PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Bezpłatne szkolenie - Diagnoza i terapia dzieci z dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego (OUN)

Drukuj

W ramach promocji kwalifikacyjnych studiów podyplomowych Neurorozwojowa terapia dzieci z dysfunkcjami układu nerwowego, serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane tematyką fizjoterapii pediatrycznej, na bezpłatne szkolenie które odbędzie się 6 czerwca 2014 r.


W ZWIĄZKU Z DUŻYM ZAINTERESOWANIEM SZKOLENIEM, POSTANOWIONO O UTWORZENIU DRUGIEJ GRUPY SZKOLENIOWEJ W DODATKOWYM TERMINIE.  

ZAPRASZAMY DO REJESTROWANIA SIĘ NA DODATKOWY TERMIN: 6 WRZEŚNIA 2014 r.


 

Szkolenia poprowadzi dr n. k. f. Anna Gogola - pracownik naukowy Katedry Kinezyterapii i Metod Specjalnych Fizjoterapii na AWF Katowice. Terapeuta neurorozwojowy, absolwentka kursów z zakresu fizjoterapii pediatrycznej między innymi kursu NDT Bobath – podstawowego oraz Baby, Integracji Sensomotorycznej, Psychomotoryki oraz ogólnych kursów z zakresu fizjoterapii – Kinesiology taping, Neurodynamiki, Bobath dla dorosłych. Współautor i realizator projektu Studiów Podyplomowych pt „Nerorozwojowa terapia dzieci z dysfunkcjami układu nerwowego” oraz instruktor szkoleń z zakresu diagnozy oraz terapii neurorozwojowej dla fizjoterapeutów i lekarzy. Autorka licznych publikacji z zakresu fizjoterapii pediatrycznej.

 

 

SZKOLENIE PRZEZNACZONE JEST DLA ABSOLWENTÓW KIERUNKU FIZJOTERAPIA LUB STUDENTÓW OSTATNIEGO ROKU TEGO KIERUNKU.

 

Program szkolenia:

9.00 - 9.30 - Prezentacja studiów podyplomowych Neurorozwojowa terapia dzieci z dysfunkcjami układu nerwowego.

9.30 - 10.30 - Diagnostyka wzorców posturalnych i motorycznych niemowląt - określenie normy, stopnia nasilenia dysfunkcji oraz celu usprawniania.

10.30 - 10.45 - przerwa

10.45 - 12.15 - Diagnostyka wzorców posturalnych i motorycznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym - określenie normy, stopnia nasilenia dysfunkcji oraz celu usprawniania.

12.15 - 12.45 - przerwa

12.45 - 14.15 - Kryteria doboru metod usprawniania dzieci w zależności od wieku oraz stopnia dysfunkcji OUN.

14.15 - 14.30 - przerwa

14.30 - 16.00 - Znaczenie interdyscyplinarnego podejścia do usprawniania dzieci z ciężkimi dysfunkcjami OUN (fizjoterapia, neurochirurgia, ortopedia, zaopatrzenie ortopedyczne).

 

Uczestnictwo w szkoleniu potwierdzone zostanie zaświadczeniem.

W trakcie szkolenia będzie możliwość zapisania się na trzysemestralne studia podyplomowe Neurorozwojowa terapia dzieci z dysfunkcjami układu nerwowego.

 

Dotatkowych informacji udziela Pani Romualda Węglarska pod numerem telefonu 605 613 991

Zapisy na szkolenie prowadzi Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń, w celu zarezerwowania miejsca szkoleniowego, prosimy przesłać na adres email janusz.centawer@gwsh.pl następujace dane

  • Imię i Nazwisko
  • data urodzenia
  • posiadany tytuł (fizjoterapeuta lub lekarz)
  • nr telefonu kontaktowego oraz adres email

Ilość miejsc na szkoleniu ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+