Zapisz się na kurs w terminie:
Implantologia Stomatologiczna – Curriculum
szkolenie jest akredytowane przez Śląską Izbę Lekarską - 75 punktów edukacyjnych
WYMAGANIA KWALIFIKACYJNE:
szkolenie przeznaczone jest dla lekarzy dentystów posiadających czynne prawo wykonywania zawodu
CEL SZKOLENIA:
szkolenie jest cyklem 4 dwudniowych kursów, których celem jest przygotowanie lekarzy klinicystów do samodzielnego prowadzenia leczenia implantoprotetycznego w warunkach gabinetu stomatologicznego. Współczesne wymagania stawiają przed implantologami szereg wyzwań związanych z bezpiecznym i przewidywalnym wykonywaniem zabiegów również u Pacjentów ze znacznym deficytem kości wyrostka zębodołowego.
Z kolei wysokie wymagania estetyczne generują potrzebę posiadania przez lekarzy wysokich kompetencji w zakresie zabiegów na tkankach miękkich jamy ustnej oraz umiejętności doboru najwłaściwszych rozwiązań implantoprotetycznych, spośród szerokiej gamy suprastruktur ruchomych i stałych oraz przykręcanych i cementowanych. Ponadto stały rozwój technologiczny stawia wymagania znajomości zarówno klasycznych protokołów postępowania klinicznego w wykonawstwie rozwiązań implantoprotetycznych, jak również wdrażania w praktyce rozwiązań cyfrowych.
Dlatego też program szkolenia podyplomowego „Implantologia Stomatologiczna – Curriculum” został tak skonstruowany, aby lekarze w stosunkowo krótkim czasie zdobyli wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie nie tylko zabiegów wprowadzania implantów zębowych, ale również procedur augmentacyjnych, podnoszenia dna zatoki szczękowej oraz szeroko pojętej implantoprotetyki. Program czterech dwudniowych zjazdów pokrywa wszystkie te zagadnienia. Lekarze, którzy posiadają już pewne doświadczenie w określonych obszarach implantologii nie muszą uczestniczyć we wszystkich modułach, ale wybrać tylko zjazdy, których tematyka odpowiada ich potrzebom edukacyjnym.
Każdy dzień szkolenia składa się z części teoretycznej oraz kilkugodzinnych ćwiczeń praktycznych na specjalnych fantomach lub preparatach zwierzęcych, podczas których uczestnicy szkolenia pod okiem doświadczonego klinicysty będą uczyć się krok po kroku podstawowych i zaawansowanych procedur zabiegowych związanych ze współczesną implantologią i implantoprotetyką.
Lekarze, którzy będą chcieli kontynuować swoje kształcenie w zakresie implantologii stomatologicznej, będą mieli możliwość uczestniczenia od września 2023 w studiach podyplomowych „Implantologia Stomatologiczna” organizowanych na Wydziale Medycznym AG.
Wszystkie 4 moduły będą wliczały się do programu studiów podyplomowych.
Podczas całego szkolenia oraz do roku po jego zakończeniu kursanci będą mieli możliwość konsultowania swoich przypadków z doświadczonym implantologiem, który bezpłatnie pomoże w ustaleniu planu leczenia, doborze odpowiednich technik operacyjnych i procedur implantoprotetycznych. Ten rodzaj współpracy umożliwi bezstresowe i bezpieczne wprowadzenie implantologii do codziennej praktyki stomatologicznej.
PROGRAM:
Szkolenie akredytowane jest przez Śląską Izbę Lekarską - 75 punktów edukacyjnych
Szczegółowy program poszczególnych zjazdów - kliknij tutaj
CO NAS WYRÓŻNIA:
KADRA DYDAKTYCZNO - SZKOLENIOWA:
Kierownik szkolenia: prof. zw. dr hab. n. med. Piotr MALARA, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej MSc. Implantolog. Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej. W trakcie studiów i po ich zakończeniu odbył liczne staże zawodowe i naukowe w renomowanych ośrodkach krajowych i zagranicznych (m. in. Johann Wolfgang Goethe Universitat we Frankfurcie nad Menem oraz w Klinice Chirurgii Stomatologicznej, Szczękowo-Twarzowej i Plastycznej Szpitala Uniwersyteckiego w Strassburgu). W roku 2001 uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie stomatologii, nadany przez Radę Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. W roku 2007 zakończył szkolenie specjalizacyjne uzyskując tytuł specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej . W roku 2008 uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych, natomiast w roku 2012 został profesorem nadzwyczajnym. W tym samym roku ukończył również studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej w GWSH. W roku 2015 uzyskał tytuł Master of Science in Oral Implantology kończąc jedne z najbardziej prestiżowych studiów w zakresie implantologii na Johann Wolfgang Goethe Universitat we Frankfurcie nad Menem .
Piotr Malara od wielu lat zajmuje się inżynierią stomatologiczną - interdyscyplinarną dziedziną nauki, w której skład wchodzi protetyka stomatologiczna, inżynieria materiałowa i inżynieria biomedyczna obejmująca zastosowanie technologii cyfrowych w medycynie.
Piotr Malara jest autorem i współautorem kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych oraz licznych referatów wygłaszanych na konferencjach z zakresu stomatologii, chirurgii i implantologii szczękowo-twarzowej oraz medycyny estetycznej oraz promotorem kilku doktorów nauk medycznych. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych, m. in. European Academy of Facial Plastic Surgery oraz International Academy of Aesthetics.
CZAS TRWANIA: 4 weekendowe spotkania /raz w miesiącu (sobota, niedziela), 75 godzin
LICZBA UCZESTNIKÓW: 8 osób
GODZINY REALIZACJI ZAJĘĆ: sobota, niedziela: 09:00 - 16:00
MIEJSCE REALIZACJI:
Budynek A - Akademii Górnośląskiej, ul. Harcerzy Września 1939 nr 3, 40-659 Katowice
sala A217, 2 piętro - Stomatologiczne Centrum Dydaktyczne
i/lub
Klinika Malara
ul. Raciborska 42,
CENA: 25000 zł/ brutto
Możliwość płatności za kurs w II równych ratach:
CENA OBEJMUJE: uczestnictwo w zajęciach teoretycznych i praktycznych na preparatach zwierzęcych, egzamin teoretyczny i praktyczny, po którym zostanie wydany Certyfikat Ukończenia Szkolenia -potwierdzające opanowanie wiadomości teoretycznych i praktycznych w zakresie chirurgii jamy ustnej oraz Świadectwo Ukończenia Szkolenia
Szkolenie podyplomowe realizowane jest we współpracy z Centrum Medycznym Malara.
INFORMACJE I ZAPISY:
tel. 32/ 35-70-605, 32/ 35-70-606,
mobil: 696-721-366, 696-728-230,
e-mail: szkolenia@akademiagornoslaska.pl
Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach
40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532