PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Ogłoszenia

Drukuj

 23.03.2023

Przedstawicielki Akademii Górnośląskiej, w tym team Akademickiego Centrum Rekrutacji i Rozwoju Kariery, reprezentowały Uczelnię na świetnej imprezie edukacyjnej- Ogólnopolskich Targach Edukacja, które odbyły się w katowickim Spodku w dniach 21-22 marca.

 

 

 

 

Była to znakomita okazja do dziesiątek rozmów z młodymi osobami zainteresowanymi studiami
w Akademii Górnośląskiej.

Wiele osób udało nam się przekonać do wybrania naszej Uczelni. Dziękujemy za te miłe spotkania. Zapraszamy do naszej społeczności akademickiej!


 

 

21.02.2023

 

Zespół Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach to szkoła partnerska Akademii Górnośląskiej.

W ramach współpracy przeprowadziliśmy zajęcia skierowane do maturzystów z IV Liceum Ogólnokształcącego funkcjonującego w zespole szkół.

Zajęcia skoncentrowane były na zagadnieniach przygotowania pierwszych dokumentów aplikacyjnych oraz autoprezentacji podczas spotkania w sprawie pracy wakacyjnej.

Biuro Karier poleca się w zakresie przeprowadzenia w szkołach średnich tego typu warsztatów!

 

 


 

15.12.2022

 

Akademickie Centrum Rekrutacji i Rozwoju Kariery Akademii Górnośląskiej uczestniczyło 9 grudnia 2022 roku w organizowanych w Myszkowie Targach Kariery pod patronatem Zarządu Powiatu Myszkowskiego.

Podczas targów, skierowanych do uczennic i uczniów szkoł średnich, rodziców, nauczycielek i nauczycieli oraz doradców zawodowych z powiatu myszkowskiego, mieliśmy możliwośc zaprezentować ofertę edukacyjną naszej uczelni.

Odpowiedzieliśmy na wiele pytań dotyczących rekrutacji na studia I i II stopnia tegorocznych maturzystek i maturzystów. Miło nam było wysłuchac pozytywnych opinii o Akademii Gornośląskiej!

20221209_110040(1)

 

20221209_095712(1)

20221209_103749

 


 

12.12.2022

Misją Biura Karier jest proponowanie maturzystom ciekawych zajęć rozwojowych.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach niedaleko Żor uczennice i uczniowie technikum wzięli udział w warsztacie "Jestem dorosły/ a i co dalej?", który cieszy się zainteresowaniem.

W nietuzinkowej scenerii pracowni technikum Paulina Jagosz z Akademickiego Centrum Rekrutacji i Rozwoju Kariery naszej Uczelni zaangażowała maturzystów do udziału w zajęciach, które składają się z kilku modułów:

Moduł 1: wyprowadzka z domu rodzinnego- szukanie mieszkania, planowanie budżetu, pułapki związane z wyprowadzką z domu, kontrola budżetu związanego z wynajmem mieszkania, umowy najmu- pułapki;

 Moduł 2: pierwsza praca- rodzaje umów, gdzie szukać pracy, jak poruszać się po rynku pracy, możliwości pracy dla uczniów i absolwentów po szkole średniej;

 Moduł 3: motywacja i rozwiązywanie problemów, ochrona zdrowia i dobrostanu psychicznego, skupianie się na zasobach własnych, diagnoza mocnych stron, wzmocnienie kompetencji społeczno- personalnych.

Szkoły zainteresowane realizacją zajęć "Jestem dorosły/ a i co dalej?" zapraszamy do kontaktu emailowego: biurokarier@akademiagornoslaska.pl  

 

7763961310888566227

 


 

28-11-2022

W ramach wspołpracy ze szkołą partnerską Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach gościliśmy z warsztatem dotyczącym tworzenia skutecznych dokumentów aplikacyjnych przez osoby mające niewielkie doświadczenie zawodowe oraz wykładem na temat skutecznej autoprezentacji podczas rozmowy o pracę.

Nasze dzialania realizowane były przy okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, które w tym roku Szkoła wzbogaciła hasłem "Elastyczność bez granic".

Miło nam było przekazać uczennicom i uczniom ostatnich klas technikum garść praktycznej wiedzy na temat starania się o pierwszą pracę.

 

 


 

 

 

15-11-2022

Biuro Karier Akademii Gornośląskiej zaprasza Studetki i Studentów z niepełnosprawnościami do udziału w Giełdzie Pracy.

Akademia Górnośląska jest partnerem tegorocznej edycji.

 

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON
oraz
Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

zapraszają na
GIEŁDĘ PRACY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Termin: 1 grudnia 2022 (10:00-13:00)

Miejsce:  Akademia Górnośląska budynek C, ul. Kostki Napierskiego 38 w Katowicach

 

Czy wyobrażasz sobie spotkanie z pracodawcą, dla którego Twoja niepełnosprawność nie ma znaczenia?

Przyjdź na GIEŁDĘ PRACY dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Dlaczego warto przyjść?

Na Giełdzie Pracy spotkasz pracodawców, dla których osoba z niepełnosprawnością może być pełnosprawnym pracownikiem.

Organizator prosi o zabranie ze sobą kilku egzemplarzy CV. Zarejestruje Cię w bazie osób poszukujących pracy.

Informacji udziela pani Natalia Pisarczyk z FAZON pod numerem telefonu 721 157 327

 

 


 

 

 

02-11- 2022

Za Akademickim Biurem Karier Akademii Górnośląskiej pracowity koniec października.


W ramach współpracy z partnerskimi szkołami średnimi przeprowadziliśmy ciekawe
i owocne warsztaty skierowane do Młodzieży.

Paulina Jagosz- specjalistka rekrutacji i rozwoju kariery odwiedziła naszą szkołę partnerską- Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie i zrealizowała zajęcia pn. Jestem dorosła/ y i co dalej?

Zajęcia dotyczyły uniwersalnych tematów związanych z rozpoczęciem dorosłego życia, wyboru ścieżki edukacyjnej i rozwojowej, umiejętności społecznych.

 

 

Na zaproszenie pedagożki z partnerskiego II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki
w Siemianowicach Śląskich przeprowadzone zostały zajęcia skierowane do uczennic i uczniów uczęszczających do klas o profilu psychologicznym. Celem warsztatów było zapoznanie młodzieży ze specyfiką studiów psychologicznych, perspektywą pracy i dalszego rozwoju w obszarze związanym
z psychologią, przedstawiono też mity i ciekawostki z dziedziny psychologii.

Natalia Nowak- Trojnar- kierowniczka Akademickiego Centrum Rekrutacji i Rozwoju Kariery Akademii Górnośląskiej przedstawiła ofertę edukacyjną Uczelni, ze szczególnym uwzględnieniem kierunku Psychologia w Akademii Górnośląskiej.

 

 

 W najbliższym czasie planujemy kolejne podobne aktywności w szkołach średnich zlokalizowanych na terenie aglomeracji śląskiej.

 

Zachęcamy zainteresowane szkoły do kontaktu w sprawie zajęć rozwojowo- edukacyjnych.

 

 


 

 

21-09-2022

Studencie, do końca września złóż wniosek o dalszą wypłatę renty rodzinnej w ZUS 

rozpoczęcie studiów a renta rodzinna w ZUS

Jeśli zostałeś przyjęty na pierwszy rok studiów i pobierasz rentę rodzinną z ZUS, masz czas do końca września czas na złożenie wniosku o dalszą wypłatę renty.

Pobierasz rentę rodzinną i nie chcesz jej stracić za wrzesień? Musisz dopełnić formalności w ZUS do końca września, a następnie do końca października. Jeśli zrobisz to z opóźnieniem, np. złożysz dokumenty w październiku, stracisz rentę rodzinną za wrzesień.

Wniosek o kontynuację wypłaty świadczenia wraz z zaświadczeniem z uczelni, które potwierdzi, że zostałeś przyjęty na studia składasz do końca września, a do końca października masz czas na dostarczenie oryginału zaświadczenia z uczelni o rozpoczęciu studiów.
W przypadku, gdy rozpoczniesz naukę w innym miesiącu niż wrzesień czy październik, zaświadczenie o dalszej edukacji musisz złożyć do końca miesiąca, w którym rozpocząłeś naukę.

Nie ma konieczności, abyś co roku przedstawiał w ZUS informacje o kontynuacji nauki. Uczelnia wystawi je na cały okres jej trwania (np. studia 5-letnie). Wówczas ZUS będzie wypłacał tobie rentę rodzinną przez cały ten okres. Pamiętaj jednak, że ZUS w każdej chwili możne sprawdzić, czy faktycznie kontynuujesz naukę.
Jeśli z jakichś powodów zaprzestaniesz dalszej edukacji, powinieneś jak najszybciej zawiadomić o tym ZUS. Jeśli tego nie zrobisz, to nadpłacone, nienależnie pobrane świadczenie będziesz musiał zwrócić wraz z odsetkami.

Renta rodzinna przysługuje do ukończenia 16-tego roku życia, a nawet dłużej pod warunkiem, że kontynuujesz naukę. Możesz pobierać rentę do 25-tego roku życia, a jeśli twoje 25-te urodziny przypadną na ostatnim roku studiów w szkole wyższej, to możesz otrzymywać rentę aż do końca tego roku studiów.
Wyjątek stanowią te osoby, które do ukończenia 16-tego roku życia lub jeszcze w trakcie nauki, a przed 25-tym rokiem życia, stały się całkowicie niezdolne do pracy. W ich przypadku nie ma znaczenia to, czy się uczą. Więcej informacji znajdziesz na www.zus.pl/renta-rodzinna 

 ______________________________________________________________________

03-06-2022

11. sesja Światowego Forum Miejskiego – World Urban Forum (WUF11)
ZAPRASZAMY DO KATO
URBAN CORNER

Jak zaplanować zmianę świata na lepszy? Warsztat ze stosowania metody Theory of Change z Majką Lipiak, CEO, Fundacji Leżę i Pracuję. 28 czerwca, 10:00-13:00, Katowice ul. Młyńska 2 w ramach wystawy Kato Urban Forum podczas Światowego Forum Miejskiego (WUF11).

W trakcie spotkania poznasz i zastosujesz narzędzie o nazwie Theory of Change, czyli Teoria Zmiany. Majka Lipiak, innowatorka i przedsiębiorczyni społeczna podzieli się swoimi doświadczeniami budowania organizacji, która przyczynia się do rozwiązania problemu społecznego. Pomoże spojrzeć na pomysły, projekty, biznesy i działania społeczne z lotu ptaka, a także podpowie jakie pytania warto sobie zadać, by upewnić się, że pomysł, który chcemy wcielić w życie, ma solidne fundamenty. Jeśli chcesz robić coś, co ma zmienić choć kawałek świata na lepsze, to ten warsztat jest idealny dla Ciebie.

Masz pytania? Napisz do nas: katourbancorner22@gmail.com

 

______________________________________________________________________

 

 20-05-2022

Seminarium „ABC podejmowania działalności gospodarczej”
26.05.2022 godz. 8.30-12.30

Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink zaprasza na seminarium pn. „ABC podejmowania działalności gospodarczej”, które odbędzie się w dniu 26.05.2022 r. w godz.: 08:30 – 12:30.

Wydarzenie jest dedykowane wszystkim osobom, które pragną założyć własny biznes. Prelegentami będą przedstawiciele takich organizacji jak: Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach, Izba Administracji Skarbowej w Katowicach, Krajowa Izba Doradców Podatkowych Oddział Śląski, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział Chorzów,  spółka KTW.LEGAL Medaj Sobota Drząszcz Magaczewski Radcowie Prawni Spółka Partnerska.

Poniżej link do zapisów:

https://rawaink.katowice.eu/event/seminarium-pn-abc-podejmowania-dzialalnosci-gospodarczej/

Link do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/Rawa.Ink

 

______________________________________________________________________

 

16-05-2022

Projekt „Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta
z niepełnosprawnością” – DRUGA EDYCJA!

Fundacja Onkologiczna Rakiety prowadzi rekrutację do drugiej edycji projektu "Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością" w ramach programu „Absolwent” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zaczniemy od cyklu spotkań z psychologiem i doradcą zawodowym, którzy wyznaczą dalszą ścieżkę udziału w projekcie w zależności od Twoich predyspozycji: zdobycie uprawnień zawodowych, ukończenie kursów i szkoleń specjalizacyjnych lub odbycie trzymiesięcznego stażu zawodowego. Przewidziane są również dodatkowe konsultacje z doradcą zawodowym, wsparcie pośrednika pracy i coacha kariery.

Kto może wziąć udział w projekcie?

Osoby spełniające łącznie poniższe warunki:

 • Studenci ostatniego roku studiów lub absolwenci, osoby realizujące naukę w szkole wyższej na ostatnim roku lub posiadające tytuł zawodowy/stopień naukowy wydany nie wcześniej niż 60 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu;
 • Osoby z orzeczeniem niepełnosprawności;
 • Osoby zamieszkałe na terenie woj. mazowieckiego, śląskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego;
 • Osoby pozostające bez zatrudnienia (należy rozumieć przez to osobę bezrobotną lub poszukującą pracy, która nie wykonuje żadnej pracy zarobkowej, zarejestrowaną lub niezarejestrowaną w Urzędzie Pracy);
 • Nie biorące udziału w innych projektach finansowanych ze środków PFRON

Co oferujemy w ramach projektu?

 • Wsparcie psychologa (3 godz.) i doradcy zawodowego (5 godz.) w zakresie aktywizacji zawodowej;
 • Przygotowanie do wejścia na rynek pracy z doradcą zawodowym (3 godz.);
 • Wsparcie pośrednika pracy (30 godz.) i coacha (10 godz.)
 • Sfinansowanie kursu/szkolenia zawodowego;
 • Trzymiesięczne staże zawodowe wraz ze stypendium stażowym.

Oferowane wsparcie będzie uzależnione od indywidualnie opracowanej ścieżki zawodowej.

Ze względu na sytuację epidemiczną wsparcie będzie udzielane zdalnie.

Jakie dokumenty musisz złożyć?

 • Wypełnione dokumenty rekrutacyjne (formularz, deklaracja uczestnictwa wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych);
 • Orzeczenie o niepełnosprawności;
 • Dyplom ukończenia studiów wyższych lub zaświadczenie ze szkoły wyższej o realizowaniu nauki na ostatnim roku.

REKRUTACJA PROWADZONA JEST W TRYBIE CIĄGŁYM, DO WYCZERPANIA MIEJSC!

Więcej informacji odnośnie projektu możesz uzyskać, kontaktując się z naszym biurem.

Fundacja Onkologiczna Rakiety
al. Rzeczypospolitej 2/U-2,
02-972 Warszawa, Polska
e- mail: absolwent@fundacjarakiety.pl
tel: 577 912 888 lub 22 299 29 28

Udział w projekcie pozwoli Ci na podniesienie kompetencji oraz pomoże w zdobyciu kwalifikacji zawodowych i ułatwi znalezienie pracy.

Liczba miejsc jest ograniczona - zadzwoń do nas już dziś!

Regulamin projektu i dokumenty rekrutacyjne znajdują się na stroniehttps://fundacjarakiety.pl/absolwent-2/

______________________________________________________________________

 

06-05-2022

Program Ambasador Deloitte

Weź udział w kolejnej edycji Programu #AmbasadorDeloitte lub #AmbasadorDeloitteTECH
i poznaj świat biznesu od drugiej strony!

 

KV Ambasador

 

Chcesz uczestniczyć w wyjątkowych projektach branżowych jak np. Podcast #ImpactStories?

Zależy Ci na rozwoju marki osobistej już podczas studiów?

Jeśli jesteś studentką lub studentem oraz aktywnie działasz w organizacjach studenckich i/lub kołach naukowych, a social media to Twój konik…

Wyślij swoje zgłoszenie i reprezentuj  firmę w środowisku studenckim jako Ambasador #Deloitte!

Dołącz do nowej edycji Programu Ambasador i wykorzystaj możliwości wokół siebie!

Aplikuj do 15 maja!

Program Ambasador Deloitte to prestiżowy program zrzeszający studentów z najlepszych polskich uczelni, których rolą jest reprezentacja firmy w środowisku akademickim. Roczna kadencja dostarczy studentom wiedzę, doświadczenie i lepszą znajomość branży usług profesjonalnych oraz działań z zakresu marketingu rekrutacyjnego. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma od nas m.in. szkolenia, możliwość uczestnictwa bez rekrutacji w różnych wydarzeniach Deloitte w Polsce, okazję do poprowadzenia np. Podcastu Impact Stories bądź dnia otwartego Discover Deloitte.

______________________________________________________________________

 

26-04-2022

Accenture #ChangeShapers

program rozwojowy Change Shapers

Ideą #ChangeShapers jest wspieranie rozwoju aktywnych studentów i studentek, którym zależy na indywidualnym wpływie na społeczeństwo - poprzez udział w dedykowanym programie rozwojowym. Nasza inicjatywa zapewnia młodym ludziom szansę na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności. Uczestnicy wezmą udział w specjalnie przygotowanym zestawie szkoleń z profesjonalnymi trenerami, a następnie przełożą teorię na praktykę podczas spotkań z uczniami szkół średnich. Specjaliści czuwają nad całością przebiegu programu na każdym z jego etapów oraz oferują indywidualne konsultacje i wsparcie merytoryczne dla zaangażowanych studentów i studentek. 

 • Szkolenia, które wykorzystasz nie tylko w programie, ale również w życiu zawodowym
  Weźmiesz udział w szkoleniach poprowadzonych przez profesjonalnych trenerów.
 • Spotkaj się z uczniami szkół średnich
  Czujesz, że Twoje studia to coś więcej, niż sama nauka i chciałbyś podzielić się tą wiedzą z osobami, które dopiero staną przed wyborem ścieżki edukacyjnej? Pokaż licealistom, że świat stoi przed nimi otworem, a ogrom możliwości zawodowych i edukacyjnych czeka tuż za rogiem!
 • Wesprzyj uczniów i studentów z Ukrainy
  Dołączając do #ChangeShapers, możesz nieść pomoc ukraińskim studentom i licealistom biorącym udział w programie. Pragniemy zaoferować koleżeńską pomoc, dzięki której nasi goście łatwiej odnajdą się w nowej rzeczywistości.
 • Podsumowanie programu
  Pod koniec programu #ChangeShapers zaprosimy Cię do udziału w wydarzeniu podsumowującym program. Skupimy się na wyciągnięciu wniosków i wspólnym budowaniu przyszłości inicjatywy oraz dalszym rozwoju Twoich kompetencji. 

Więcej na temat programu #ChangeShapers dowiesz się na stronie: www.changeshapers.pl

Dlaczego warto dołączyć?

 • Dostęp do zestawu szkoleń online
 • Możliwość realnego wpływu na otaczający Cię świat
 • Networking z innymi aktywnymi studentami 
 • Współpraca z partnerem programu - Accenture Polska 
 • Niesamowite, unikalne doświadczenie
 • Dostęp do praktycznej wiedzę od najlepszych ekspertów
 • Profesjonalne wsparcie na każdym etapie trwania programu
 • Pakiet powitalny dla Ciebie i Twojej organizacji, który wzbogaci Wasze biuro o zestaw przydatnych i inspirujących gadżetów

Chcesz zostać #ChangeShaper?    Aplikuj już dziś!

______________________________________________________________________

 

26-04-2022

#RASTECHSummer - 3 miesięczny, płatny staż w Ringier Axel Springer Tech
aplikuj do 8 maja! 

TECH summer RAS staż

Jesteś studentem III roku informatyki lub kierunku pokrewnego i nie masz jeszcze pomysłu na wakacje 2022?
To już ostatni dzwonek, żeby aplikować na #RASTECHSummer!
A wiesz, że aby dołączyć na staż #RASTECHSummer trzeba wziąć udział w wyzwaniu programistycznym?
 
Na najlepszych w rozgrywkach czekają nagrody!
 
Połącz przyjemne z pożytecznym, sprawdź się w następujących obszarach: 
 

Chcesz się sprawdzić w więcej niż w jednej ścieżce?  Możesz spróbować swoich sił w każdym z obszarów!  
Poczytaj o nich więcej: https://bit.ly/3KUGYGI  
Osoby z najlepszymi wynikami w każdej ze ścieżek zaprosimy do drugiego (i ostatniego) etapu rekrutacji - spotkania z zespołem.  Podejmij wyzwanie i dołącz do #RASTECHSummer.  

Brzmi jak dobry plan? Aplikuj do 8 maja: https://techsummer.ringieraxelspringer.com/

 

______________________________________________________________________

 

20-04-2022

Szukasz pracy? Daj się jej znaleźć - na Absolvent Talent Days online!

Już 21 kwietnia 2022 r. odbędą się targi pracy i praktyk Absolvent Talent Days online. To jedno z największych wydarzeń karierowych w Polsce, w którym - jak co roku - bierze udział Wojewódzki  Urząd Pracy w Katowicach.

Wirtualne stoisko WUP w Katowicach oferuje:

 • informacje o projektach unijnych dla osób w wieku do 29 lat,
 • warsztaty dla osób planujących własny biznes,
 • informacje dla obywateli Ukrainy poszukujących zatrudnienia w Polsce.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:
https://power.wup-katowice.pl/czytaj/targi_pracy_i_praktyk_absolvent_talent_days_online_15_04_2022

 

______________________________________________________________________

 

XIX edycja Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu

Program Kariera 1200x628_2022

 

Program Kariera Polskiej Rady Biznesu ogólnokrajowy program płatnych staży w różnych firmach, który jest największą i najstarszą tego typu inicjatywą w Polsce. W bieżącej edycji 33 najlepsze krajowe i międzynarodowe spółki oferują prawie 100 staży w 12 miastach, m.in. w Bydgoszczy, Grudziądzu, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Janowie Podlaskim czy Toruniu.

W 2022 r. na osoby zaczynające karierę czekają płatne praktyki w następujących obszarach: finanse, zarządzanie ryzykiem, prawo, PR, media i reklama, marketing i sprzedaż, HR, badania i rozwój, farmacja, IT i programowanie, analiza danych, logistyka, produkcja, inżynieria inwestycje infrastrukturalne, e-commerce, zakupy (procurement), obsługa klienta, zarządzanie jakością oraz zarządzanie projektami.

W tym roku większość staży ma elastyczne daty rozpoczęcia i zakończenia, a w ich ustalaniu brane są pod uwagę preferencje uczestników. Niektóre praktyki mają rozpocząć się już w kwietniu. Pracodawcom zależy na wyborze najlepszych kandydatów, dlatego ocena zgłoszeń i procesy rekrutacyjne trwają od pierwszego dnia naboru.

Wszystkie staże oferowane w Programie Kariera są płatne. Każdy uczestnik otrzyma wynagrodzenie w wysokości od 3500 zł do 5000 zł za miesiąc stażu.

Jak pokazują dotychczasowe statystyki, co czwarty uczestnik Programu Kariera otrzymuje ofertę współpracy od firmy, w której odbył wakacyjny staż.

Organizatorzy zachęcają firmy, by dawały młodym ludziom możliwość bezpośredniej pracy z osobami faktycznie zarządzającymi przedsiębiorstwem lub działem. Poza tym stażyści mogą liczyć na indywidualną opiekę i przemyślany plan praktyk. Jakość staży weryfikują sami uczestnicy, oceniając firmę, która ich zatrudniła, w corocznym badaniu satysfakcji.

W tym roku rekrutacja na staże trwa od 15 marca do 15 maja. Zgłoszenia są rozpatrywane na bieżąco – od pierwszego dnia naboru. Warto szybko wysłać CV.

DLA KOGO?

 • Studentek i studentów studiów dziennych, wieczorowych lub zaocznych w Polsce lub za granicą (od 3. roku studiów, ale nie tylko)
 • Absolwentek i absolwentów studiów dziennych, wieczorowych lub zaocznych w Polsce lub za granicą do 30. roku życia

Więcej na programkariera.pl

 

______________________________________________________________________

 

Rusza konkurs #FakeHunter Challenge
/Geopolityka 24-27 marca

Walczymy w dezinformacją polityczną, militarną i gospodarczą. Dołączcie do nas!
Do wygrania atrakcyjne nagrody oraz bezpłatne warsztaty dla szkół!

Do udziału w konkursie zapraszamy szkoły podstawowe, średnie oraz uczelnie wyższe, które chcą propagować ideę dostępu do wiarygodnych i sprawdzonych informacji publikowanych w sieci.

Tematem przewodnim V edycji konkursu jest geopolityka obejmujące sferę polityczną, militarną, gospodarczą, dyplomatyczną oraz energetyczną.

Skala fake newsów i przekłamań dotyczących wojny na Ukrainie jest bezprecedensowa. Każdego dnia jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo związane z fałszywymi i zmanipulowanymi treściami dotyczącymi działań politycznych, militarnych, gospodarczych i ich konsekwencji, których celem jest wywołanie wśród ludzi paniki i lęku.

Nie zgadzamy się na to! Liczymy na Wasze zaangażowanie!

Rekrutacja do konkursu #FakeHunter Challenge już ruszyła.

Rejestrujcie się już dzisiaj pod linkiem: https://bit.ly/3HXJWYr

 

Na najlepsze zespoły czekają nagrody finansowe oraz bezpłatne warsztaty z weryfikacji informacji.

I miejsca - 8 tys. zł, II miejsce - 6 tys. zł, III miejsce - 3 tys. zł.

Dla pierwszych dwudziestu szkół, które zgłoszą chęć udziału w konkursie i zaangażują się w rywalizację, zorganizujemy bezpłatne warsztaty z weryfikacji informacji. Wśród ekspertów prowadzących warsztaty będą specjaliści z portalu Fake Hunter, którzy na co dzień zajmują się weryfikacją fałszywych i zmanipulowanych informacji publikowanych w sieci oraz eksperci GovTech.

Do wygrania jest także nagroda specjalna – iPad. Co trzeba zrobić, by ją wygrać? Przesłać swoje pomysły, które pomogłyby nam zaangażować w walkę z dezinformacją i zainteresować tym tematem więcej internautów niż obecnie oraz wzbogacić i udoskonalić system FakeHunter. Czekamy także na pomysły tematyczne lub organizacyjne na kolejne edycje FakeHunter Challenge.

Zapraszamy Was także na ciekawe rozmowy i dyskusje transmitowane live na https://fakehunter.pap.pl/challengeV

Pierwszego dnia konkursu naszymi gośćmi będą harcerze, którzy opowiedzą m.in. o pomocy jakiej udzielają ukraińskim uchodźcom na granicy i jak to wsparcie wygląda teraz. Z psychologiem porozmawiamy o tym, jaki wpływ na uczniów dzieci i młodzież mają wydarzenia za naszą wschodnią granicą, jak o tym rozmawiać z ukraińskimi rówieśnikami i radzić sobie z trudnymi emocjami.

Drugiego i trzeciego dnia rozmówcami będą: dziennikarze, politolodzy, publicyści, analitycy zajmujący się sprawami międzynarodowymi.

Bądźcie razem z nami!

Szczegóły konkursu znajdziecie pod adresem: https://fakehunter.pap.pl/challengeV

Konkurs jest organizowany przez Polską Agencję Prasową i GovTech Polska. 
Współorganizatorami są: Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Związek Cyfrowa Polska.

 

______________________________________________________________________
 

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach
poszukuje wolontariuszy!

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza wszystkich chętnych, w tym studentów, ze znajomością języka polskiego i ukraińskiego do współpracy w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy w oparciu o umowę wolontariatu. Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie i przesłanie poniższego formularza kontaktowego.

https://forms.gle/5CsRCruuubJcLMycA 

 

______________________________________________________________________

 

LI_ukraina_wolo

Z uwagi na zaistniałą sytuację, Grupa Absolvent chce pomóc osobom z Ukrainy, które ze względu na trwającą wojnę zaczynają swoje życie na nowo w Polsce. Z tego względu w czasie nadchodzących targów pracy Absolvent Talent Days przygotowano dedykowaną strefę Wsparcia Karierowego dla Ukrainy. Organizatorzy pozostają w kontakcie z klientami biznesowymi, w celu zgromadzenia jak największej ilości ofert pracy dla osób z Ukrainy. Zdajemy sobie sprawę, że same oferty zatrudnienia to nie wszystko. 

Podczas tegorocznych targów wyznaczona zostanie przestrzeń w której każda osoba z Ukrainy za darmo będzie mogła przy wsparciu organizatorów, klientów i wolontariuszy:

 • napisać/skonsultować/przetłumaczyć CV + zrobić do niego zdjęcie
 • uzyskać pomoc w zakresie polskiego prawa pracy i pozwolenia na pracę (taka pomoc będzie świadczona także wystawcom, by wesprzeć ich w formalnościach z związanych z zatrudnianiem obcokrajowców)
 • uzyskać pomoc w kwestiach karierowych i zawodowych
 • zapoznać się z ofertami pracy dedykowanymi Ukraińcom
 • wziąć udział w kursach w czasie targów lub uzyskać vouchery na kursy pomagające wejść na polski rynek pracy, do wykorzystania po targach 
 • uzyskać informację na temat możliwości nostryfikacji dyplomów ukraińskich w Polsce

Dodatkowo powstaje strona w języku ukraińskim, na której po konsultacjach z klientami organizator zbierze wszystkie oferty pracy dedykowane Ukraińcom.

 

Żeby jak najlepiej zrealizować powyższe cele, poszukiwane są osoby, które znają język ukraiński i/lub mają doświadczenie w.w. obszarach i chciałyby udzielić wsparcia w jednym z miast:

15.03 - Katowice

17.03 - Kraków

24.03 - Wrocław

29.03 - Poznań

05.04 - Warszawa

 

Kontakt do zgłoszenia się jako wolonariusz: ukraina@absolvent.pl

Więcej informacji o targach pracy: ​​
https://www.absolvent.pl/talentdays?utm_source=UA&utm_medium=UA&utm_campaign=ATDwiosna2022
 

______________________________________________________________________

Szukasz pracy? Daj się jej znaleźć - na Absolvent Talent Days!

 

 

Chcesz zagwarantować sobie dobry start i udany początek kariery?

Weź udział w targach pracy Absolvent Talent Days już 15 marca w MCK w Katowicach

Zapraszamy Cię do miejsca spotkań dla szukających możliwości rozwoju młodych talentów oraz TOPowych pracodawców z wielu branż - od marketingu, przez finanse i farmację, na inżynierii kończąc. Biorąc udział w targach możesz skorzystać ze wsparcia ekspertów ii skonsultować swoje CV. W ramach Strefy Warsztatów organizowane są dziesiątki warsztatów, paneli dyskusyjnych i szkoleń, mających na celu wprowadzenie uczestników w tajniki rekrutacji oraz poszczególnych branż rynku. Najbliższa edycja Absolvent Talent Days - największych targów pracy i praktyk w Polsce, odbędzie się już wkrótce! Po zarejestrowaniu otrzymasz bezpłatny bilet wstępu, a przy wejściu na wydarzenie na Twoją rękę trafi magiczna opaska e-CV, która umożliwi Ci wygodne, a przede wszystkim przyjemne dla środowiska aplikowanie na oferty pracy i staży.

 

Rejestracja:
https://bit.ly/3tNATGf
 
Szczegóły:
https://fb.me/e/2dyBoDl8D
https://www.absolvent.pl/talentdays

 

Absolvent Talent Days 2022


Do zobaczenia na miejscu!______________________________________________________________________

Samodzielni! 
Pierwszy biznes dla młodych

Projekt Samodzielni - pierwszy biznes dla młodych


W dniu 1 maja 2021 r. Stowarzyszenie MOST wraz z partnerami: Lokalną Grupą Działania Wspólny Rozwój oraz Fundacją Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy rozpoczęło realizację projektu pt.: “Samodzielni!” o numerze POWR.01.02.01-24-0067/20. Projekt, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Wiedza, Edukacja Rozwój będzie realizowany do końca marca 2023 r.

Cel projektu
Celem projektu jest wzrost poziomu przedsiębiorczości oraz wsparcie 48 osób zamieszkujących subregion zachodni lub centralny Województwa Śląskiego w założeniu na terenie subregionu i utrzymaniu własnej działalności gospodarczej. W projekcie, jego uczestnicy otrzymają: kompleksowe wsparcie szkoleniowo-doradcze oraz bezzwrotne dotacje i wsparcie pomostowe.

Kto może zostać uczestnikiem projektu?
Uczestnikiem i uczestniczką projektu mogą zostać osoby, które spełniają wszystkie niżej wymienione warunki:

 1.  są bierne zawodowo lub bezrobotne niezarejestrowane w urzędzie pracy;
 2. nie kształcą się;
 3. nie szkolą się (do 4 tygodni po zakończeniu szkolenia);
 4. są w wieku 18-29;
 5. zamieszkują obszar subregionu zachodniego i centralnego województwa śląskiego;
 6. utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 z powodu COVID-19;
 7. nie są osobami, które opuściły pieczę zastępczą (do 2 lat po opuszczeniu instytucji pieczy);
 8. nie są absolwentami specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i specjalnych ośrodków wychowawczych (do 2 lat po opuszczeniu ośrodków) oraz nie są osobami, które opuściły młodzieżowe ośrodki wychowawcze i młodzieżowe ośrodki socjoterapii (do 2 lat po opuszczeniu);
 9. nie są matkami przebywającymi w domach samotnej matki;
 10. nie są osobami, które opuściły zakłady karne lub areszty śledcze lub zakład poprawczy lub schronisko dla nieletnich (do 2 lat po opuszczeniu);
 11.  nie są osobami, które zakończyły naukę w szkole specjalnej (do 2 lat po zakończeniu nauki w szkole specjalnej);
 12. nie są osobami, które opuściły zakłady pracy chronionej (do 2 lat po zakończeniu zatrudnienia w zakładzie);
 13. nie są imigrantami, reemigrantami oraz osobami odchodzącymi z rolnictwa.


Uczestnikami projektu mogą być wyłącznie osoby, które otrzymują wsparcie wyłącznie w jednym projekcie z zakresu aktywizacji zawodowej dofinansowanym ze środków EFS.

Weryfikacja spełniania przez uczestnika kryteriów kwalifikowalności odbywa się na podstawie oświadczeń oraz zaświadczeń z ZUS, w szczególności o pozostawaniu poza rynkiem pracy od dnia 1 marca 2020 r.

Etapy rekrutacji:

 1. Złożenie i ocena formularzy rekrutacyjnych (zgłoszeniowych) składanych przez Kandydatów.
 2. Rozmowa Kandydata z doradcą zawodowym oraz test badający predyspozycje przedsiębiorcze Kandydata.
 3. Poinformowanie osób o zakwalifikowaniu się do projektu w formie telefonicznej lub mailowej. Lista osób zakwalifikowanych do projektu zostanie udostępniona w biurze projektu.

Wsparcie w ramach projektu:

Uczestnicy i uczestniczki projektu muszą wziąć udział w następujących formach wsparcia oferowanych w ramach projektu:

 1. Szkolenia przygotowujące do rozpoczęcia działalności gospodarczej - 48h szkoleniowych.
 2. Wsparcie eksperta dotacyjnego podczas sporządzania biznesplanów - 5h/ uczestnika projektu.
 3. Założenie działalności gospodarczej działalności gospodarczej przez uczestnika projektu na obszarze subregionu zachodniego lub centralnego województwa śląskiego.
 4. Udzielenie pomocy bezzwrotnej (dotacji) na utworzenie przedsiębiorstwa w wysokości 23 050,00 PLN.
 5. Finansowe wsparcie pomostowe wypłacane przez okres do 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej w wysokości 2 600 PLN/miesiąc, w sumie 15 600 PLN.


Uczestnik projektu zobowiązuje się do utrzymania założonej działalności gospodarczej przez min. 12 miesięcy. Każda z osób, które otrzymają dotację przejdzie kontrolę poprawności wydatkowania środków z dotacji, tak aby były zgodne z przedstawionym biznesplanem.

Dodatkowe informacje:
https://mlodybiznes.pl/
Tel.: 575 300 928

 

______________________________________________________________________

Śląskie Centrum Liderów – zgłoszenia do 11 lutego

Prawie 300 godzin lekcyjnych wykładów i ćwiczeń, cenieni prowadzący, 14 bloków tematycznych
i 16 weekendowych spotkań zaplanowanych w Muzeum Śląskim.

Chcesz skorzystać bezpłatnie?
Aplikuj na jedno z 25 miejsc.

Śląskie Centrum Liderów to propozycja dla osób pomiędzy 18 a 25 rokiem życia, zainteresowanych działalnością społeczną, charytatywną lub polityczną. Zajęcia rozpoczną się w marcu 2022 roku i potrwają do grudnia.

– Będziemy się spotykać przez dwa weekendy w każdym miesiącu. W lipcu i sierpniu planujemy przerwę. Na szkolenia trzeba zarezerwować trzy godziny w piątek (17.00-20.00) oraz soboty i niedziele od godz. 9.00 do 17.00. Zapewniamy ciekawe materiały, lunch i aromatyczną kawę, a w uzasadnionych sytuacjach nocleg – informuje Magda Wilczak, dyrektor Śląskiego Centrum Liderów.

Szkolenia koncentrują się między innymi na budowaniu relacji, zarządzaniu sobą i budowaniu odporności psychicznej, kampaniach społecznych, marketingu politycznym, tworzeniu modeli biznesowych czy negocjacjach.

Uczestnicy projektu nauczą się jak angażować ludzi i budować społeczność w myśl wartości i obranych celów. Poznają narzędzia ułatwiające przekuwanie pomysłów w skuteczne działania. Zrozumieją, jak funkcjonuje organizacja i jak budować partnerstwo, aby rozwiązywać konkretne problemy. Nauczą się rozmawiać z zespołem, partnerami i oponentami. A na koniec otrzymają wyniki badania swoich kompetencji.

Spotkania poprowadzą wykładowcy na kierunkach MBA, wykładowcy akademiccy oraz cenieni praktycy biznesu
i trenerzy.

Organizatorami Śląskiego Centrum Liderów są Stowarzyszenie Pokolenie oraz Muzeum Śląskie w Katowicach.

Jak bezpłatnie dołączyć do Śląskiego Centrum Liderów?

 1. Poproś osoby ze środowiska, w którym działasz o list polecający.
 2. Wypełnij kwestionariusz na stronie  https://slaskiecentrumliderow.pl/
  Podasz w nim dane kontaktowe oraz krótko przestawisz czym się zajmujesz i co chcesz osiągnąć
 3. Poczekaj na kontakt od organizatorów
 4. Weź udział w rozmowie kwalifikacyjnej (9-11 lutego)
 5. Najpóźniej do 14 lutego otrzymasz informację o zakwalifikowaniu się do programu.

 

______________________________________________________________________

Bezpłatne kursy i szkolenia – Stypendia Santander

W ramach współpracy z Santander Universidades po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić studentów, doktorantów i pracowników do udziału w projektach rozwojowych.

W jesiennej edycji Stypendiów Santander mogą Państwo postawić na rozwój kompetencji cyfrowych, językowych a także branżowych z zakresu marketingu, ekonomii, bankowości, liderstw itd.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i aplikowanie.

baner 1

Obecnie trwają nabory na:

· Akademia Santander Universidades online – cykl webinarów dotyczących szeroko rozumianej bankowości, które poprowadzi najwyższa kadra zarządzająca Santander Bank Polska S.A. Celem wydarzenia jest dzielenie się wiedzą praktyków oraz inspirowanie do rozwoju kariery i uczenia się przez całe życie. W trakcie Akademii poruszane będą zarówno tematy finansowe, ekonomiczne, technologiczne jak i te związane z przywództwem oraz rozwojem osobistym. Akademia organizowana jest we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.

Aplikuj do 31 października na: https://app.becas-santander.com/pl/program/akademia_su_2021

· Stypendium Konferencyjne Santander | VII Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych – to 300 miejsc na studencką konferencję naukową, podczas której młodzi badacze mogą spróbować swoich sił w prezentowaniu wyników prac naukowych przez jury, nawiązać cenne znajomości oraz zdobyć cenne nagrody. Jest to wydarzenie otwarte zarówno dla twórców prac naukowych, jak i dla wolnych słuchaczy;

Aplikuj do 2 listopada br. na: https://app.becas-santander.com/pl/program/vii_osskn

· Stypendium Rozwojowe Santander | Biznes w Praktyce – cykl webinarów dotyczących wykorzystania mediów społecznościowych do prowadzenia działań marketingowych małej firmy oraz budowania marki osobistej. Swoją wiedzą podzielą się znani i cenieni eksperci świata mediów społecznościowych.

Aplikuj do 11 listopada br. na: https://app.becas-santander.com/pl/program/biznes_w_praktyce_2021

· Stypendium Santander Tech | Emerging Technologies Program by MIT Professional Education - kursy z zakresu innowacyjnych narzędzi technologicznych. Uczestnicy będą mogli wybrać 1 z 5 kursów : transformacja cyfrowa, uczenie maszynowe, projektowanie rozwiązań za pomocą MITdesignX, projektowanie produktów oraz zarządzanie technologiami. Kursy prowadzone są w języku angielskim, hiszpańskim i portugalskim.

Aplikuj do 10 stycznia 2022 na: https://app.becas-santander.com/pl/program/becas-santander-tech-emerging-technologies-program-by-mit-professional-education

· Stypendium Językowe Santander | English to Boost your Career- University of Pennsylvania – oferuje 1000 stypendiów dla osób chcących rozwijać znajomość biznesowego i specjalistycznego języka angielskiego. W ramach programu uczestnicy wybiorą jeden z trzech sprofilowanych kursów: English for Professional Development, English for Business and Entrepreneurship, English for Science, Technology, Engineering and Mathematics

Aplikuj do 23 listopada br. na: https://app.becas-santander.com/pl/program/santander-scholarships-language-english-to-boost-your-career-university-of-pennsylvania

Więcej możliwości

W artykule przedstawiliśmy tylko wybrane programy, oferta jest o wiele bogatsza dlatego zapraszamy na santander-grants.com  - gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Stypendia Santander

Od 25 lat program Santander Universidades stanowi element zaangażowania banku w zrównoważony rozwój oraz odzwierciedla jego wiodącą pozycję jako banku odpowiedzialnego społecznie.

Od 2002 roku Santander przeznaczył na edukację już blisko 2 mld EUR, a liczba stypendiów przyznanych od 2005 roku wynosi 600 000. Program Santander Universidades to jedna z największych inicjatyw tego typu wspierana przez podmiot prywatny.

 

______________________________________________________________________

 

STREFA POMYSŁODAWCY. WSPARCIE 4.0

Drodzy Studenci!

Realizator projektu zaprasza Was serdecznie do uczestnictwa w Strefie Pomysłodawcy. To  inicjatywa, która bez zbędnych formalności pozwala zrealizować Wasze pomysły na biznes. Do projektu może zgłosić się każdy. Wystarczy wejść na stronę: strefapomyslodawcy.pl   i wypełnić prosty wniosek.

Eksperci, z zachowaniem pełnej poufności Twojego pomysłu, pochylą się nad nim pod kątem możliwości realizacji, szans na komercjalizację, a w końcu zrealizujecie innowacyjną ideę w formie MVP produktu lub usługi.

Strefę Pomysłodawcy realizują Puławski Park Naukowo-Technologiczny, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i spółka celowa AGH - InnoAGH.

strefa pomysłodawcy

Projekt „Strefa Pomysłodawcy – Wsparcie 4.0” współfinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Osi priorytetowej II: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I, Działania 2.4 Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji, Poddziałania 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB, Pilotaż Programu „Strefa Pomysłodawcy”

 

______________________________________________________________________

CENTRUM AKTYWNOŚCI MŁODZIEŻOWEJ W KATOWICACH

oferuje pomoc w podniesieniu poziomu aktywności społeczno-zawodowej młodych, dorosłych (18-30 rok życia) mieszkańców Katowic pozostających bez zatrudnienia, w tym osób niepełnosprawnych.
W ramach projektu realizowane są działania środowiskowe oraz prozatrudnieniowe, w tym wolontariat.
Siedziba CAM mieści się w Katowicach przy ul. Kopernika 14.

Centrum Aktywności Młodzieżowej to miejsce, w którym młodzi ludzie uzyskują bezinteresowną pomoc oraz wsparcie w wejściu na rynek pracy. Naszą misją jest wspieranie indywidualnych potrzeb osób oraz aktywizowanie ich do działań na rzecz społeczności lokalnych. Najbardziej zmotywowani uczestnicy projektu otrzymają wsparcie doradcy zawodowego oraz skierowanie do udziału w szkoleniu zawodowym wraz ze stypendium. Kierunek kursu dostosowany jest do indywidualnych potrzeb uczestnika. Dodatkowo uczestnicy którzy podejmą zatrudnienie otrzymają pakiet pracowniczy- możliwość zakupu np. niezbędnej odzieży, poprawy wizerunku, usług, sprzętu. Projekt jest realizowany w okresie 01.01.2021-31.12.2022.

Oferowane działania są bezpłatne, a partnerem projektu jest Miasto Katowice.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi działaniami na FB Centrum Aktywności Młodzieżowej Kopernika 14
www.facebook.com/CentrumAktywnosciMlodziezowej/

plakat_Centrum%20Aktywno%C5%9Bci%20M%C5%82odzie%C5%BCowej

______________________________________________________________________

2021

_____________________________________________________________________

 

Grupa Aebi Schmidt otwiera Centrum Usług Korporacyjnych w Katowicach

F2F_FotJeremiAstaszow

Grupa Aebi Schmidt, wiodący dostawca systemów produktowych i usług w zakresie oczyszczania oraz utrzymania powierzchni komunikacyjnych i zielonych, od 1 września 2021 roku utworzy w Katowicach Centrum Usług Korporacyjnych.

 - Katowice, podobnie jak większość dużych miast w Polsce, zabiegają o nowe przedsięwzięcia biznesowe. Dlatego wybór Katowic, jako lokalizacji na nowe centrum usług korporacyjnych Grupy Aebi Schmidt, jest dla nas tym bardziej pozytywną informacją i z pewnością motywuje do dalszych działań. Decyzja inwestora bazowała zarówno na pozytywnych rekomendacjach o Katowicach, jak i na twardych danych, na które składają się wielkość zasobów ludzkich, jakość współpracy z lokalnymi uniwersytetami czy dostępność nowoczesnej powierzchni biurowej. Potencjał inwestycyjny Katowic w tych obszarach należy zdecydowanie do jednych z największych, co pozwala nam na budowanie atrakcyjnej oferty dla kolejnych inwestorów - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

 W Polsce Grupa Aebi Schmidt zatrudnia już około 300 osób w produkcji i sprzedaży w zakładzie w Kielcach, a aktualnie od 1 Września 2021 powstaje nowe Centrum Usług Korporacyjnych, które początkowo będzie wspierać grupę w obszarach IT, Finansów, Inżynierii oprogramowania i Zarządzania danymi podstawowymi. Z czasem planowane jest rozszerzenie Centrum o kolejne usługi i stanowiska.

 Zmiany w środowisku pracy - cyfryzacja, konsolidacja rynku i rosnące wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju - zostały przyspieszone i zaakcentowane przez pandemię. Obecnie możliwości techniczne pozwalają na pracę w sieci w różnych lokalizacjach, dzięki czemu rośnie globalna pula talentów. Równocześnie jednak nasila się „walka o talenty" - dobrzy pracownicy są rekrutowani na całym świecie. W związku z tym Zarząd Grupy Aebi Schmidt podjął decyzję o utworzeniu Centrum Usług Korporacyjnych, które zapewni wystarczające zasoby do dalszej standaryzacji i automatyzacji procesów grupy. Dzięki temu grupa jest przygotowana na wyzwania przyszłości.

 Barend Fruithof, CEO Grupy, tak mówi o wyborze lokalizacji w Katowicach: W ostatnich latach mieliśmy w Polsce bardzo dobre doświadczenia pod względem infrastruktury i kadry pracowniczej. Był to czynnik decydujący o wyborze Polski na lokalizację Centrum Usług Korporacyjnych.

 - Centrum Obsługi Korporacyjnej Aebi Schmidt w Katowicach jest wyjątkowe ze względu na swoją wszechstronność i ukierunkowanie. Katowice dają dostęp do doskonałych specjalistów ze znajomością języka niemieckiego i angielskiego którzy stanowią fundament naszego Centrum - mówi Wojciech Puch, Head of Corporate Service Center.

 Poszukiwani są specjaliści, którzy osadzeni w międzynarodowych zespołach, pracując ramię w ramię ze swoimi międzynarodowymi kolegami przyczyniać się będą do sukcesu firmy. Pracownicy będą mogli również szybko przejąć odpowiedzialność w skali całej grupy. Centrum Usług Korporacyjnych mieści się w nowo otwartym biurze serwisowanym CitySpace, zlokalizowanym w Katowicach w nowoczesnym budynku biznesowym Face2Face.

______________________________________________________________________

 

Keywords Studios rozwija się i zatrudni ponad 300 kolejnych pracowników w Katowicach

Aplikuj teraz na keywordsstudios.com/careers

Keywords Studios, międzynarodowa firma świadcząca usługi dla globalnej branży gier wideo, rozwija się i ogłasza rozszerzenie działalności w biurze w Katowicach. Oznacza to stworzenie ponad 300 nowych miejsc pracy w 2021 roku.

Biuro w Katowicach powstało w 2018 roku. Zatrudniało wówczas 200 pracowników w dziale Player Support (PS- dział wsparcia gracza). W ostatnim roku rozwinęło się bardzo szybko w dużej mierze dzięki jednej z linii serwisowych - Functionality Quality Assurance (FQA - dział testów funkcjonalnych), oraz stabilnego wzrostu wewnątrz działów Player Support oraz Localization Quality Assurance (LQA - dział zapewnienia jakości lokalizacji). Obecnie Keywords Studios liczy ponad 700 osób w stolicy Śląska. Świadczą one usługi dla deweloperów i wydawców gier komputerowych, testując tłumaczenia gier, sprawdzając ich funkcjonalność a także zapewniając najwyższej jakości obsługę gracza. Keywords pragnie poszerzyć to grono o osoby, które są miłośnikami gier wideo i chce budować coraz lepsze doświadczenia w branży cyfrowej dla ludzi na całym świecie. Katowicki oddział zatrudni także nowych członków zespołów wsparcia w tym IT, HR, Finansów.

- Od dłuższego czasu wszyscy obserwują wzrost wartości rynku gamingu na całym świecie. My również dostrzegliśmy siłę tej branży i zdecydowaliśmy się na współpracę przy Intel Extreme Masters, która pozwoliła na zaistnienie, a przez kolejne lata wzmocnienie Katowic na światowej mapie e-sportu. Wierzymy, iż skutkiem naszego zaangażowania w ten cykliczny event jest także zakorzenienie oraz rozwój firm tworzących gry komputerowe w Katowicach - takich jak Keywords Studios. Gratuluję firmie dynamicznego rozwoju, zarówno pod względem liczby pracowników jak i realizowanych linii biznesowych. Inwestycja ta jest dla nas bardzo wartościowa ze względu na wzrost zatrudnienia w Katowicach oraz możliwość rozwoju zawodowego. Ponadto jest doskonałym połączeniem pracy z hobby, ponieważ duża część pracowników Keywords Studios to po prostu pasjonaci gier. Wszystkim życzę takiej możliwości samorealizacji w pracy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Katarzyna Zaręba, dyrektor katowickiej siedziby tak mówi o rozwoju firmy: - Mimo pandemii i trudności związanych z COVID-19, w 2020 roku nadal bardzo prężnie się rozwijaliśmy i tworzyliśmy nowe miejsca pracy z sukcesem przeprowadzając rekrutacje zdalne nowych pracowników. Planujemy dalszy rozwój i powiększenie naszego zespołu o kolejne 300 osób; naszym celem jest zatrudnienie w sumie 1000 osób do końca 2021.

Biuro powstało w Katowicach głównie dzięki dostępowi do dużej bazy wykształconych i świetnie przygotowanych kandydatów. - Keywords to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Codziennie w naszym biurze pracujemy z osobami z całego świata, komunikujemy się w różnych językach, zatrudniamy ponad 40 narodowości. Działamy i współpracujemy razem, tak by każdy mógł zostawić po sobie coś pozytywnego. Nasze studio tworzą osoby pasjonujące się branżą gier, znające języki obce i mające predyspozycje do pracy w środowisku międzynarodowym. To zdolni ludzie z całego świata, pełni zapału, entuzjazmu i otwartości na drugiego człowieka - dodaje Katarzyna Zaręba.

Obecnie większość zatrudnionych pracuje zdalnie z domu. Wiele osób z niecierpliwością czeka na powrót do biura, by znów móc cieszyć się bezpośrednimi kontaktami ze współpracownikami i pracą zespołową.

- Ten dynamiczny wzrost był głównym czynnikiem sukcesu naszej linii produkcyjnej FQA. Ciągły rozwój nas samych i naszych możliwości powoduje, że sukces ten może być śmiało przypisany ciężkiej pracy wspaniałego i oddanego zespołu, który tworzy fundament tego, co robimy – mówi Łukasz Szewczyk, QA Manager oddziału w Katowicach

Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice

 

__________________________________________________________________________

 

Kreuj obraz zawodowy - zrób profesjonalne zdjęcie do CV!

W związku z rozpoczęciem akcji: “Kreuj obraz zawodowy. Profesjonalne Zdjęcia do CV - Bezpłatne Udostępnienie Inteligentnego Kreatora Zdjęć do CV w celu podwyższenia konkurencyjności kandydata na rynku pracy” pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, serwisy Passport-Photo.Online oraz PhotoAiD.com przygotowały bezpłatne narzędzie umożliwiające stworzenie profesjonalnego zdjęcia na potrzeby CV.

Passport Photo Online i PhotoAiD to platformy, które wykorzystując sztuczną inteligencję pozwalają na łatwe przygotowanie fotografii dokumentowej, na przykład: zdjęcia do paszportu, wizy, dowodu osobistego czy prawa jazdy. Jednak możliwość serwisów na tym się nie kończy! Dzięki generatorowi zdjęć można również stworzyć idealną fotografię do CV.

Zdjęcie w CV może przydać się tym, którzy właśnie myślą o zmianie pracy, ale także osobom, które po prostu chcą odświeżyć swój życiorys. Fotografia w CV ma swoje reguły i czasem niepoprawne zdjęcie może bardziej zaszkodzić niż zwiększyć szanse na znalezienie pracy. Dlatego tak istotne jest, żeby stworzyć poprawne zdjęcie biznesowe i wykreować swój profesjonalny obraz zawodowy!

Choć restrykcyjne zasady w kwestii zdjęcia do CV – jak na przykład w przypadku zdjęć paszportowych lub do dowodu osobistego – nie istnieją to warto zwrócić uwagę na pewne standardy dotyczące zdjęć, jeżeli zależy nam na zdobyciu nowej pracy. W Passport-photo.online stworzyliśmy narzędzia ułatwiające przygotowanie profesjonalnego zdjęcia do CV, a także zdjęcia profilowego do serwisów kariery typu LinkedIn - mówi Tomasz Młodzki

Kiedy aplikujemy o pracę, w której wymagany jest kontakt z klientem to smutne, czarno-białe zdjęcie nie będzie się dobrze prezentować. Ważne, aby wyglądać pogodnie i schludnie. Warto delikatnie się uśmiechać. Na zdjęciach do CV jest to jak najbardziej wskazane, w odróżnieniu do zdjęć do oficjalnych dokumentów, gdzie uśmiech zwykle jest zabroniony. Badania dowodzą, że wybierając spośród dwóch identycznych twarzy, które różnią się jedynie wyrazem, ludzie preferują twarz uśmiechniętą.

W Polsce zdjęcia w CV są bardzo popularne, co wiąże się z tym, że czasami pracodawcy odrzucają CV bez fotografii. Z czego to wynika? Rekruterzy przeglądają setki aplikacji dziennie. Zdarza się, że często CV zostaje odrzucane tylko dlatego, że wizualnie nie przykuwa uwagi. Poszukiwanie pracy często odbywa się online. Na wielu portalach istnieje opcja dodania zdjęcia profilowego, które jest widoczne dla pracodawców i rekruterów. Warto skorzystać z tej możliwości i dodać właściwe zdjęcie, na przykład na portal LinkedIn. Samo zdjęcie na LinkedIn czy w innej witrynie to już swego rodzaju Twoja marka osobista. Warto wziąć to pod uwagę przy kreowaniu swojej biznesowej tożsamości.

Według danych platformy LinkedIn, profile bez zdjęć są otwierane rzadziej, a zaproszenia od osób bez zdjęć nie są akceptowane przez 93% użytkowników! Czy to wystarczy byś spróbował wykonać właściwe zdjęcie biznesowe?

Warto skorzystać z akcji, która została objęta honorowym patronatem przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Bezpłatne korzystanie z kreatora zdjęć można zacząć już od 1. czerwca 2021 roku, a zakończenie akcji przewidziane jest na 30. września 2021 roku.

Kreator jest dostępny na poniższych stronach:
Kreator zdjęcia do LinkedIn
Kreator zdjęcia do CV

 

__________________________________________________________________________

 

Nowe programy rozwojowe w ramach
Stypendiów Santander #LifelongLearning

Ruszają nabory na kolejne Stypendia Santander,
jest to okazja do zdobycia cenionych na rynku kompetencji oraz certyfikatów,
które pomogą wyróżnić się na rynku pracy.

grafika z nazwą programu

 

Obecnie trwają nabory na:

Stypendium Językowe Santander | Angielski i IELTS z British Council

500 miejsc na kurs e-learningowy z języka angielskiego LearnEnglishSelect, który koncentruje się na rozwoju praktycznych umiejętności językowych. Grono najlepszych 250 osób otrzyma dodatkowo zajęcia English Online z lektorami, a w kolejnym etapie 125 najlepszych osób uzyska dostęp do materiałów dydaktycznych Road to IELTS oraz możliwość bezpłatnego zdania testu IELTS. Projekt kierowany jest do studentów, doktorantów, absolwentów polskich uczelni wyższych oraz wszystkich, którzy ukończyli 18 lat i chcą rozwijać znajomość języka angielskiego.

Aplikuj do 6 czerwca 2021 r., godz. 23.00
Link do naboru

Stypendium Santander Tech | Kompetencje cyfrowe edycja 3. UEW 2021

80 miejsc dla studentów i absolwentów polskich uczelni wyższych, którzy chcą rozwinąć kompetencje cyfrowe w zakresie obsługi programu Excel, języka SQL oraz Business Intelligence w formie warsztatów online. Uczestnicy będą mogli dodatkowo wzmacniać umiejętności efektywnej komunikacji w zespołach. Projekt jest organizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Aplikuj do 23 maja 2021 r., godz. 23.00
Link do naboru

Stypendium Santander Tech | Reskilling in Data Analytics –Ubiqum Code Academy

50 miejsc dla osób powyżej 18 roku życia, które chcą pracować na stanowiskach związanych z analizą danych. Aby wziąć udział w programie nie jest wymagane posiadanie wiedzy ani doświadczenia z tej tematyki. Program odbędzie się w j. angielskim i hiszpańskim w formie zajęć na platformie online.

Aplikuj do 26 maja 2021 r., godz. 23:00
Link do naboru

Santander Scholarship Skills | Digital Training for Business Management -IE University

2000 miejsc na kursy online dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia. Uczestnicy będą mogli wybrać jeden z 4 kursów: przywództwa w czasach niepewności (w j. angielskim), zarządzanie zespołem oraz sprzedażą, a także koncentracji na kliencie (w j. hiszpańskim).

Aplikuj do 13 lipca 2021 r., godz. 23:00
Link do naboru

Zachęcamy do odwiedzania: platformy santander-grants.com
oraz profilu www.facebook.com/SantanderUniversidadesPolska,
na których publikowane są informacje o Stypendiach Santander.

 

Grupa Santander wspiera szkolnictwo wyższe

Grupa Santander przeznaczyła ponad 2 mld euro na inicjatywy akademickie za pośrednictwem programu Santander Universidades i przyznała ponad 630 000 stypendiów i grantów. Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, obejmujące m.in. wsparcie edukacji i zrównoważonej gospodarki czy przeciwdziałanie nierówności płci, są trwale wpisane w strategię banku i stanowią ważną, integralną część realizacji agendy Responsible Banking w Santander Bank Polska.

W razie pytań prosimy o kontakt z santander.universidades@santander.pl

 
____________________________________________________________________________
 

plakat programu wsparcia w sytuacji covid-19

Kopalnia Biznesu! - informacja o projekcie

 

____________________________________________________________________________

 

KPMG_zdjęcie

Praca w audycie finansowym

Dwie ścieżki rozwoju – ACCA czy biegły rewident?
Kto i jak szybko może awansować?
Praktyki – dobry sposób na sprawdzenie tej branży
Zapraszamy do lektury artykułu od portalu Praca.pl
Polecamy oferty na praktyki letnie w KPMG
Redakcja Praca.pl

___________________________________________________________________________ 

 

Kaufland Polska serdecznie zaprasza studentów i absolwentów
na letnią edycję programu stażowego Absolwent.

A5_ulotka_Program stazowy w Kaufland_2021

A5_ulotka_Program stazowy w Kaufland_20212

_____________________________________________________________________________

DNI KARIERY JUŻ 7. KWIETNIA!


AIESEC jest międzynarodową organizacją dla młodych ludzi, działającą not-for-profit.Projekty przez nas realizowane mają na celu poprawę poziomu edukacji w Polsce i rozwój współpracy między środowiskiem akademickim, a biznesowym. Dni Kariery® to najdłużej organizowane przez studentów wydarzenie, mające na celu przybliżenie młodym ludziom możliwości jakie czekają ich na rynku pracy. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju wydarzenie odbędzie się całkowicie w formie zdalnej –  7 kwietnia 2021r. Jest to projekt z wieloletnią tradycją, realizowany już od ponad 25 lat, zawsze cieszący się dużym zainteresowaniem.

Aby poznać szczegóły, odwiedź stronę internetową wydarzenia
oraz profil Dni Kariery na Facebooku!

_________________________________________________________________________

SD Worx otwiera nowe biuro w Katowicach

Katowice, 23 marca -SD Worx, wiodący europejski dostawca usług kadrowo-płacowych, otworzył centrum operacyjne w Katowicach. Ekspansja geograficzna na Europę Środkową stanowi podstawę międzynarodowej strategii rozwoju SD Worx, a dzięki oferowanym usługom wspiera również globalną ekspansję jej klientów.

-Wejście nowego inwestora do Katowic jest potwierdzeniem naszych przewag konkurencyjnych nad innymi lokalizacjami. Dostępność do absolwentów wielu renomowanych uczelni wyższych, atrakcyjne położenie geograficzne, czy wysoko rozwinięta infrastruktura komunikacyjna, to tylko kilka naszych silnych stron. Wierzę, iż SD Worx będzie zadowolony z działalności w Katowicach i zrealizuje swoje cele biznesowe, przy równoczesnym zapewnieniu atrakcyjnych, przyjaznych i dających szansę rozwoju miejscpracymówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

-Uruchamiając nowe centrum operacyjne i usługowe w Katowicach, wspierane przez polskich ekspertów ds. kadr i płac, podążamy za naszymi klientami, aby zapewnić wsparcie i świadczenie najwyższej jakości usług płacowych w całej Europie Środkowej. Na tym właśnie polega nasza ścisła współpraca z klientem. W pierwszej fazie będziemy wspierać naszych międzynarodowych klientów działających w Polsce; w perspektywie średniookresowej będziemy również badać lokalne możliwości w Polsce i poza nią-mówi Kobe Verdonck, CEO SD Worx.

Oprócz centrum operacyjnego, SD Worx otworzy w Katowicach również zupełnie nowe centrum rozwoju i innowacji. Uzupełniając istniejące centra rozwoju w ramach grupy SD Worx, nowe polskie centrum będzie katalizatorem przyspieszenia strategii innowacyjnej firmy, tak, aby SD Worx mógł oferować swoim klientom i ich pracownikom najwyższej klasy cyfrowe rozwiązania kadrowo-płacowe.

-Jestem bardzo podekscytowany, mogąc dołączyć do SD Worx i pomóc im w ekspansji na Europę Środkową i Wschodnią -mówi Lalit Kumar Gupta, który rozpoczął pracę 1 lutego jako Dyrektor Zarządzający SD Worx Eastern Europe. -Osobiście byłem świadkiem ciągłego rozwoju Polski pod względem gospodarczym, infrastruktury i jakości życia. Wiele amerykańskich i europejskich firm z różnych sektorów zauważyło te zmiany i postanowiło zaistnieć w regionie. Umiejętności na rynku pracy są tutaj doskonałe: ludzie są dobrze wykształceni, pracowici i ambitni.Jednym z wielu powodów, dla których SD Worx wybrał Katowice, jest ścieżka rozwoju, jaką miasto zrealizowało w ciągu 5 lat. To niesamowita lokalizacja do dalszego rozwoju biznesu, z nowoczesną infrastrukturą i wieloma możliwościami dla młodych, międzynarodowych talentów. Doceniamy wsparcie i stałą współpracę z Urzędem Miasta Katowicedodaje Lalit Kumar Gupta.

SD Worx właśnie rozpoczął rekrutację. W pierwszej kolejności SD Worx rekrutuje profile w obszarze rozwoju oprogramowania, a także w obszarach kadrowo-płacowych. Przegląd aktualnych ofert pracy można znaleźć tutaj: https://www.sdworx.com/en/jobs/poland

Dzięki nowemu centrum w Katowicach SD Worx zwiększył do dwunastu ilość lokalizacji w różnych krajach: Belgii (centrala), Austrii, Francji, Niemczech, Irlandii, Luksemburgu, Mauritiusie, Holandii, Hiszpanii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Polsce. Poprzez swoją sieć partnerów SD Worx dostarcza globalne rozwiązania kadrowo-płacowe w 150 krajach na całym świecie.

Informacja prasowa| Katowice, 23.03.2021 r.
Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowic

 

_____________________________________________________________________________________

 

Twitter_cover_2021-spring

Projektor-Logo-Basic-Kolor-RGB

Poszukujesz nowego, rozwojowego doświadczenia?
Lubisz pracę z dziećmi i chcesz je wspierać w rozwoju?
Chcesz działać społecznie?
Chcesz się dzielić tym, co wiesz i potrafisz?
Masz trochę wolnego czasu i chcesz poczuć satysfakcję, że go nie marnujesz?
Chcesz poznać ciekawych ludzi?

Wybierz projekt Warsztaty z Wyzwaniem lub Spotkania z Pasją, do 14 marca wyślij zgłoszenie
i zrealizuj wyjątkowe zajęcia online, których dzieci nigdy nie zapomną. 

Warsztaty z Wyzwaniem

Ty podejmujesz jedno z wyzwań (ekologia, świadomość medialna, szczęście osobiste, aktywność obywatelska). Dyskutujecie o wybranych problemach/potrzebach dzieci podczas spotkań online.

Dzieci mają możliwość krytycznego spojrzenia na wyzwania współczesnego świata i przestrzeń do kreatywnego rozwiązywania problemów.

Zgłoś się do Warsztatów z Wyzwaniem: http://warsztaty.projektor.org.pl 

Spotkania z Pasją

Ty dzielisz się z dziećmi/młodzieżą swoimi zainteresowaniami i opowiadasz o swojej pasji podczas spotkania online.

Dzieci i młodzież odkrywają w czym są świetne, poznają swój potencjał rozwojowy, poznają nowe obszary do rozwoju zainteresowań i pasji.

Zgłoś się do Spotkań z Pasją: http://spotkania.projektor.org.pl 

 

Program wspiera Cię w działaniu, na każdym etapie projektu.

Możesz liczyć na:

 • szkolenia przygotowujące do prowadzenia zajęć,
 • wsparcie mentora z zespołu Programu PROJEKTOR,
 • materiały merytoryczne do prowadzenia zajęć,
 • dostęp do platformy, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez realizację projektu,
 • dobre towarzystwo – zajęcia prowadzisz w dwu lub trzyosobowym zespole z inną, studentką/innym studentem,
 • udział w programie punktowym (nagrody za aktywność),
 • certyfikat.

Więcej informacji: https://projektor.org.pl/dla-studentow/ 

PROJEKTOR - to ogólnopolski program społeczny, w którym studenci realizują zajęcia online dla dzieci i młodzieży w małych miejscowościach, inspirują do działania, poszukiwania pasji i brania życia w swoje ręce.

 

____________________________________________________________________________
 

KOSZYK PEŁNY TALENTÓW to wyjątkowy projekt opierający się na precyzyjnym, dynamicznym
i interaktywnym procesie selekcji
przeprowadzonym pod czujnym okiem Zespołu Orienta Polska.
Biorąc w nim udział, będziesz miał/a możliwość spróbować swoich sił w innowacyjnym procesie rekrutacji, który zapewni Ci profesjonalną ocenę Naszego Zespołu
i możliwość zaprezentowania Twojej Kandydatury najlepszym firmom w okolicy.
 
Kliknij tutaj, aby poznać szczegóły wydarzenia.

____________________________________________________________________________ 
 

Projekt „Absolwent-Praca-Stabilizacja”

 

Centrum Rozwoju Lokalnego oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” serdecznie zapraszają studentów i absolwentów szkół wyższych do udziału w projekcie „Absolwent, Praca, Stabilizacja”. Projekt jest adresowany do osób zamieszkujących województwa: śląskie, opolskie i małopolskie, które posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne.

Projekt „Absolwent-Praca-Stabilizacja” to kompleksowe wsparcie niepełnosprawnych studentów ostatniego roku oraz absolwentów szkół wyższych w wejściu na rynek pracy.


Grupa docelowa
Osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o znacznym, umiarkowanym lub lekkim stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), które na dzień przystąpienia do projektu pozostają bez zatrudnienia i są absolwentami szkoły wyższej (do 5 lat od ukończenia) lub realizują ostatni rok nauki w szkole wyższej.

Obszar realizacji projektu:

 • województwo małopolskie
 • województwo śląskie;
 • województwo opolskie 

Oferowane wsparcie:

 • opracowanie Indywidualnego Planu Działania (IPD), z uwzględnieniem czynników osobowych i środowiskowych;
 •  poradnictwo psychologiczne;
 • poradnictwo zawodowe;
 • doradztwo zawodowe;
 • wsparcie trenera zatrudnienia wspomaganego (w tym wparcie indywidualne, zatrudnienie oraz monitoring zatrudnienia);
 • bezpośrednie wsparcie w poszukiwaniu i doborze ofert pracy;
 • bezpośrednie wsparcie w poszukiwaniu i doborze kursów zawodowych;
 • bezpośrednie wsparcie w poszukiwaniu i doborze staży zawodowych;
 • udział w szkoleniu zawodowym zmierzającym do podniesieniu lub zmiany kwalifikacji zawodowych;
 • odbycie płatnego stażu zawodowego trwającego 3 miesiące;
 • dodatek motywacyjny max. do 12 miesięcy. 

 Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Osoba kontaktowa: Monika Kukułka tel. 32 494 13 19 e-mail: m.kukulka@crl.org.pl 

  

___________________________________________________________________________  
 

Szukasz pracy w kraju lub za granicą? 

Poznaj ciekawe oferty pracy z EURES i OHP!

BEZPŁATNA KONSULTACJA Z DORADCĄ ZAWODOWYM
DLA STUDENTÓW I ABSOLWENTÓW GWSH

Jeśli od jakiegoś czasu myśli na temat Twojej przyszłości nie dają Ci spokoju,
zastanawiasz się, jak pokierować swoją karierą, aby było to zgodne z twoimi predyspozycjami,
skorzystaj z konsultacji Doradcy zawodowego Ochotniczych Hufców Pracy!
Jeśli chciałbyś zmienić pracę lub poszukujesz zatrudnienia-
Pośrednik pracy OHP jest do twojej dyspozycji!

W ramach współpracy z Uczelnią, Komenda Główna OHP w Katowicach https://ohp.pl/ 
oferuje studentom GWSH możliwość udziału w bezpłatnych konsultacjach
doradcy zawodowego oraz pośrednika pracy.

Najbliższe konsultacje odbędą się 
on-line w piątek 26.02. 2021
w godzinach 9.00-11.00 oraz 15.00-17.00

Ilość miejsc jest ograniczona- decyduje kolejność zgłoszeń. 

FORMULARZ ZAPISÓW

Nie zwlekaj

Zapisz się na konsultację poprzez konto studenckie @gwsh.pl  
i obierz kurs na karierę!

Jako potwierdzenie zapisu na konsultację,
wyślemy Ci zaproszenie na spotkanie
w aplikacji MS Teams.

 

Jeśli jesteś Absolwentem GWSH i chciałbyś skorzystać z konsultacji,
napisz do nas wiadomość!

Pozostajemy do Twojej dyspozycji w kontakcie mailowym: biurokarier@gwsh.pl 

 

_______________________________________________________________________

Twój głos ma moc! Badanie pracodawca na TAK

TAKpelnosprawni_header_600x300_1_ogólny 

Zapraszamy do udziału w II edycji badania Pracodawca na TAK.
Wypełnij ankietę i wpłyń na sytuację osób z niepełnosprawnością na rynku pracy!

Pracodawca na TAK to kompleksowe i innowacyjne badanie wychodzące naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnością oraz pracodawcom chcącym budować różnorodne zespoły.

 

Cele badania:

 • poznanie opinii pracodawców na temat zatrudniania pracowników z niepełnosprawnością,
 • identyfikacja wyzwań, jakie stoją przed tymi osobami na rynku pracy,
 • zaproponowanie narzędzi niezbędnych do zrozumienia i rzeczywistego wsparcia pracodawców
  i pracowników z niepełnosprawnością,
 • sformułowanie praktycznych wskazówek dla obu grup

Uzyskane odpowiedzi przyczynią się do powstania wartościowego raportu, który będzie stanowił bazę wiedzy i inspiracji zarówno dla pracodawców chcących zatrudniać pracowników z niepełnosprawnością, jak i dla osób z niepełnosprawnością, które chcą być aktywne na otwartym rynku pracy.

Możesz mieć swój ogromny wkład w tę misję. Wystarczy wejść w link poniżej, poświęcić kilka minut i wyrazić swoją opinię, aby realnie wpłynąć na poprawę sytuacji osób z niepełnoprawnością na rynku pracy.

Jesteś Pracodawcą? Wypełnij ankietę

Jesteś osobą z niepełnosprawnością? Wypełnij ankietę

 

Z góry dziękujemy za poświęcony czas i udział w badanu

Fundacja TAKpełnosprawni
https://takpelnosprawni.pl/badanie


Zapraszamy także do zapoznania się z raportem, podsumowującym I edycję badania Pracodawca na TAK w 2015 r.: Przeczytaj raport (klik)

 

__________________________________________________________________________

 
 
 
 
_______________________________________________________________________
 

Capgemini powiększa swój katowicki zespół!

Nawet o 600 nowych miejsc pracy może zwiększyć się zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w Katowicach w 2021 r. Szczególnie dużym zainteresowaniem będą cieszyć się specjaliści IT oraz osoby z dobrą znajomością języków obcych. Capgemini zamierza zatrudnić 200 nowych pracowników do obsługi projektów IT na Śląsku, które będą pracować w nowym kompleksie biznesowym Face2Face Business Campus.
 
Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w materiale prasowym 
Capgemini powiększa swój katowicki zespół.

___________________________________________________________

 

Fundacja Znajdź Pomoc prowadzi rekrutację do projektu "Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością" w ramach programu „Absolwent” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zaczniemy od cyklu spotkań z psychologiem i doradcą zawodowym, którzy wyznaczą dalszą ścieżkę udziału w projekcie w zależności od Twoich predyspozycji: zdobycie uprawnień zawodowych, ukończenie kursów i szkoleń specjalizacyjnych lub odbycie trzymiesięcznego stażu zawodowego. Przewidziane są również warsztaty przygotowujące do wejścia na rynek pracy, wsparcie pośrednika pracy i coacha. 

SZCZEGÓŁY PROJEKTU:Droga do wymarzonej pracy

 _______________________________________________________________________________

 

Dysponujesz wolnym czasem i chcesz pomagać innym?
Słonecznik, to program stworzony dla Ciebie

 
 

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach wolontariusze mają szerokie pole do działania. Między innymi mogą udzielać wsparcia osobom starszym, niepełnosprawnym, jak również udzielać korepetycji dzieciom i młodzieży, a także spędzać z nimi czas wolny. Ośrodek bardzo dobrze orientuje się w specyfice środowiska osób korzystających z pomocy, zna jego problemy i potrzeby. Wolontariusze bezinteresownie poświęcają swój czas, pomagając ludziom potrzebującym wsparcia (spędzanie czasu wolnego, spacery, rozmowy, wspólne wyjścia). Przy okazji mają możliwość zdobycia nowych doświadczeń, poznania nowych ludzi oraz rozwoju osobistego. Dzięki temu mogą zastanowić się, co stanowi wartość w życiu oraz co pozwala na tworzenie ważnych więzi społecznych. Wolontariusze otrzymują także wparcie w postaci konsultacji indywidualnych z koordynatorem programu, szkoleń, superwizji czy wspólnych wyjść integracyjnych.

Dlaczego warto być wolontariuszem?

 • możesz zrobić dla innych coś bardzo potrzebnego i ważnego,
 • możesz uczynić swoje życie barwniejszy
 •  możesz zdobyć ciekawe doświadczenia,
 • możesz nabyć/poszerzyć swoje umiejętności, kompetencje,
 • możesz zdobyć/poszerzyć swoje doświadczenie zawodowe przydatne przy poruszaniu się na rynku pracy. 

Kto może zostać wolontariuszem ?

Wolontariuszami mogą być osoby pełnoletnie (uczące się, pracujące, lub pozostające bez zatrudnienia). Wolontariusze wykonują swoją pracę dobrowolnie i bezpłatnie.

Jeśli jesteś zainteresowany/a ofertą – zapraszamy do kontaktu z koordynatorem programu Małgorzatą Porębą tel. 32 250 50 16, 572 333 750 e-mail: cps@mops.katowice.pl Facebook: slonecznikmopskatowice (serwis zewnętrzny)

Centrum Poradnictwa Specjalistycznego Metodyki i Strategii ul. Morcinka 19a 40-124 Katowice

 

________________________________________________________________________
 

BEZPŁATNA KONSULTACJA Z DORADCĄ ZAWODOWYM OHP 

27.01.2021r. 
 MS Teams 

Jeśli od jakiegoś czasu myśli na temat Twojej przyszłości nie dają Ci spokoju,
zastanawiasz się, jak pokierować swoją karierą, aby było to zgodne z twoimi predyspozycjami - skorzystaj z konsultacji Doradcy Zawodowego Ochotniczych Hufców Pracy!

W ramach współpracy z Uczelnią, Komenda Główna OHP w Katowicach  ohp.pl oferuje studentom GWSH możliwość udziału w bezpłatnych konsultacjach doradcy zawodowego.
Co ważne, konsultacje możesz odbyć on-line- bez wychodzenia z domu! ;) 
 
Najbliższe konsultacje odbędą się on-line 27.01. w godzinach 15.00-17.00
Nie zwlekaj- zapisz się na spotkanie z doradcą OHP i obierz kurs na karierę! 
 
Link do zapisów: Bezpłatna konsultacja z doradcą zawodowym OHP (office.com)
*Aby zapisać się na konsultację, potrzebne jest aktywne konto studenckie MS Office 365
 

Zapisy trwają do 27.01. do godziny 12.00
Ilość miejsc jest ograniczona- decyduje kolejność zgłoszeń. 
 
Jako potwierdzenie zapisu na konsultację, wyślemy Ci zaproszenie na spotkanie
w aplikacji MS Teams. 
 
W przypadku pytań, pozostajemy do Twojej dyspozycji w kontakcie mailowym:biurokarier@gwsh.pl 

 

______________________________________________________________________________

 

Profesjonalny Kreator CV
za darmo dla studentów!

 

Specjalnie dla studentów naszej uczelni serwis employear.com udostępnia możliwość tworzenia, edytowania, a także pobierania CV i listów motywacyjnych całkowicie bezpłatne. Wystarczy tylko kilka kroków, aby cieszyć się efektem swojej pracy. 

Po rejestracji do serwisu należy wpisać specjalny kod LEPSZY2021, który umożliwia korzystanie z internetowego kreatora CV przez 30 dni bez żadnych opłat. 

Szczegóły dotyczące tego, jak stworzyć profesjonalne CV znaleźć można pod adresem: https://www.employear.com/pl/kreator-cv 

Zachęcamy do sprawdzenie możliwości Kreatora CV.

__________________________________________________________________________

EDUX, 16 STYCZNIA 2021.
NAJWIĘKSZE NA ŚWIECIE BEZPŁATNE TARGI EDUKACYJNE ONLINE
 

SMCR_Global_Virtual_Fair_Static_Square_3_3_PL

EF EduX to 24-godzinne targi online, ekscytujące warsztaty i wykłady poświęcone nauce języków, podróżom, wymianom kulturowym i międzynarodowej karierze. Uczestnicy targów będą również mogli wygrać jedno z 50 stypendiów naukowych za granicą o wartości do 5000 USD.

Na targach będzie można skorzystać z bezpłatnych testów językowych i za pomocą czatu rozmawiać na żywo z doradcami językowymi EF, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Wystarczy bezpłatnie się zarejestrować, aby otrzymać unikalny kod logowania do platformy targowej i korzystać ze wszystkich możliwości w zaciszu własnego domu.

Co nas czeka podczas EduX?

 • Ponad 25 wirtualnych wycieczek po kampusie
 • Ponad 30 wykładów i spotkań z ekspertami na temat planowania podróży, kariery i nauki języków obcych 
 • Ponad 100 doradców językowych EF z 50 krajów dostępnych na czacie
 • Ponad 50 warsztatów na różne tematy, np. “How to get into a university in the UK”, “CV Clinic: How to build your international CV”, “How to ace the Cambridge English Exams”, Why better language skills translate to higher salaries”

Strona wydarzenia i link do rejestracji: https://www.ef.pl/hub/20/edux/

 

___________________________________________________________________________
 

Chciałbyś zdobyć doświadczenie w pracy za granicą?

Skorzystaj z pomocy EURES

POŚREDNICTWO PRACY W RAMACH EURES

Zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, Ochotnicze Hufce Pracy (OHP) od dnia 1 stycznia 2015 r. świadczą usługi usług z zakresu międzynarodowego pośrednictwa pracy w ramach sieci EURES, obok publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na rynku pracy.

Doradcy i Asystenci EURES pomagają osobom poszukującym pracy zagranicznej w znalezieniu bezpiecznego zatrudnienia zgodnie z zasadą swobodnego przepływu pracowników w obrębie krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) obejmującego kraje Unii Europejskiej oraz Szwajcarię, Islandię, Norwegię i Lichtenstein.

Osoby zainteresowane mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy, obejmującej:

- Pomoc w doborze zagranicznych ofert pracy w oparciu Europejski Portal Mobilności Zawodowej, zawierający oferty pracy przekazywane przez publiczne służby zatrudnienia z państw członkowskich, zweryfikowane przez Doradcę EURES przyjmującego ofertę od pracodawcy z kraju prowadzenia przez niego działalności gospodarczej.

- Doradztwo indywidualne i grupowe m.in. z zakresu sytuacji na europejskim rynku pracy, mobilności pracowników w UE, zmian w przepisach dotyczących pracowników delegowanych, warunków życia i pracy w państwach członkowskich.

- Pomoc w przekierowaniu CV kandydata do zaakceptowanej przez niego oferty pracy zagranicznej.

- Wsparcie zarówno przed rekrutacją do pracy w kraju UE/EOG jak i po jej zakończeniu dotyczące bezpieczeństwa wyjazdów do prac zagranicznych, zwłaszcza informacji dotyczących zasad korzystania z usług polskich i zagranicznych agencji pracy, przesłanek mogących świadczyć o braku wiarygodności ofert pracy oraz ważnych zapisów w dokumentach dotyczących zatrudnienia.

- Informacje nt. podatków, emerytur, ubezpieczeń zdrowotnych i ubezpieczeń społecznych w wybranych krajach UE/EOG.

- Specjalne usługi wsparcia dla pracowników przygranicznych i pracodawców w regionach transgranicznych.

- Wsparcie dla konkretnych grup w ramach ukierunkowanych programów mobilności pracowników EURES.

- Udział w inicjatywach organizowanych w ramach działań EURES m.in. Europejskich Dniach Pracy (online), dyżurach eksperckich, dniach kariery itp.

Kontakt:

Usługi świadczone przez doradców EURES zatrudnionych w 16 wojewódzkich komendach OHP są ogólnodostępne, bezpłatne i skierowane do osób planujących wyjazd do pracy w innym kraju UE/EOG.

Aby dowiedzieć się więcej o usługach EURES, można skontaktować się bezpośrednio z doradcą EURES telefonicznie, e-mailowo:

Anna Stokłosa – doradca EURES Śląskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Katowicach

Tel. 32/ 209 08 59 e-mail: mbpkatowice@o2.pl  a.stoklosa@ohp.pl 

 

 ________________________________________________________________________
 

UWAGA- KONURS

'TALENTY POD CHOINKĘ' to zupełnie nowy i wyjątkowy projekt opierający się na precyzyjnym, dynamicznym i interaktywnym procesie selekcji przeprowadzonym pod czujnym okiem Zespołu Agencji Pracy ORIENTA. Biorąc w nim udział, będziesz miał/a możliwość spróbować swoich sił w innowacyjnym procesie rekrutacji, który zapewni Ci profesjonalną ocenę i możliwość zaprezentowania Twojej Kandydatury najlepszym firmom w okolicy. 

więcej informacji 

Talenty pod choinkę 2


____________________________________________________________________

 

Infobip otwiera oddział w Katowicach

– stawia sobie za cel obecność w czołówce pracodawców IT w regionie

Infobip, jeden z globalnych liderów w zakresie komunikacji w chmurze, otworzył nowy oddział w Katowicach. Firma stawia sobie za cel obecność w ścisłej czołówce pracodawców IT w regionie , aktywnie rekrutując przede wszystkim najbardziej utalentowanych inżynierów oprogramowania. Katowickie biuro jest dziesiątym centrum inżynieryjnym („Engineering Hub”), w którym już dziś, są rozwijane najnowocześniejsze kanały komunikacyjne, używane przez klientów Infobip na całym świecie – w tym topowe, światowe marki. Infobip w 2019 r. uzyskał 600 mln EUR przychodów, a w ciągu dekady notuje średnio 30% roczny wzrost przychodów. Firma pozyskała w 2020 r. po raz pierwszy kapitał zewnętrzny, uzyskując wycenę jednorożca.

Infobip na swoją siedzibę wybrał położony w samym centrum Katowic nowoczesny biurowiec .KTW. Nowe biuro potencjałem ma dorównywać największemu z obecnych centrów inżynieryjnych zlokalizowanemu w Zagrzebiu. Infobip to obecnie największy dostawca usług CPaaS na świecie. Firma dynamicznie się rozwija – w tym roku ofertę rozszerzono o warstwę oprogramowania jako usługi („SaaS”), a także planuje akwizycje. W listopadzie ogłosiła zawarcie porozumienia z Amdocs Inc. (NasdaqGS: DOX) w sprawie przejęcia OpenMarket, wiodącego dostawcy rozwiązań do komunikacji mobilnej dla przedsiębiorstw. Połączenie to wzmocni status Infobip jako jednego z globalnych liderów w zakresie komunikacji w chmurze, o zasięgu umożliwiającym ponad 14 miliardów interakcji z konsumentami każdego miesiąca. Infobip zatrudnia obecnie na całym świecie ponad 2,5 tys. ludzi.

„Mamy konkretny plan, który systematycznie realizujemy. Do końca przyszłego roku planujemy powiększyć zespół do 40 osób oraz rozpocząć kolejne projekty z obszaru CPaaS – który staje się coraz istotniejszym ogniwem w rozwoju firmy. Pandemia COVID-19 nie ma na nas jako firmę negatywnego wpływu, a zespół odnosi już pierwsze sukcesy. Jesteśmy zmotywowani do działania i rozbudowy zespołu o kolejnych wysokiej klasy specjalistów, których w naszym regionie nie brakuje” – mówi Marcin Pczycki, Regional Engineering Leader.

„Przykład Infobip pokazuje, że Katowice, ze względu na swój potencjał, wzbudzają zainteresowanie najbardziej innowacyjnych, międzynarodowych przedsiębiorstw. Nasze miasto to silna marka w oczach coraz większej liczby zagranicznych inwestorów, którzy dostrzegają przewagi konkurencyjne Katowic takie jak: dostęp do wykwalifikowanej kadry, atrakcyjną lokalizację, czy doskonałą infrastrukturę biurową i komunikacyjną. Z drugiej strony to realne zyski dla naszego miasta, nie tylko w postaci kolejnych atrakcyjnych miejsc pracy, ale również w formie transferu wiedzy, która jest kluczowa dla budowania innowacyjnej gospodarki. Bardzo się cieszę, że Infobip zdecydowało się na związanie swojej przyszłości biznesowej właśnie z nami” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

„Ekspansja w Polsce to zarówno efekt rozwoju organicznego, jak i planu ekspansji na polskim rynku. Katowicki oddział będzie w strukturze organizacji jednym z kluczowych oddziałów. Przykladamy wielką wagę do rynku polskiego, którego dynamiczny rozwój to między innymi efekt szybkiego podążania za globalnymi trendami IT. Postępująca w skali globalnej cyfryzacja operacji biznesowych, sprzyja działalności naszej firmy i pokazuje duże zapotrzebowania na nasze autorskie rozwiązania IT do komunikacji omnichanell na linii klient-firma” – mówi Magdalena Dudek, Enterprise Team Leader w Infobip.

Infobip ma obecnie najszerszy zasięg spośród wszystkich światowych dostawców CPaaS, prowadząc działalność w ponad 60 lokalizacjach na całym świecie i posiadając ponad 600 bezpośrednich połączeń z sieciami telekomunikacyjnymi. Firma współpracuje z wiodącymi operatorami telefonii komórkowej, aplikacjami do przesyłania wiadomości, bankami, serwisami społecznościowymi, firmami technologicznymi czy agregatorami. Jej autorskie rozwiązania umożliwiają firmom dostarczanie wiadomości do klientów poprzez dowolny kanał i dowolne urządzenie. Technologia Infobip integruje w ramach jednej platformy szereg kanałów komunikacyjnych takich jak np. WhatsAPP, Viber, Facebook Messenger, e-mail, SMS, push mobilny czy RCS.

***

O firmie Infobip

Infobip umożliwia firmom dostarczanie wiadomości poprzez dowolny preferowany przez użytkownika końcowego kanał, dowolne urządzenie w dowolnym czasie i dowolnym miejscu na świecie. Technologia firmy Infobip tworzy płynne dwukierunkowe interakcje między przedsiębiorstwami i ludźmi, a także ułatwia integrację niemal wszystkich funkcji komunikacyjnych.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, Infobip działa w oparciu o sieć ponad 60 biur na sześciu kontynentach, oferując wewnętrzną platformę komunikacyjną, z pośrednictwem której klienci mogą docierać do ponad sześciu miliardów urządzeń mobilnych w ponad 190 krajach połączonych z ponad 600 sieciami telekomunikacyjnymi. Firma współpracuje z wiodącymi operatorami telefonii komórkowej, aplikacjami do przesyłania wiadomości, bankami, serwisami społecznościowymi, firmami technologicznymi i agregatorami.

www.infobip.com 

 
 
_____________________________________________________________________________ 
 
mars_MOT_ogolny_1080x1080_001
 
 
Mars - lider branży FMCG w Polsce - organizuje 8 grudnia otwarte wydarzenie online dla studentów pod nazwą Mars Open Talks. Jest to inicjatywa mająca na celu dzielenie się praktyczną, biznesową wiedzą z osobami wchodzącymi - obecnie, bądź w przyszłości - na rynek pracy. 
 
 
 
_______________________________________________________
 

Drogi Studencie,

Szukasz odpowiedniego miejsca do realizacji praktyki studenckiej?

Poznaj ofertę praktyk w jednym z inspektoratów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Zapotrzebowanie na praktyki w ZUS_2020_2021

 

____________________________________________________________________
 

SYNTENEO.PL

bezpłatna platforma dla pracowników i pracodawców

https://synteneo.pl/index

KORZYŚCI DLA PRZEDSIĘBIORCY ZAREJESTROWANEGO W PORTALU SYNTENEO:

 1. Bezpłatne zarejestrowanie się w portalu i dostęp do bazy pracowników.
 2. Automatyczne wyszukanie osób, które są zdefiniowane pod kątem konkretnego zapytania.
 3. Brak potrzeby zamieszczania ogłoszenia o pracę.
 4. Oszczędność czasu na rozmowy rekrutacyjne.
 5. Zmniejszenie zaangażowania własnego działu HR w cały proces rekrutacji.
 6. Możliwość przeprowadzenia wideokonferencji z osobami potencjalnie wybranymi do zatrudnienia.
 7. Dostosowujemy warunki współpracy do oczekiwań klienta i możliwości rynkowych oferując zatrudnienie pracownika w kilku formach:
  1. staże i praktyki,
  2. outsourcing pracowniczy,
  3. rekrutacja i selekcja,
  4. praca tymczasowa,
  5. praca stała,
 8. Succes fee – nie pobieramy opłaty za prowadzenie procesu rekrutacji. Opłatę pobieramy tylko w przypadku wyboru przedstawionego przez nas kandydata do pracy.
 9. Możliwość podwyższania kwalifikacji zawodowych  wybranych pracowników pod potrzeby pracodawcy przez SYNTEA w ramach zewnętrznego finansowania (np. środki UE).
 10. Zapewniamy pełne wsparcie merytoryczne w zakresie aktualnej sytuacji na rynku pracy, systemów zatrudnienia, współpracy z rynkiem edukacji.

 

KORZYŚCI DLA WSPÓŁUCZESTNIKA ZAREJESTROWANEGO W PORTALU SYNTENEO:

 1. Bezpłatne wejście do bazy pracowników i prowadzenie konta.
 2. Możliwość przeglądania  ofert pracy w Polsce i za granicą.
 3. Szybsze i bezpieczniejsze wejście na rynek pracy.
 4. Możliwość zainteresowania profilem swojej osoby danego pracodawcę.
 5. Bezpieczeństwo formalne i prawne w podjęciu pracy.
 6. Stała opieka dedykowanego koordynatora – opiekuna Synteneo.
 7. Konsultacja CV oraz przygotowanie przed rozmową rekrutacyjną.
 8. Kontrakty długo i krótkoterminowe z pracodawcami.
 9. Możliwość stałego podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych przy użyciu zewnętrznych środków (np. środki UE)
 10. Wysoki status zawodowy i satysfakcja finansowa z otrzymanego zatrudnienia.
 11. Gwarancja sprawdzonych pracodawców zapewniających dobre warunki pracy.

 

____________________________________________________________________________

Program mentoringowy TopMinds 2021 – zapraszamy do udziału!


Stowarzyszenie Top 500 Innovators, zrzeszające naukowców, przedsiębiorców a także specjalistów z zakresu transferu technologii i komercjalizacji oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, która umożliwia wymianę naukową i kulturową pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi zapraszają do udziału w programie mentoringowym TopMinds.

TopMinds to program mentoringowy, który otwiera młodym, polskim naukowcom drzwi do międzynarodowej kariery. Dotychczas odbyły się trzy edycje programu, z których skorzystało już ponad 120 młodych osób oraz ich mentorów! 

Kogo zapraszamy?

Do wzięcia udziału w Top Minds 2021 zapraszamy studentów i studentki ostatniego roku studiów magisterskich, którzy planują swoją karierę w obszarze nauki oraz osoby przygotowujące rozprawy doktorskie na polskich uczelniach lub instytucjach naukowych oraz badawczych.

Zachęcamy do aplikowania osoby wyróżniające się na polu naukowym, pełne pasji i ambicji, stawiające nie tylko na sukces w środowisku akademickim, ale też nieustanny rozwój. 

Dlaczego warto?

Wierzymy w potencjał, jaki tkwi w mentoringu, opartym na budowaniu relacji, indywidualnym podejściu oraz transferze wiedzy i doświadczeń. Dlatego każdy i każda z naszych uczestników i uczestniczek ma wyjątkową szansę realizować się pod opieką jednego ze współpracujących z nami naukowców, ekspertek i ekspertów, reprezentujących różne dziedziny nauki i kultury.

W nadchodzącym roku na naszych uczestników i uczestniczki czekają również liczne warsztaty i szkolenia na tematy takie jak m.in.:Jak zarządzać swoim czasem? Jak mówić o nauce, by podbić serca słuchaczy? W jaki sposób skutecznie rozwiązywać konflikty? 

Program TopMinds pozwala zdobyć wiedzę, wzmocnić kluczowe kompetencje, poszerzyć swoją sieć kontaktów oraz poznawać dobre praktyki pod okiem wybitnych specjalistów i specjalistek!

Więcej informacji o programie, w tym jego regulamin, formularz zgłoszeniowy i pełna lista mentorów dostępne są na stronie www.topminds.pl - zapraszamy!

 

______________________________________________________________________________

 

WOLONTARIAT W AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

 
Czym jest Akademia Przyszłości?
Akademia Przyszłości pomaga dzieciom z trudnościami w osiąganiu lepszych wyników w nauce oraz poznawaniu swoich mocnych stron. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem: https://akademiaprzyszlosci.org.pl/o-akademii
Jaką mamy ofertę wolontariatu w Akademii?
Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko Koordynatora Logistyki
 
Zainteresowaliśmy Cię?
Więcej o ofercie przeczytasz tutaj
 

 _______________________________________________________________________________

 

Fundacja Znajdź Pomoc prowadzi rekrutację do projektu "Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością" w ramach programu „Absolwent” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zaczniemy od cyklu spotkań z psychologiem i doradcą zawodowym, którzy wyznaczą dalszą ścieżkę udziału w projekcie w zależności od Twoich predyspozycji: zdobycie uprawnień zawodowych, ukończenie kursów i szkoleń specjalizacyjnych lub odbycie trzymiesięcznego stażu zawodowego. Przewidziane są również warsztaty przygotowujące do wejścia na rynek pracy, wsparcie pośrednika pracy i coacha.

SZCZEGÓŁY PROJEKTU: Droga do wymarzonej pracy

 

_____________________________________________________

 

Za co studenci kochają studia?
Oczywiście, że za 3-miesięczne wakacje


 autor: Sean MacEntee, licencja CC BY 2.0

Matura napisana, sesja zdana... można udać się na 3-miesięczny wypoczynek. Ale jak wiadomo, nic bardziej nie męczy niż brak celu i brak zajęć. Poznaj kilka sposobów na wakacje, które pomogą Ci zregenerować siły i nie zanudzić się na śmierć.  

Pewnie zastanawiasz się, co mogłoby być wakacyjnym celem? Na pewno znajdzie się masa rzeczy, na które w ciągu roku brakuje Ci czasu. Jeśli akurat nie przychodzi Ci nic do głowy, zainspiruj się poniższą listą i spróbuj zaplanować część wakacyjnego czasu.  

Zadbaj o swoje zdrowie fizyczne: wysypiaj się, jedz pełnowartościowe posiłki, spróbuj aktywności fizycznej, zrób badania kontrolne 

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne: naucz się obserwować swoje emocje, zatrzymaj się na chwilę, zwolnij, odważ się na chwilę refleksji. Może zainteresuje Cię metoda mindfulness? Znajdź czas na małe i duże przyjemności. Rozwiń swoje pasje, albo dopiero je w sobie rozbudź... naucz się doceniać drobiazgi.  

Zadbaj o swoje relacje: odnów stare znajomości, poświęć czas na wspólne aktywności z bliskimi, poznaj nowych ludzi... 

A gdybyś właśnie w wakacje chciał zadbać o swoją przyszłą karierę... 

 • Napisz skuteczne CV! Jeśli nie wiesz od czego zacząć, chętnie Ci pomożemy. Napisz do nas na adres biurokarier@gwsh.pl. Więcej informacji o konsultacjach znajdziesz tutaj: https://www.gwsh.pl/biuro-karier/biuro-karier-.html  

 • Podszlifuj języki obce. Najlepszym sposobem na naukę języków obcych jest praktyka. Jeśli szukasz właśnie wakacyjnej pracy, zainteresuj się taką w międzynarodowym środowisku. Możesz również skorzystać z różnego rodzaju platform internetowych i czatów, pozwalających utrzymywać kontakt  z ludźmi z całego świata. Dobrą opcją będzie również wypoczynek na obozie językowym, lub korepetycje poprzez skype z native speakerem 

 • Poszerz swoją wiedzę. Pozytywnym skutkiem ubocznym pandemii stały się darmowe specjalistyczne webinaria, pozwalające na zdobycie naprawdę wartościowej wiedzy w różnych dziedzinach. Przeszukaj internet i wybierz coś dla siebie. Bez wychodzenia z domu Uwaga: najlepiej wybieraj szkolenia, które kończą się zaświadczeniem, a najlepiej certyfikatem uczestnictwa. To one są najbardziej wartościowe dla pracodawcy. 

 • Zdobądź doświadczenie poprzez pomaganie. Część wolnego czasu warto poświęcić na zaangażowanie w wolontariat. Będąc wolontariuszem, możesz pomagać tak naprawdę każdemu i w przeróżny sposób. Mimo, że za wykonaną pracę nie otrzymasz pieniężnego wynagrodzenia, to nie będzie stracony czas. Tutaj dowiesz się, dlaczego wolontaryjne doświadczenia są tak wartościowe https://www.gwsh.pl/biuro-karier/biuro-karier-aktualnosci.html  

 • Zgłoś się na staż lub praktyki. Po ukończeniu studiów, nie będziesz miał drugiej takiej okazji, aby poświęcić czas na bezkarne eksperymentowanie z różnymi dziedzinami i różnymi środowiskami pracy. A może tak Ci się spodoba dana organizacja, że zostaniesz w niej na dłużej 

A jeśli w te wakacje planujesz wywrócić swoje życie do góry nogami, dokonać radykalnych zmian i osiągnąć rzeczy niemożliwe... Spróbuj SMARTnie określić swoje cele. Co to znaczy?  
Jeśli założysz sobie, że do końca wakacji przeskoczysz w angielskim z poziomu A2 na C1, albo że po prostu poprawisz swój angielski, jest duże prawdopodobieństwo, że Ci się nie uda. Niestety. Dlaczego? Ponieważ cel powinien być konkretny (Specific), mierzalny (Measurable), osiągalny (Achievable), istotny (Relevant) oraz określony w czasie (Time-bound). Mądrze określony cel pozwoli ci uniknąć zniechęcenia i rozczarowania. Będziesz dokładnie wiedzieć czego od siebie oczekujesz oraz kiedy i po czym poznasz efekty. Unikniesz też sytuacji stawiania sobie wymagań ponad możliwości. 

A poza zaplanowanym czasem... pozwól sobie na więcej luzu i spontaniczności. Na zdrowie!  

Poznawaj nowe miejsca, nowe smaki i nową kulturę. I wcale nie musisz wyjeżdżać za granicę czy na drugi koniec Polski, aby doświadczyć czegoś nowego. Postaw na śląskie! W naszym województwie masz niesamowitą okazję zwiedzenia gór, jezior, podziemi, a nawet pustyni (Pustynia Błędowska)  Jest to region z niesamowitą historią, wywodzącą się ze styku trzech zaborów.  

Do zobaczenia po wakacjach!

 

______________________________________________________

 JUŻ JEST! NOWY EUROPASS

Nowa odsłona usługi Europass jest już dostępna. Narzędzia i informacje udostępnione na stworzonej przez Komisję Europejską platformie pomogą wszystkim użytkownikom lepiej zarządzać edukacją i karierą. Użytkownicy nowej platformy mogą utworzyć bezpłatny profil, wygenerować CV lub list motywacyjny w wybranym formacie, a całość  można zachować w bibliotece dokumentów. Na platformie dostępne są również ciekawe propozycje ofert pracy i kursów, które automatycznie są dostosowywane do umiejętności i zainteresowań wskazanych w profilu użytkownika. Nowy Europass wprowadza jednocześnie możliwość wykorzystania cyfrowych poświadczeń (ang. digital credentials) tj. narzędzi cyfrowego opisu i walidacji efektów nauczania, uprawnień zawodowych i kwalifikacji. Wszystkie informacje i funkcjonalności na platformie Europass są  dostępne bezpłatnie w 29 językach.

Nowy Europass

_________________________________________________________________________

 

Sektor SSC/BPO w Polsce
– szansa dla osób chcących się przekwalifikować?

 

 

Jak wybrać kierunek zmiany pracy? Dlaczego zmianie ścieżki kariery sprzyja sektor BPO/SSC? O przekwalifikowaniu się z perspektywy firmy Arla Global SSC przeczytasz w artykule Praca.pl - LINK

Redakcja Praca.pl

 

_____________________________________________________________________

 

NIETYPOWE CV?

Pracapl_nietypoweCV_1200x900

 

Jak napisać ciekawe CV? Jakie mogą być pomysły na nietypowe CV?

Krótką podpowiedź znajdziesz w artykule Praca.pl: LINK

 

Redakcja Praca.pl

__________________________________________________________________________

 

#Zostańwdomu i rozwijaj się 

Wolontariat on-line – pomagaj, ucz się,
zdobywaj doświadczenie!
 

Nikomu nie jest obca instytucja wolontariatu. Mimo, że pomoc z zasady jest bezinteresowna, to wyniesione z wolontariatu doświadczenia są nie do przecenienia. Dzieląc się swoimi umiejętnościami, pogłębiasz swoją wiedzę, poznajesz nowych ludzi, rozwijasz swoje zdolności interpersonalne. Bez względu na to, czy w ramach wolontariatu  pomagasz w schronisku dla zwierząt, piszesz teksty, robisz tłumaczenia, organizujesz wydarzenia czy pomagasz seniorom, rozwijasz swoją wrażliwość na potrzeby innych. A pozytywnym skutkiem ubocznym tej aktywności jest wzbogacenie swojego CV. Pracodawcy cenią kandydatów, którzy w swoim życiorysie mają aktywność wolontaryjną. To dla nich znak, że osoba jest otwarta na nowe doświadczenia, aktywna zawodowo i chętna do pomagania. Eksperci Interviewme.pl podpowiadają, jak dobrze opisać w CV wolontariat, staż lub praktykę. interviewme.pl/blog/cv-praktyki-staz-wolontariat 

Jednak jak pomagać w obecnej sytuacji pandemii koronawirusa, kiedy bezpośredni fizyczny kontakt
z innymi ludźmi powinien być ograniczony do minimum?
 
 

Takie warunki stają się polem do popisu dla e-wolontariuszy. Kim oni są?  

E-wolontariusze, to osoby które niosą pomoc, pokonując barierę miejsca i czasu. Przenoszą swoją aktywność do Sieci i korzystając ze swoich zainteresowań, wiedzy i umiejętności, wspierają
np.
organizacje NGO, akcje społeczne ale również osoby prywatne. 

Jak można działać w e-wolontariacie? 

Istnieje niewyczerpana lista aktywności i obszarów, w których można działać. Pomocne okazują się  platformy internetowe skupiające zadania zgłaszane przez różne organizacje i instytucje. Można znaleźć na nich zadania z zakresu: edukacji, badań i rozwoju, kultury i sztuki, technologii, sportu, zdrowia, pomocy humanitarnej, ekologii czy działań na rzecz praw człowieka lub działań związanych ze społeczeństwem obywatelskim.  

Umiejętności, jakie są poszukiwane wśród wolontariuszy to np.  dzielenie się doświadczeniem, moderowanie (np. forów), projektowanie (np. grafiki), tworzenie baz danych, tworzenie i edycja multimediów, tworzenie i edycja tekstów, tworzenie stron www/aplikacji, udzielanie profesjonalnych porad, wykonywanie tłumaczeń, wyszukiwanie informacji czy zarządzanie projektami.  

Na stronach zajmujących się propagowaniem e-wolontariatu można znaleźć również cały szereg akcji prospołecznych organizowanych w odpowiedzi na pandemię koronawirusa. Wykorzystuj swoje supermoce i pomagaj na odległość ;) 
A jeśli szukasz pomocy, nie bój się prosić o nią e-wolontariuszy. Pamiętaj- dobro wraca! 

_________________________________________________________________________________ 

Stypendia, staże i konkursy w czasie epidemii 

Jesteś studentem, młodym naukowcem, sportowcem, artystą? Angażujesz się społecznie?
Planujesz studia w kraju lub za granicą? Poszukujesz wsparcia na rozwój swoich pasji, ale nie jesteś pewien, gdzie zacząć szukać? Zajrzyj na portal MojeStypendium.pl

W załączonym pliku znajdziesz podstawowe informacje o Portalu:
Informacje o Portalu MojeStypendium.pl

grafika portal Moje Stypendium

___________________________________________________________________________

25 BEZPŁATNYCH SZABLONÓW CV

Zastanawiasz się, jak powinno wyglądać dobre CV?

Załoga portalu karierowego LiveCareer, postanowiła pomóc studentom
i stworzyć pakiet 2
5 darmowych szablonów CV do Worda.

Z poniższej strony możesz pobrać szablony i wykorzystać je
do stworzenia profesjonalnego życiorysu zawodowego!

 https://www.livecareer.pl/cv/szablon

 

A jeśli masz wątpliwości, czy zawarłeś w CV wszystkie potrzebne infomacje,
NAPISZ DO NAS!

BIUROKARIER@GWSH.PL

___________________________________________________________________________

 

BEZPŁATNA KONSULTACJA DOKUMENTÓW APLIKACYJNYCH

Przeczytałeś już tonę poradników dotyczących tworzenia dokumentów aplikacyjnych,
spędził
 nad ich tworzeniem kilka nocy ale nadal nie masz pewności czy zrobiłeś to skutecznie? 
A może nie masz pomysłu od czego zacząć? 
 

W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z darmowych konsultacji on-line 
prowadzonych przez pracowników Biura Karier 
 
Poniżej dowiesz się jak możemy Ci pomóc:
 
logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+