PL | EN
logo Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej

Rekrutacja krok po kroku dla Kandydatów z dokumentami wydanymi poza granicami RP

Drukuj

Krok 1

Załóż indywidualne konto w systemie Rekrutacji on-line, dostępnym na stronach internetowych: 

 1. Studia I, II stopnia oraz jednolite studia magisterskie: https://irk-pl.gwsh.edu.pl/ 
 2. Studia Podyplomowe: https://sp.gwsh.edu.pl/irk/ 

Wypełnij wymagane pola. Po założeniu konta na wskazany adres e-mail, otrzymasz wiadomość z informacją o założeniu konta i linkiem do jego aktywacji.

 

Krok 2 

Aktywuj konto klikając w otrzymany link i zaloguj się na stronie systemu rekrutacji. Uzupełnij resztę danych osobowych i wgraj do systemu zdjęcie legitymacyjne. Pamiętaj, że tylko uzupełnienie wszystkich danych pozwala przejść do kolejnego kroku.

 

Krok 3

Wybierz rekrutację, a następnie korzystając z rozwijanej listy wybierz kierunek, na który chcesz się zapisać oraz jego lokalizację (Katowice / Żory / Wiedeń). Po poprawnym ukończeniu tego kroku otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem rejestracji oraz instrukcją dalszego postępowania.

Uwaga: 
Nabór zimowy, to nabór na semestr rozpoczynający się od października 
Nabór letni, to nabór na semestr rozpoczynający się od marca

 

Krok 4

Aby wybór kierunku był ważny, musisz dokonać opłaty. Wysokość opłaty oraz numer konta otrzymasz w wiadomości e-mail potwierdzającej zapis. 

 • Dodatkowo opłata opłata weryfikacyjna dla dokumentów złożonych w języku innym niż język polski - 165 złotych; w tytule przelewu wpisz „kierunek + imię i nazwisko + weryfikacja”

Zgodnie z Regulaminem Finansowym: Cudzoziemiec podejmujący studia w języku polskim zobowiązany jest uiścić jednorazowo najpóźniej w dniu podpisywania (przedwstępnej) umowy o świadczenie usług edukacyjnych czesne roczne lub czesne semestralne z góry w wysokości zgodnie z obowiązującą tabelą czesnego.

 

Krok 5

Jeśli jesteś cudzoziemcem i chcesz studiować w języku polskim, musisz wykazać się znajomością języka polskiego. 

 • Przygotuj dokument potwierdzający znajomość języka polskiego na poziomie minimum B2 (studia licencjackie) i B2+ (studia magisterskie)
  • Jeśli nie posiadasz certyfikatu ukończenia kursu znajomości języka polskiego, powiadom o tym pracownika Działu Rekrutacji. Przeprowadzimy z Tobą rozmowę weryfikującą poziom języka polskiego.

 

Krok 6.

Dotyczy Kandydatów, którzy wybrali realizację studiów w trybie stacjonarnym (dziennym):
Po dokonaniu wyboru kierunku, uzupełnij wyniki uzyskane na maturze. Te dane nie mają wpływu na przyjęcie Cię na studia, jednak są potrzebne dla celów statystycznych.

Dotyczy Kandydatów, którzy wybierają studia uzupełniające magisterskie:
Po dokonaniu wyboru kierunku, uzupełnij informacje o uzyskanym dyplomie ukończenia studiów I stopnia.
 

Krok 7

Po uzupełnieniu wszystkich danych przejdź do kroku oświadczenia i zaznacz odpowiednie pola. Na tym etapie powinieneś/ powinnaś zapoznać się z Regulaminem Studiów oraz Regulaminem Finansowym.

 

Krok 8

W kroku “Wydruki” zapoznaj się z wszystkimi najważniejszymi dokumentami oraz pobierz skierowania na badania lekarskie, które są potrzebne w przypadku chęci zapisania się na kierunki medyczne: fizjoterapię, pielęgniarstwo lub kosmetologię. Jest to ostatni krok etapu rekrutacji on-line.

 

Krok 9

Przygotuj wszystkie dokumenty wymagane do przyjęcia na studia w GWSH:

 • Dowód osobisty / Paszport
 • Potwierdzenie dokonania obowiązkowej opłaty rekrutacyjnej w wysokości 250 zł
 • Potwierdzenie dokonania opłaty za czesne
 • Oryginał świadectwa dojrzałości (dot. rekrutacji na studia I stopnia/ jednolite studia magisterskie) lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia (dot. rekrutacji na studia II stopnia)
 • Apostille (legalizacja) świadectwa dojrzałości lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia
 • Tłumaczenia przysięgłe dokumentów sporządzonych w języku innym niż język polski
 • Dokument potwierdzający znajomość języka polskiego na poziomie minimum B2 (studia licencjackie) i B2+ (studia magisterskie)
  -Dla kandydatów nieposiadających certyfikatu ukończenia kursu znajomości języka polskiego przeprowadzana jest rozmowa weryfikująca poziom języka
 • Ważne ubezpieczenie zdrowotne, obowiązujące w Polsce na okres minimum 1 roku
 • Zgoda przedstawiciela ustawowego na podjęcie studiów przez osobę niepełnoletnią (obowiązuje kandydatów, którzy nie ukończyli 18 roku życia).

Jeśli zapisujesz się na kierunek medyczny (Fizjoterapia, Kosmetologia, Pielęgniarstwo), pobierz z systemu IRK druki zaświadczeń lekarskich i przygotuj:

 • Zaświadczenie lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów
 • Zaświadczenie lekarza medycyny pracy w sprawie badań sanitarno-epidemiologicznych
 • Zaświadczenie o przebytym szczepieniu przeciwko WZW B (lub książeczka zdrowia zawierająca wpis o przyjętych 3 dawkach szczepionki)

Wymagane zaświadczenia lekarskie uzyskasz TYLKO podczas wizyty w jednej z przychodni podanej na stronie: www.gwsh.pl/rekrutacja/rekrutacja-dokumenty.html

 

Krok 10

Po skompletowaniu dokumentów, udaj się do naszego Biura Rekrutacji w Katowicach, w celu osobistego złożenia dokumentów i podpisania umowy oświadczenie usług edukacyjnych.
Godziny pracy Biura Rekrutacji: www.gwsh.pl/kontakt/biuro-rekrutacji.html

Skorzystaj ze ZNIŻKI ZA REFLEKS! Złóż komplet dokumentów w Biurze Rekrutacji w terminie do 14 dni od daty założenia konta w systemie rekrutacyjnym a zapłacisz 50 zł mniej w I semestrze (dot. studiów niestacjonarnych).

Jeśli wybrany przez ciebie kierunek studiów zostanie otwarty, w systemie IRK oraz na adres e-mail podany w kwestionariuszu osobowym, otrzymasz od Akademickiego Centrum Rekrutacji i Rozwoju Kariery wiadomość z informacjami organizacyjnymi dotyczącymi nauki w GWSH. Wiadomość zostanie rozesłana:

-Pod koniec września - jeśli rozpoczynasz studia od października
-Pod koniec lutego - jeśli rozpoczynasz studia od marca

logo gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+