PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Za co studenci kochają studia? Wiadomo, za 3-miesieczne wakacje

Drukuj

Sesja zaliczona, matura napisana...Trzy miesiące wolne od nauki. Trzeba zregenerować siły, ale może warto ten czas wykorzystać także w inny sposób? Pomyśleć o tym, na co w ciągu roku brakuje czasu?

Wakacje są po to, żeby odpocząć. Wiadomo. Jednak nic bardziej nie męczy niż brak celu. Poznaj kilka sposobów, które pomogą Ci zregenerować siły i zrobić coś dla siebie. Poniższe propozycje przygotowali pracownicy Biura Karier GWSH. Ważne jest, aby w wolnym czasie zadbać o siebie i swoje relacje. Aktywność fizyczna, rozwijanie pasji, dostrzeganie małych przyjemności. To wpływa na dobre samopoczucie podobnie jak dobre relacje z rodziną i znajomymi. Warto odnowić stare znajomości, poświęcić czas na wspólne aktywności z bliskimi, poznać nowych ludzi. A jeśli ten czas chcesz wykorzystać by zadbać o swoją przyszłą karierę... 

  • Napisz skuteczne CV! Jeśli nie wiesz od czego zacząć, chętnie Ci pomożemy. Napisz do nas na adres biurokarier@gwsh.pl. Więcej informacji o konsultacjach znajdziesz tutaj: https://www.gwsh.pl/biuro-karier/biuro-karier-.html.
  • Podszlifuj języki obce. Najlepszym sposobem na naukę języków obcych jest praktyka. Jeśli szukasz właśnie wakacyjnej pracy, zainteresuj się taką w międzynarodowym środowisku. Możesz również skorzystać z różnego rodzaju platform internetowych i czatów, pozwalających utrzymywać kontakt  z ludźmi z całego świata. Dobrą opcją będzie również wypoczynek na obozie językowym, lub korepetycje poprzez skype z native speakerem.

  • Poszerz swoją wiedzę. Pozytywnym skutkiem ubocznym pandemii stały się darmowe specjalistyczne webinaria, pozwalające na zdobycie naprawdę wartościowej wiedzy w różnych dziedzinach. Przeszukaj Internet i wybierz coś dla siebie. Wybieraj szkolenia, które kończą się zaświadczeniem, a najlepiej certyfikatem uczestnictwa. To one są najbardziej wartościowe dla pracodawcy.

  • Zdobądź doświadczenie poprzez pomaganie. Część wolnego czasu warto poświęcić na zaangażowanie w wolontariat. Będąc wolontariuszem, możesz pomagać tak naprawdę każdemu i w przeróżny sposób. Mimo, że za wykonaną pracę nie otrzymasz wynagrodzenia, to nie będzie stracony czas. Tutaj dowiesz się, dlaczego doświadczenie wolontaryjne jest tak istotne: https://www.gwsh.pl/biuro-karier/biuro-karier-aktualnosci.html

  • Zgłoś się na staż lub praktyki. Po ukończeniu studiów, nie będziesz miał drugiej takiej okazji, aby poświęcić czas na bezkarne eksperymentowanie z różnymi dziedzinami i różnymi środowiskami pracy. A może tak Ci się spodoba dana organizacja, że zostaniesz w niej na dłużej.

  • Spróbuj SMARTnie określić swoje cele. Co to znaczy?  Jeśli założysz sobie, że do końca wakacji przeskoczysz w angielskim z poziomu A2 na C1, albo że po prostu poprawisz swój angielski, jest dużeprawdopodobieństwo, że Ci się nie uda. Dlaczego? Ponieważ cel powinien być konkretny (Specific), mierzalny (Measurable), osiągalny (Achievable), istotny (Relevant) oraz określony w czasie (Time-bound). Mądrze określony cel pozwoli ci uniknąć zniechęcenia i rozczarowania. Będziesz dokładnie wiedzieć czego od siebie oczekujesz oraz kiedy i po czym poznasz efekty. Unikniesz też sytuacji stawiania sobie wymagań ponad możliwości.

    Powodzenia i udanych wakacji. A po wakacjach... czekamy na Was.

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+