiąc październik.

 

Krok 5 – dotyczy tylko Kandydatów, którzy wybrali realizację studiów w trybie stacjonarnym (dziennym)

Po dokonaniu wyboru kierunku, uzupełnij wyniki uzyskane na maturze. Te dane nie mają wpływu na przyjęcie Cię na studia, jednak są potrzebne dla celów statystycznych.

 

Krok 6

Po uzupełnieniu wszystkich danych przejdź do kroku oświadczenia i zaznacz odpowiednie pola. Na tym etapie możesz też zapoznać się z Regulaminem Studiów oraz Regulaminem Finansowym. Jest to ostatni krok etapu rekrutacji on-line. 

 

Krok 7

Przygotuj wszystkie dokumenty wymagane do przyjęcia na studia w GWSH
www.gwsh.pl/rekrutacja/rekrutacja-dokumenty.html

 • Potwierdzenie dokonania obowiązkowej opłaty rekrutacyjnej (jeśli przy rejestracji zaznaczyłeś, że jesteś naszym Absolwentem, przysługuje Ci zwolnienie z opłaty)
 • Potwierdzenie dokonania opłaty za czesne (jeśli zapisujesz się na studia po 5. października) - opłata ratalna tj. rata za m-c październik lub opłata jednorazowa
 • Oryginał świadectwa dojrzałości (dot. rekrutacji na studia I stopnia/ jednolite studia magisterskie) lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia (dot. rekrutacji na studia II stopnia)
 • Dowód osobisty

Jeśli zapisujesz się na kierunek medyczny (Fizjoterapia, Kosmetologia, Pielęgniarstwo), pobierz z systemu i przygotuj dodatkowe, obowiązkowe zaświadczenia:

 • Zaświadczenie lekarza medycyny pracy, o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów
 • Zaświadczenie w sprawie badań sanitarno-epidemiologicznych
 • Zaświadczenie o przebytym szczepieniu przeciwko WZW B (lub skan książeczki zdrowia zawierającej wpis o przyjętych 3 dawkach szczepionki)

UWAGA! Jeśli w związku z obecną sytuacją zagrożenia COVID-19 nie masz możliwości uzyskać wymaganych zaświadczeń, pobierz z systemu i przygotuj podpisane „Oświadczenie kandydata na studia, dotyczące uzupełnienia brakujących zaświadczeń lekarskich” 

Wymagane zaświadczenia lekarskie uzyskasz TYLKO podczas wizyty w jednej z dwóch przychodni: 

NZOZ All Medicus Katowice Piotrowice 
ul. Harcerzy Września 1939r. nr 5 
tel.: 32/307 99 00 lub 792 185 455

Centrum Medyczne SIGNUM Katowice Piotrowice
ul. Bażantów nr 6C 
tel.: 32/ 350 00 35

UWAGA: Nie będą uznawane zaświadczenia wydane przez inne przychodnie.

Zachęcamy do umawiania wizyt w terminach zgodnych  z godzinami pracy Biura Rekrutacji, aby tego samego dnia podpisać z nami umowę o świadczenie usług edukacyjnych. 

Skierowania na badania oraz wzory zaświadczeń lekarskich są dostępne do pobrania na stronie: www.gwsh.pl/rekrutacja/rekrutacja-dokumenty.html

Koszt wizyty lekarskiej: 50zł
Koszt zaświadczenia w sprawie badań sanitarno-epidemiologicznych (na podstawie wyników trzykrotnego badania na nosicielstwo pałeczek Salmonella i Shigella): 25zł/40zł 

Na wizytę lekarską powinieneś zabrać ze sobą:

 • Dowód osobisty 
 • Wynik badania na nosicielstwo pałeczek Salmonella i Shigella (zazwyczaj wpisane w książeczkę sanepidowską). Jeśli nie robiłeś nigdy tego badania, powinieneś wykonać trzykrotne badanie próbek kału w najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Koszt to 99zł 
 • Wynik badania krwi - ALT i bilirubina całkowita. 
  Badanie możesz zrobić w dowolnej przychodni. Koszt to kilkanaście złotych

 

Krok 8

 • Po skompletowaniu dokumentów, zapraszamy Cię do złożenia ich bezpośrednio w Biurze Rekrutacji w Katowicach lub w Żorach najlepiej w terminie od 1 do 14 dni od daty założenia (aktywacji) konta
 • Przykład: Jeśli na studia w Systemie Internetowej Rekrutacji zapisałeś się 10. Stycznia 2021 roku zapraszamy Cię do nas między 10 a 24 stycznia 2021 o dowolnej porze w godzinach pracy Biura Rekrutacji www.gwsh.pl/kontakt/biuro-rekrutacji.html. Spotkanie z nami zakończy proces rekrutacji. 
  UWAGA! Składając komplet dokumentów w Biurze Rekrutacji w terminie do 14 dni od daty założenia (aktywacji) konta w systemie rekrutacyjnym skorzystasz ze ZNIŻKI  ZA REFLEKS- zapłacisz 50 zł mniej w I semestrze studiów niestacjonarnych.

  Jeśli zarejestrowałeś się w systemie rekrutacyjnym przed 7 stycznia, masz 14 dni na osobiste złożenie dokumentów, licząc od 7 stycznia 2021 aby uzyskać ZNIŻKĘ ZA REFLEKS.

 

Krok 9

Jeśli wybrany przez Ciebie kierunek studiów zostanie otwarty, na adres e-mail podany w kwestionariuszu osobowym otrzymasz pod koniec lutego wiadomość od Akademickiego Centrum Rekrutacji i Rozwoju Kariery, z zaproszeniem na spotkanie informacyjno-organizacyjne.

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Członek - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział Katowice Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Polska Izba Biegłych Rewidentów Partner - Green Bridge Partner - Marco Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWCPartner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben Projektor
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+