Studia podyplomowe Dogoterapia są dla absolwentów osób, które chcą podnieść kwalifikacje w zakresie metod fizjoterapeutycznych.
CEL STUDIÓW PODYPLOMOWYCH DOGOTERAPIA
Celem studiów jest doskonalenie wiedzy z zakresu kynologii, psychologii, pedagogiki i pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie zawodowe do wykorzystania terapii z udziałem psa podczas zajęć edukacyjnych oraz terapeutycznych, zgodnie ze standardami kynoterapii.
Absolwent uzyska zawód kynoterapeuty, który upoważnia do samodzielnego prowadzenia zajęć w ośrodkach terapeutycznych np. dla osób z niepełnosprawnościami. Aby zaliczyć studia należy zdać egzaminy pisemny, w formie testu oraz praktyczny z udziałem pacjentów.
Wykładają tylko specjaliści, którzy mają ekspercką wiedzę teoretyczną oraz wieloletnie doświadczenie praktyczne.
Program studiów został opracowany tak, by łączył zagadnienia z zakresu fizjoterapii, psychologii, pedagogiki oraz weterynarii. Aż 220 godzinz ajęć, w tym 70 godzin praktyki!
AUTORYZACJA I OPIEKA MERYTORYCZNA
dr Dominika Narloch – Specjalista fizjozjoterapii. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku Fizjoterapia. Pracownik naukowo- dydaktyczny AWF Katowice w katedrze Fizjoterapii w chorobach narządów wewnętrznych. Kierownik praktyk wydziału Fizjoterapia na AWF Katowice. Od 2013 roku Kynoterapeuta. Wraz z Zarą uczęszcza na zajęcia do przedszkoli, współpracuje z Fundacją Iskierka. Prowadzi na AWF przedmiot z zakresu podstaw Kynoterapii. Członek Związku Kynologicznego w Polsce. Ukończyła studia podyplomowe z Przygotowania Pedagogicznego oraz Odnowy Biologicznej. Współautor licznych publikacji, oraz prac wygłaszanych w ramach konferencji naukowych.
KADRA DYDAKTYCZNA
mgr Dorota Kozioł-Żurawska – nauczycielka wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog, specjalistka z zakresu terapii pedagogicznej, arteterapii, wczesnego wspomagania rozwoju i rewalidacji, menadżer oświaty. Od 2006r czynny terapeuta i kynoterapeuta dzieci z wadami słuchu, wzroku, niepełnosprawnymi intelektualnie i/lub ruchowo oraz z dziećmi zdrowymi, młodzieżą oraz osobami w podeszłym wieku. Posiada duże doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi z spektrum autyzmu, porażeniami oraz dziećmi i młodzieżą na wózkach. Członek zarządu Fundacji „Spina” dla dzieci z rozszczepem kręgosłupa. Organizator imprez biegowych typu dogtrekking na terenie Katowic.
mgr Sonia Korkus – absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Psychologia Zwierząt Zagadnienia podstawowe i aplikacyjne. Treser – egzamin na tresera zdała w 2008 teoretyczny a w 2009 praktyczny jest członkiem Związku Kynologicznego od 2001 roku.
Od zawsze interesowały ją zwierzęta. Jej przygoda z psami rozpoczęła się w 1999 roku. Do pierwszego egzaminu związkowego z psem Bari, zaliczając go z wynikiem 190 punktów, przystąpiła w 2003 roku. W tym samym roku brała udział w pierwszych zawodach. Od tego czasu przygoda z psami ją wciągnęła i dalej wciąga. Regularnie startuje w zawodach osiągając wysokie lokaty. Prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne w zakresie: psie przedszkole, szkolenia podstawowe i ponadpodstawowe oraz przygotowuje psy do pracy z dziećmi (dogoterapii), prowadzi terapię dla trudnych psów. W dalszym ciągu poszerza swoją wiedzę w zakresie szkolenia, hodowli i weterynarii.
dr n. wet. Roman Fabisz – współwłaściciel Śląskiego Centrum Weterynarii Fabisz & Stefanek w Chorzowie. Lekarz weterynarii z ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym. Zajmuje się skomplikowanymi przypadkami chirurgicznymi i ortopedycznymi wymagającymi szczególnej wiedzy oraz praktyki. Udziela konsultacji specjalistycznych z zakresu: ortopedia, chirurgia i interna. Zajmuje się również diagnostyką obrazową RTG i ultrasonografią USG. Aktualnie w trakcie specjalizacji radiologia i diagnostyka obrazowa.
CZAS TRWANIA
2 semestry. Zajęcia odbywają się dwa/trzy weekendy w miesiącu w
OPŁATY
Opłata rejestracyjna: 85 zł
Opłata rejestracyjna dla Absolwentów AG/GWSH: 0 zł
Czesne: 4600 zł: (-10%) 4140 zł płatne w ośmiu ratach po 517,50 zł
Czesne dla absolwentów AG/GWSH: 4600 zł: (-15%) 3910 zł płatne w ośmiu ratach po 488,75 zł
Termin rozpoczęcia zajęć: październik/listopad 2023
Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc ograniczona.
Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.
Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.
W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.
ZAPISY NA STUDIA PODYPLOMOWE DOGOTERAPIA W KATOWICACH
SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ AG
e-mail: podyplomowe@gwsh.pl
Rekrutacja na studia podyplomowe jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Na studia przyjmowane są osoby z wyższym wykształceniem.
Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy założyć konto w systemie internetowej rejestracji na poniższej stronie:
Prosimy zweryfikować wprowadzone dane oraz zapamiętać hasło.
Następnie należy wybrać kierunek na który Państwo aplikują.
W ostatnim kroku umówimy się na spotkanie, podczas którego przekażesz nam komplet dokumentów i podpiszemy umowę na świadczenie usługi edukacyjnej.
UWAGA - Na studia przyjmowane są osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.
* Absolwenci AG/GWSH są zwolnieni z opłaty rejestracyjnej.
Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach
40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532