PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Konsultacja dokumentów aplikacyjnych

Drukuj

W RAMACH BIURA KARIER AKADEMII GÓRNOŚLĄSKIEJ OFERUJEMY BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ DOKUMENTÓW APLIKACYJNYCH ORAZ POMOC W ICH STWORZENIU.

Jeśli chciałabyś/ chciałbyś skonsultować czy Twoje CV jest poprawnie zrobione i ma szanse powodzenia w staraniach o zdobycie pracy, albo nie wiesz jak zabrać się do stworzenia Twojego życiorysu, chętnie pomożemy.

Umów się na indywidualną konsultację z Natalią Nowak- Trojnar z Akademickiego Centrum Rekrutacji
i Rozwoju Kariery. Napisz na biurokarier@akademiagornoslaska.pl lub zadzwoń pod numer telefonu 32 3570 625.

Zapraszamy.

 

 

 

 

 

Porady Pracuj.pl
...............................................................................................................................................
11-08-2022

CV bez doświadczenia

Właśnie skończyłeś studia i jesteś na etapie szukania wymarzonej posady? Nie musisz obawiać się, że brak doświadczenia zawodowego przekreśli Twoją kandydaturę w oczach rekrutera. Nawet jeśli wcześniej nie pracowałeś w wyuczonej profesji, możesz wzbogacić swoje CV wieloma innymi informacjami. Sprawdź, czym warto się pochwalić, nie mając doświadczenia zawodowego! 

Praca dodatkowa – czy warto wpisać ją w CV? 

Pracowałeś w wakacje jako kelner? A może rozdawałeś ulotki lub pomagałeś w obsłudze gości hotelowych? Nawet jeśli Twoja wakacyjna praca w ogóle nie była związana z wybranym przez Ciebie kierunkiem studiów, warto się nią pochwalić. Pracodawcy cenią sobie kandydatów, którzy są otwarci na nowe wyzwania zawodowe. Na Pracuj.pl często możesz natknąć się na ogłoszenia z uwzględnieniem umiejętności miękkich potencjalnych kandydatów. Jeśli w wakacje pracowałeś na stanowisku kelnera lub sprzedawcy, możesz wykorzystać to doświadczenie, jako dowód na wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne. W ten sposób praca dodatkowa będzie Twoim atutem w oczach rekrutera. 

Uczestnictwo w wolontariatach 

Jeszcze podczas studiów zdecydowałeś się zaangażować w wolontariat? Taka informacja również może okazać się kluczowa dla potencjalnego pracodawcy. Dzięki temu sygnalizujesz, że chętnie angażujesz się w różne projekty, aby poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe doświadczenia. Warto podczas studiów wybrać dla siebie konkretny wolontariat, który byłby mocną stroną w Twoim CV. 

Udział w konferencjach naukowych 

Chcesz przekonać swojego pracodawcę, że będziesz ambitnym pracownikiem? W takim przypadku koniecznie wspomnij o swoim uczestnictwie w konferencjach naukowych. Nawet jeśli tylko raz udało Ci się wystąpić na takim wydarzeniu, warto umieścić tę informację w swoim CV. A może tylko pomagałeś w organizacji konferencji na swoim wydziale? Twój potencjalny pracodawca na pewno również w tym przypadku doceni Twoje zaangażowanie. 

Podsumowanie 

Zastanów się, w jaki sposób możesz przekonać rekrutera do swojej kandydatury. Uzupełnij swoje CV informacjami dotyczącymi Twojej aktywności na uczelni. Możesz wspomnieć o udziale w wymianie studenckiej, uczestnictwie w wolontariatach czy angażowaniu się w konferencje naukowe. Pamiętaj, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej rekruter może zapytać Cię o powyższe kwestie.

Artykuł przygotowany przez zespół Pracuj.pl

 

 

Porady Pracuj.pl
...............................................................................................................................................
20-07-2022

 

CV a urlop macierzyński

Grafika_CV a urlop macierzyński

Szukasz dla siebie nowej pracy, ale jakiś czas temu miałaś przerwę w zawodzie spowodowaną urlopem macierzyńskim? Nie należy tej informacji ukrywać przed pracodawcą. Sprawdź, w jaki sposób wpisać adnotację o urlopie macierzyńskim do swoich dokumentów aplikacyjnych.

Urlop macierzyński a staż pracy 
W wielu propozycjach zatrudnienia są uwzględniane wymagania pracodawców dotyczące doświadczenia zawodowego potencjalnych kandydatów. Nierzadko te oczekiwania zostają dokładnie sprecyzowane. Przykładowo, pracodawca może oczekiwać od kandydata co najmniej trzyletniego doświadczenia na podobnym stanowisku. Tego typu oferty bez problemów znajdziesz w sieci, chociażby na portalu Pracuj.pl. Jeśli w interesującym Cię ogłoszeniu została zawarta taka informacja, nie możesz do stażu pracy doliczyć okresu, w którym przebywałaś na urlopie. Przykładowo, jeżeli w poprzedniej firmie pracowałaś tylko dwa lata, a kolejny rok byłaś na urlopie macierzyńskim, nie możesz pochwalić się trzyletnim doświadczeniem zawodowym.

Przerwa w zatrudnieniu
Wiele kobiet przebywa na urlopie macierzyńskim, a potem przez kolejne lata opiekują się dziećmi. Skutkuje to kilkuletnią przerwą w karierze zawodowej. Również w tym przypadku lepiej wpisać do CV adnotację o urlopie macierzyńskim. W ten sposób wyjaśnisz rekruterowi, co było powodem Twojej kilkuletniej przerwy. Pracodawca na pewno doceni Twoją szczerość – taka adnotacja może okazać się kluczowym atutem potwierdzającym Twoją prawdomówność.

Jak wpisać w CV informację o urlopie macierzyńskim?
Zastanawiasz się, jak najlepiej wpisać w CV adnotację o urlopie macierzyńskim? Możesz umieścić tę informację w rubryce o dodatkowych uwagach – na pewno nie umknie ona rekruterowi. Należy pamiętać, aby adnotacja o urlopie macierzyńskim nie zajmowała zbyt dużo miejsca. Powinna mieć formę lakonicznej informacji. Możesz również wspomnieć o urlopie macierzyńskim w nadesłanym do firmy liście motywacyjnym. W tym przypadku warto na przykład dodać, że dzięki możliwości opiekowania się dzieckiem, Twoje umiejętności organizacyjne znacznie się poprawiły.

Nie obawiaj się informowania pracodawcy o urlopie macierzyńskim. Możesz to zrobić za pośrednictwem CV lub za pomocą listu motywacyjnego. O przerwie w karierze zawodowej warto też wspomnieć rekruterowi podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Artykuł przygotowany przez zespół Pracuj.pl

 

 

Porady Pracuj.pl
.........................................................................................................................................................

13-07-2022


Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną – o czym pamiętać?

Czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna na wymarzone stanowisko? Pamiętaj, aby oprócz merytorycznego przygotowania zadbać również o odpowiednią stylizację. Przeczytaj, czym należy się kierować w wyborze idealnego stroju na spotkanie z pracodawcą.

Zapomnij o casualowych ubraniach
Niektórzy kandydaci uważają, że nie muszą zmieniać swojego stylu na rozmowę kwalifikacyjną. Co za tym idzie, wybierają się na spotkanie w swoich codziennych, casualowych ubraniach. Przetarte dżinsy, sportowa bluza czy pognieciony t-shirt, z pewnością nie zrobią dobrego wrażenia na rozmówcy. Na rozmowę kwalifikacyjną najlepiej wybrać odzież, która kojarzy się ze stylem formalnym. Na tym spotkaniu nie ma miejsca na casualowe, sportowe ubrania. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie jednokolorowa koszula z kołnierzykiem i marynarka. Nie musisz sięgać po garniturowe spodnie – do eleganckiej góry możesz dopasować nawet klasyczne dżinsy w ciemniejszym kolorze.

Dopasowanie stylizacji do specyfiki pracy
Czy Twoja praca marzeń dotyczy firmy, w której panuje określony dress-code? Jeśli tak, musisz wykazać się jego znajomością już na samej rozmowie kwalifikacyjnej. Dzięki temu zyskasz w oczach rekrutera, który na pewno doceni Twoje przygotowanie. A może ubiegasz się o stanowisko artystyczne? W takim przypadku możesz sobie pozwolić na odrobinę ekstrawagancji. Dobierz odpowiedni strój w taki sposób, aby jak najlepiej odzwierciedlał Twoją osobowość. Oczywiście niezależnie od samej stylizacji, musisz pamiętać, aby każdy jej element był schludny. W idealnym stroju na rozmowę kwalifikacyjną nie ma miejsca na plamy, przetarcia czy dziury.

Jakie kolory warto wybrać?
Kolejną kwestią jest dobór odpowiednich kolorów. Z myślą o stylizacji na rozmowę w sprawie pracy najlepiej postawić na stonowane barwy. Doskonałym rozwiązaniem będzie grafit, beż, brąz, granat czy ciemna zieleń. Naturalne kolory ziemi są przy tym neutralne i świetnie sprawdzają się w formalnym stroju. Możesz też postawić na klasyczną czerń, którą przełamiesz jasnym błękitem, odcieniem kremowym czy bielą.

Na Pracuj.pl czeka na Ciebie wiele ogłoszeń w sprawie pracy. Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, dokładnie zapoznaj się z danym pracodawcą. Jeśli dobrze poznasz profil firmy, łatwiej będzie Ci wybrać odpowiednią stylizację na rozmowę kwalifikacyjną. 

Artykuł przygotowany przez zespół Pracuj.pl

 

_______________________________________________________________________________________

 

SKONSULTUJ SWOJE DOKUMENTY APLIKACYJNE
I PEWNIE WKROCZ DO ŚWIATA REKRUTACJI!

 
 Jesteś Studentem lub Absolwentem GWSH?

Przeczytałeś już tonę poradników dotyczących tworzenia dokumentów aplikacyjnych, spędziłeś nad ich tworzeniem kilka nocy ale nadal nie masz pewności czy zrobiłeś to skutecznie? A może nie masz pomysłu od czego zacząć?...  
 
W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z darmowych konsultacji on-line
prowadzonych przez pracowników Biura Karier!
 

 

Jeśli twoje dokumenty są już gotowe, a Ty chciałbyś się upewnić, że niczego im nie brakuje... 
Jeśli nie masz pomysłu od czego zacząć...
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości..

 • Napisz do nas wiadomość z zapytaniem i załączonymi dokumentami do sprawdzenia 
  Naniesiemy poprawki w załączonym pliku i damy Ci wskazówki, co można by jeszcze zmienić.  
  A może nawet nie będzie takiej potrzeby?... ;) 

  Wiadomość wyślij na adres biurokarier@gwsh.pl  
  w tytule wiadomości wpisz “Konsultacja dokumentów aplikacyjnych” 

  Nie zapomnij dodać w wiadomości zgody:
  “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb doradztwa zawodowego oraz zostałem/łam poinformowany/na przez Administratora o przysługujących mi prawach. 

   

   Wiadomośći bez wyrażonej zgody nie będą mogły zostać rozpatrzone!

 

 • A jeśli  chciałbyś otrzymać pomoc w stworzeniu swojego CV od podstaw, skorzystaj z konsultacji za pośrednictwem MS Teams!
  Wypełnij formularz zgłoszeniowy i umów się na konsultację w aplikacji MS Teams. 

  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

  - Odezwiemy się do Ciebie i umówimy na konsultacje za pośrednictwem videochatu.

  - Podczas spotkania wspólnie zastanowimy się, co powinno się znaleźć w Twoich profesjonalnych dokumentach aplikacyjnych i stworzymy je przy pomocy opcji udostępniania ekranu. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
(Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 dalej: RODO) informujemy, iż: 

 

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową z siedzibą w Katowicach (skrót: GWSH), ul. Harcerzy Września nr 3 wpisaną do Ewidencji Uczelni Niepublicznych i Związków Uczelni Niepublicznych, prowadzonych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa wyższego, pod numerem 36, NIP: 953-00-07-281; REGON: 272199522;Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest pod adresem e-mail: iod@gwsh.pl 
 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest pod adresem e-mail: iod@gwsh.pl
 3. Pani/Pana dane będą przetwarzane dla potrzeb konsultacji dokumentów aplikacyjnych, w ramach świadczonego przez Biuro Karier doradztwa zawodowego.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą:
  1. wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,
  2. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych;  
  3. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające);  
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą do czasu określonego przepisami prawa; / do czasu zakończenia konsultacji z zakresu doradztwa zawodowego  
 6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie;  
 7. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych;  
 8. Podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa; 
 9. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+