PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Zarządzanie zespołem finansowo-księgowym

Drukuj

  "Zarządzanie zespołem finansowo-księgowym".

 

Czas trwania: 3h

 

Szkolenie online (w formie interaktywnej)

dedykowane głównym księgowym, dyrektorom finansowym i ich zastępcom

 

Pracujesz w ciągłym pędzie. Na nic nie masz czasu i nierzadko bierzesz robotę do domu. Wciąż sprawdzasz i kontrolujesz, jeżeli nie wszystko, to większość spraw realizowanych przez twoich pracowników, bo błędy, często tego samego rodzaju, mimo, że zwracasz za każdym razem uwagę, dalej się zdarzają. I wciąż, mimo upływającego czasu, dziwisz się, że twoi pracownicy niezmiennie narzekają, że pracy jest za dużo, czasu za mało, że się nie wyrabiają z taką ilość dokumentów, i że potrzebna byłaby kolejna para rąk do pracy. Jak to się dziej, że tylko ty zostajesz po godzinach?

 

Jeśli twoje odczucia są zbliżone do opisanej sytuacji, to niniejsze szkolenie jest dla ciebie. Dowiesz się z niego, jakie są przyczyny opisanego stanu rzeczy, poznasz ich naturę oraz zrozumiesz istotę swojej roli w kształtowaniu nowoczesnego środowiska pracy. Poznasz sposoby diagnozowania dysfunkcji zespołowych, określania ról pracowniczych oraz eliminowania niedociągnięć i uchybień w standardzie pracy. Otrzymasz proste, a zarazem skuteczne narzędzia rozwijające pracowników, których zastosowanie uznasz zapewne z jednej strony za banalnie proste (aż dziwne, że do tej pory z nich nie korzystasz), z drugiej niewiarygodnie skuteczne.

 

Czujesz choć trochę euforii w związku z wyobrażeniem sobie nowego ja, jako nowoczesnego lidera swojego zespołu? Jeśli  nie, zostań tam, gdzie jesteś i szukaj innych rozwiązań i możliwości. Jeśli tak, to już czas na nowe rozdanie, czas na nasze spotkanie. Do zobaczenia i usłyszenia niebawem.

 

Jakie tematy poruszymy w trakcie szkolenia?  

 

  • Istota zarządzania „wczoraj i dziś” – od naukowego zarządzania do podejścia pozytywnego
  • Zarządzanie jako proces podejmowania decyzji wspierających emergencję (procesy oddolne)
  • Zdolności i style przywódcze lidera gwarantem osiągania pożądanych rezultatów
  • Budowanie zespołu z wykorzystaniem klasyfikacji pracowników i typologii osobowości
  • 5 dysfunkcji zespołu pracowniczego wg Lencioniego – jak im przeciwdziałać
  • Informacja zwrotna jako skuteczne narzędzie rozwojowe

 

Prowadzący: Dariusz Kosiorek

Wykładowca akademicki, trener biznesu, konsultant oraz praktyk zarządzania. Przez wiele lat zajmował się budowaniem zespołów pracowniczych dla nowych organizacji w branży handlowej (np. materiałami budowalnymi, odzieżą i bielizną, alkoholami i napojami oraz szeroko rozumianymi produktami spożywczymi) i usługowej (np. sprzedaż ubezpieczeń, MLM). Były ekspert ds. metodologii Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz autor publikacji poświęconych Opracowaniu i Upowszechnieniu Krajowych Standardów Kwalifikacji Zawodowych. Był też pełnomocnikiem zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Sp. z o.o. w kwestiach związanych z budowaniem relacji z załogą oraz kształtowania poprawnych stosunków ze związkami zawodowymi. W swojej pracy trenerskiej specjalizuje się w tematyce dotyczącej szeroko rozumianego zarządzania (w tym: ZZL, jakością, produktywnością), kształtowania kultury organizacyjnej oraz wielowymiarowego doskonalenia organizacji.

 

Ukończył socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada dyplom studiów MBA prowadzonych w Akademii Leona Koźmińskiego oraz dyplomy ukończenia kilku kierunków studiów podyplomowych, między innymi z zakresu coachingu czy marketingu. Od 10 lat jest związany z Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową w charakterze wykładowcy oraz opiekuna merytorycznego kilku kierunków studiów podyplomowych (w tym Kadry i Płace, BHP, HR Business Partner). Jest autorem kilkunastu publikacji z zakresu mechanizmów kształtowania satysfakcji z pracy, motywacji, zarządzania jakością, kultury organizacyjnej, wykorzystania wartości w zarządzaniu oraz modeli doskonałości biznesowej.

Termin:

cena: 149 zł

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+