PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Koło Naukowe Kierunku Pedagogika

Drukuj

Koło naukowe "Twórczy praktyk - jak ciekawie pracować z ludźmi" zaprasza studentów pedagogiki na spotkania, które odbywają się w weekendy zjazdowe, po zajęciach dydaktycznych.

Ideą Koła są spotkania z inspirującymi ludźmi, dla których praca to wyzwanie i pasja, a którzy w swojej działalności wykorzystują między innymi warsztat szeroko pojmowanej arteterapii. Podczas spotkań spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie: jak można pracować ciekawie i twórczo, spełniać swoje marzenia i jednocześnie wspierać innych w rozwoju?

Tematy, jakie poruszane będą podczas spotkań, to przede wszystkim: 

 • metody jakimi pracują,
 • możliwa ścieżka zawodowa forma zatrudnienia, 
 • co pomaga im w rozwoju zawodowym,
 • co ich inspiruje w życiu zawodowym?
 • kto jest ich mentorem?
 • jak wygląda ich dzień pracy?

Podczas spotkania będzie też czas na zadawanie pytań, dzielenie się własnym doświadczeniem, a także krótkie ćwiczenia warsztatowe zaproponowane przez zaproszonych gości czy prowadzącą.

Motto spotkań Koła: Nic tak nie inspiruje w życiu jak spotkanie z drugim człowiekiem.

Koło poprowadzi Monika Ostrowska-Cichy, wykładowczyni, arteterapeutka, wraz z zaproszonymi gośćmi, praktykami, między innymi będą to: 

 1. Anna Sikorska - arteterapeutka, Centrum Arteterapii Sensarte w Warszawie, prowadzi Akademie Arteterapii.
 2. Ola Skwara - psycholożka, terapeutyczna moc fotografii, pomysłodawczyni podyplomowych studiów Fotografia w terapii i rozwoju AG.
 3. Ewa Kokot - edukatorka sztuki, szefowa Domu Oświatowego w Katowicach, viceprezeska Polskiego Komitetu Wychowania przez Sztukę INSEA.
 4. Jolanta Górny - wicedyrektorka żłobka, pasjonatka rodzicielstwa bliskości, szczęśliwa babcia.
 5. Jagoda Wilk - pedagożka szkoła podstawowa, pasjonatka pozytywnej dyscypliny. Uczy i wspiera dzieci w ramach   tworzonych przez siebie programów szkolnych.
 6. Edyta Kruk-Łakomska- kierowniczka placówki wparcia dziennego dla dzieci, zwolenniczka podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach.

 

Film: Spotkanie Koła Naukowego Twórczy praktyk... 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+