Coraz większe zainteresowanie śródlądową turystyką wodną powoduje szybki rozwój nie tylko infrastruktury (mariny, przystanie, porty), ale też i sfery instytucjonalnej zajmującej się kompleksową organizacją i obsługą tejże turystyki. Widząc rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowana kadrę w tej dziedzinie AG uruchomiło specjalność Zarządzanie śródlądową turystyką wodną.
W ramach studiów będzie możliwość zdobycia wiedzy z zakresu organizacji śródlądowej turystyki wodnej w Polsce i na Świecie, jej uwarunkowań przyrodniczych i oddziaływania społecznego. Dodatkowym atutem jest też możliwość zdobycia patentu sternika motorowodnego i odbycia praktyki we współpracującej z naszą Uczelnią marinie.
Przedmioty specjalnościowe obowiązujące realizowane w ramach specjalności Zarządzanie śródlądową turystyką wodną
Studia i co dalej? Perspektywy zawodowe
Po ukończeniu studiów na specjalności Zarządzanie śródlądową turystyką wodną będziesz merytorycznie i praktycznie przygotowany do pracy w sektorze usług związanych ze śródlądową turystyką wodna, jak również w pozarządowych krajowych i międzynarodowych organizacjach i instytucjach turystycznych oraz w przedsiębiorstwach, które w zakresie swoich biznesowych zainteresowań maja śródlądowe drogi wodne.
Przykładowymi stanowiskami, na których absolwenci będą mogli realizować swoje zawodowe pasje to: specjalista ds. zarządzania obiektami infrastruktury śródlądowej turystyki wodnej, pracownik biura podróży, specjalista ds. organizacji i obsługi ruchu turystycznego. Wiedza zdobyta na studiach umożliwia Ci również prowadzenie własnej firmy – biura czarteru jednostek pływających, mariny, przystani czy wyspecjalizowanego w ofertach z zakresu śródlądowej turystyki wodnej biura podróży.
Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach
40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532