PL | EN
logo Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej

Ziołolecznictwo w praktyce

Drukuj

CEL STUDIÓW

Celem studiów jest nauczenie naszych słuchaczy zasad pozyskiwania ziół z naturalnego środowiska oraz praktycznego wykorzystania, przetwarzania i zastosowania dla potrzeb organizmu zarówno jako środków odżywczych, leczniczych, suplementów, kosmetyków czy tak zwanych naturalnych słodyczy w życiu codziennym i sporcie, ze szczególnym uwzględnieniem wymogów żywieniowych człowieka na różnych etapach jego rozwoju.

Budując program studiów podyplomowych Ziołolecznictwo w praktyce konsultowaliśmy się z  wieloma specjalistami z branży, czego efektem jest rozbudowany plan zajęć uzupełniający wiedzę pozyskaną na podobnych kursach czy szkoleniach tego typu.

Z jednej strony bowiem słuchacze poznają podstawy tradycyjnego ziołolecznictwa w Polsce ale również tysiącletnie zasady wypracowane na świecie. Program obejmuje również zapoznanie słuchaczy z zasadami oznaczania roślin, pozyskiwania ich w odpowiedni sposób, podstaw hodowli. Nauczą się komponować odpowiednie mieszanki ziół dopasowane do konkretnych, indywidualnych przypadków.

Niewątpliwą zaletą studiów jest ich przekrojowość i praktyczne podejście.

Program obejmuje również przedmioty niezbędne do wykonywania zawodu zielarz-fitoterapeuta.

 

DLA KOGO?

Studia kierujemy do osób posiadających dyplom uczelni wyższej (studiów licencjackich bądź magisterskich), zainteresowanych tematyką ziołolecznictwa, obecnych i przyszłych właścicieli sklepów ze zdrową żywnością i zielarni, osobom pragnącym poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zdrowego odżywiania się, zajmujących się dietetyką, sportem, zdrowym trybem życia, osobom zainteresowanym naturalną kosmetyką. Studia będą również przydatne dla masażystów, fizjoterapeutów, trenerów, lekarzy, kosmetologów, szefów kuchni – to w rękach między innymi tych osób leży świadomość żywieniowa i zdrowotna społeczeństwa.

 

PO UKOŃCZENIU STUDIÓW

Słuchacze będą przygotowani do profesjonalnego zbierania i przetwarzania oraz wykorzystania ziół w życiu, diecie, sporcie, kosmetologii. Będą potrafili samodzielnie produkować oleje, kremy, przetwory, oraz hodować zioła. Będą mogli prowadzić sklep zielarsko-medyczny.

 

Program studiów:

nowy program w opracowaniu

 

Forma zaliczenia:

Egzamin ustny z całego toku studiów

Warunki ukończenia studiów:

  • udział w zajęciach
  • pozytywna ocena egzaminu końcowego
  • wniesienie wymaganej opłaty za studia

 

Wybrani wykładowcy / trenerzy:

mgr Barbara Błażyca- Szczerbowska

Absolwentka biologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z wykształcenia jest botanikiem. Ukończyła Instytut Medycyny Klasztornej, gdzie otrzymała tytuł zawodowy zielarz-fitoterapeuta. Ukończyła Podstawy Medycyny Chińskiej. Prowadzi zajęcia terenowe o tematyce zielarsko-botanicznej, wygłasza wykłady, pisze artykuły do czasopism o tematyce zielarskiej, udziela konsultacji i prowadzi warsztaty dla różnych grup wiekowych. Prowadzi sklep zielarski pympek.pl

mgr Joanna Wardenga

Dietetyk kliniczny, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest aktywną uczestniczką wielu szkoleń i konferencji naukowych z zakresu żywienia człowieka, żywienia w sporcie, leczenia żywieniowego w warunkach szpitalnych i domowych, żywienia w chorobach cywilizacyjnych. Aktualnie sama szkoli kolejnych ekspertów i pasjonatów prawidłowego odżywiania się. Organizuje także spotkania dotyczące zdrowego stylu życia dla osób mających problemy między innymi z nieprawidłową masą ciała, złymi nawykami żywieniowymi czy nieefektywnym odchudzaniem.

 

mgr Gabriela Grzechuła

Fizjoterapeutka, masażystka i dietetyk. Zainspirowana harmonijną filozofią Huny ukończyła kurs masażu Lomi Lomi Nui, który pomaga uzyskać równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i duchem. W Międzynarodowej Akademii Refleksologii uzyskała tytuł Refleksologa, a w swojej pracy stosuje również akupunkturę ucha, techniki gua sha oraz terapię bańkami. Zajmuje się ponadto dietetyką oraz ziołolecznictwem według zasad Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. W Instytucie Medycyny Klasztornej w Katowicach uzyskała zawód Zielarza-Fitoterapeuty. Ukończyła szkolenie z zabiegów Lakshmi na ciało, inspirowanych filozofią ajurwedyjską. 

Udziela porad dietetycznych i ziołoleczniczych, w zależności od potrzeb konkretnej osoby. Szkoli i prowadzi warsztaty oraz spotkania dla kobiet z zakresu żywienia, zdrowego stylu życia oraz technik masażu.

 

mgr Ewa Schmidt

Z wykształcenia mgr inż., skończyła Zarządzanie i inżynierię Produkcji Żywności w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej. Jest zielarzem bioenergoterapeutą i fitoterapeutą – kurs ukończyła w Instytucie Medycyny Klasztornej w Katowicach, od ponad 15 lat zajmuje się makrobiotyką. W swoim gabinecie praktykuje również terapię wisceralną. Obecnie poszerza swoje horyzonty, studiując Nową Medycynę Germańską.

 

 

mgr Dorota Sobel 

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z wykształcenia jest nauczycielem geografii, przyrodnikiem. Posiada tytuł zawodowy zielarz-fitoterapeuta z Instytutu Medycyny Klasztornej. Od wielu lat interesuje się zielarstwem, botaniką, suplementacją i zdrowym odżywianiem.

 

 

 

mgr Łukasz Sobel

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył kursy o prawidłowym żywieniu człowieka, suplementacji naturalnej oraz jej wpływu na organizm człowieka, analizy pierwiastkowej włosów. Współpracuje z Laboratorium Pierwiastków Śladowych wykonującym analizy pierwiastkowe włosów. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu dobierania i stosowania suplementów diety oraz udziela konsultacji.

 

 

mgr Marzena Oleś - fizjoterapeuta, spec. d/s. odnowy biologicznej.

Absolwentka Instytutu Medycyny Klasztornej gdzie zdobyła zawód zielarz fitoterapeuta. Ukończyła cykl szkoleń z zakresu TMC (w tym podstawy medycyny Chińskiej, ziołolecznictwo Chińskie i Peruwiańskie, medycyna św. Hildegardy oraz diagnozę z tętna i języka). Ukończyła też kurs refleksologii oraz masażu specjalistycznego II stopnia. Obecnie łączy produkty medycyny naturalnej z rehabilitacją, co skutecznie skraca czas powrotu do zdrowia.

 

mgr Małgorzata Kukułka- Bober

Z wykształcenia fizjoterapeutka po Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończyła wiele kursów z medycyny naturalnej. Przez ponad 10 lat pracowała w Międzynarodowej Akademii Refleksologii i Terapii Meridianowej jako instruktor. Przekazując wiedzę na temat refleksologii i holistycznego podejścia do zdrowia licznym studentom. Pojawienie się pierwszego dziecka na świecie i zamiłowanie do naturalnego podejścia do zdrowia popchnęło ją do zrobienia pierwszego mydła. Zapoczątkowało to powstanie nowej pasji, która trwa do dzisiaj i przejawia się w powstawaniu wielu naturalnych kosmetyków.

 

 mgr Agnieszka Szotek

Agnieszka Szotek, dyplomowany coach, coach prowokatywny, trener biznesu i Transforming Communication™, Praktyk NLP IANLP, joginka śmiechu, facylitator FreshBiz™, konsultant i  mentor biznesu, tłumacz. Członek Izby Coachingu. Członek zarządu Instytutu IMARS. Certyfikowany Agile Project Manager i Scrum Master. Mistrz i nauczyciel Reiki.

W czasie pracy z klientem natyka się na różne problemy, w tym problemy z budowania zbalansowanego życia zawodowego i osobistego w tym m.in. problemy z prawidłowym odżywianiem, szczególnie pod wpływem stresu. W życiu osobistym doświadczyła poważnych problemów zdrowotnych. Każdy problem stanowi wyzwania - dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą ucząc studentów jak pracować z klientem m.in. na kierunku Dietetyka i Suplementacja.

 


 

CZAS TRWANIA

dwa semestry,

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu:

  • soboty: 8.00 - 14.50
  • niedziele: 8.00 - 14.50

 

 

OPŁATY

Opłata rejestracyjna: 85 zł

Opłata rejestracyjna dla Absolwentów GWSH: 0 zł

Czesne: 5000 zł: (-20%) 4000 zł płatne w ośmiu ratach po 500 zł

Czesne dla absolwentów GWSH: 5000 zł: (-25%) 3750 zł płatne w ośmiu ratach po 468,75 zł

 

Aby skorzystać z promocji należy dokonać rejestracji internetowej do 30 czerwca 2022 roku oraz złożyć dokumenty na studia do 7 lipca 2022 roku

 

Termin rozpoczęcia zajęć: październik/listopad 2022

Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc ograniczona.

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.

Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.

W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.

 

ZAPISY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ GWSH:

Iwona Zub - e-mail: iwona.zub@gwsh.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Na studia przyjmowane są osoby z wyższym wykształceniem.


Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy założyć konto w systemie internetowej rejestracji na poniższej stronie:

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane oraz zapamiętać hasło.

Następnie należy wybrać kierunek na który Państwo aplikują.

W ostatnim kroku umówimy się na spotkanie, podczas którego przekażesz nam komplet dokumentów i podpiszemy umowę na świadczenie usługi edukacyjnej.

UWAGA - Na studia przyjmowane są osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

* Absolwenci GWSH są zwolnieni z opłaty rejestracyjnej.

logo gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+