Studia organizowane we współpracy z:
Są to studia tylko dla osób zaawansowanych w pigmentacjach upiększających, chcących poszerzyć swoją wiedzę z makijażu medycznego oraz zdobyć doświadczenie i wiedzę w zakresie przeprowadzenia zajęć praktycznych ze studentami.
Specjalność trenerska pozwoli nie tylko doskonale wykonywać zabiegi makijażu permanentnego, ale również organizować szkolenia w tym zakresie.
Dla kogo ?
Szkolenie przeznaczone jest dla absolwentów kierunku TRENER LINERGISTA, dla osób, które wykonują makijaż permanentny co najmniej 2 lata lub mogą udowodnić wysokie kompetencje w tym zakresie. Obowiązuje egzamin wstępny ( absolwenci kierunku Trener Linergista są z niego zwolnieni)
Co mogę osiągnąć ?
Zaawansowaną wiedzę i umiejętności, dzięki którym możliwa będzie praca zarówno w obszarze pigmentacji upiększającej jak i medycznej oraz doświadczenie trenerskie w zakresie makijażu permanentnego.
Program dla tego kierunku został stworzony zarówno z myślą o osobach już zajmujących się makijażem permanentnym, dla których studia będą okazją do rozszerzenia posiadanego już doświadczenia, jak i tych, którzy chcieliby zdobyć niezbędne umiejętności potrzebne w pracy z makijażem medycznym oraz trenerskiej.
Co nas wyróżnia?
Czas trwania 2 semestry 10 zjazdów dwudniowych
Program studiów:
Medyczne aspekty makijażu permanentnego
Skóra
Usystematyzowanie zagadnień warsztatowych w zakresie pigmentacji estetycznej
Laseroterapia i usuwanie pigmentacji
Onkologia
Warsztaty mikroskopowe
Pierwsza pomoc przedmedyczna
Farmakologia dla linergistów:
Pigmentacja piersi
Blizny
Skóra głowy
Deformacje okolic ust
Przebarwienia skórne
Chemia pigmentów
Panel trenerski
Kto prowadzi zajęcia
prof. dr hab. Joanna Niemiec
Profesor Joanna Niemiec jest autorem/współautorem 41 prac naukowych opublikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych oraz 84 doniesień na konferencjach krajowych i zagranicznych. Kierowała i uczestniczyła w realizacji projektów badawczych przyznanych przez Narodowe Centrum Nauki oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest laureatką licznych nagród za prace naukowe, w tym prestiżowej Nagrody im. Hilarego Koprowskiego przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Onkologiczne oraz nagrody za najlepszy poster na konferencji „World Congress on Controversies in Breast Cancer (CoBRA)” w Melbourne w Australii. Jest członkiem międzynarodowego zespołu redakcyjnego w czasopiśmie naukowym „Polish Journal of Pathology” oraz redaktorem Działu Biologia Molekularna, w czasopiśmie „Diagnostyka Laboratoryjna”. Ponadto pełni funkcję Prezesa Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Badań Radiacyjnych i jest członkiem Zarządu Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.
dr hab. n.med. Rafał Bułdak
Biolog, specjalista biotechnologii, Adiunkt Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, autor i współautor kilkunastu publikacji naukowych opublikowanych w czasopismach z listy Filadelfijskiej, współautor książki „Zarządzanie Zdrowiem”. Stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, Polskiego Towarzystwa Fizjologicznego, Physiological Society of Japanese „Young Investigators Award”. Vice-Przewodniczący oddziału śląskiego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Stały recenzent naukowy czasopism: Investigational New Drugs, Food and Function; Journal of Royal Society of Chemistry, Molecular Medicine, International Immunopharmacology. Odbył staże naukowe w wiodących ośrodkach w Polsce i Szwecji. Prezentował wyniki swoich badań na konferencjachw Japonii, Chinach, Włoszech. Od 10 lat zajmuje się hodowlą komórek w warunkach in vitro. Od grudnia 2015 roku, Prezes Zarządu “Natural Cell Therapy S.A”, spółki wprowadzającej na rynek europejski, produkt leczniczy terapii zaawansowanej
Dr n.med. Beata Malara
Jest trenerem szkolącym w zakresie kosmetologii leczniczej a także wiodącym wykładowcą w rocznej Akademii Esthetic Institute- Kosmetologii Medycznej.Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej (2000). W roku 2004 uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie biologii medycznej, nadany przez Radę Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. W roku 2010 odbyła studia podyplomowe w zakresie kosmetologii bioestetycznej na Wydziale Humanistyki i Zdrowia Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krakowie. Dr Beata Malara jest absolwentką Collegium Cosmeticum (Ekskluzywnego Studium Kształcenia Kosmetologów), które ukończyła w 2016 roku. W pracy zawodowej specjalizuje się przede wszystkim w: usuwaniu zmian skórnych, depilacji laserowej, zabiegach przeciw łysieniu oraz zabiegach przeciwstarzeniowych z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pozyskiwanego z własnej krwi Pacjentów.Jest ekspertem w wykonywaniu zabiegów: karboksyterapii, elektrokoagulacji,nowoczesnej laseroterapii. Dzięki wykształceniu w zakresie analityki medycznej jest niekwestionowanym autorytetem w zakresie pozyskiwania i preparatyki osocza bogatopłytkowego oraz fibryny bogatopłytkowej, które wykorzystywane są w kosmetologii i medycynie estetycznej oraz chirurgii szczękowo-twarzowej i chirurgii estetycznej twarzy.Dr n.med. Beata Malara jest wykładowcą akademickim a także autorką kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych oraz licznych referatów wygłaszanych na konferencjach z zakresu medycyny i kosmetologii.
Dr hab. Sławomir Wilczyński
Ekspert w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań z zakresu farmacji, kosmetologii i bioinżynierii. Łączy wiedzę teoretyczną z jej praktycznym zastosowaniem. Z sukcesem prowadzi rozwojowe projekty dla biznesu. Kierownik Katedry i Zakładu Podstawowych Nauk Biomedycznych, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.Kierownik i wykonawca prac badawczo-rozwojowych w projektach krajowych i międzynarodowych. Ekspert d/s oceny merytorycznej projektów dla Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), Ministerstwa Gospodarki RP i Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Autor patentów i zgłoszeń patentowych. Autor licznych publikacji naukowych w cenionych światowych wydawnictwach posiadających Impact Factor. Redaktor naczelny „Aestetica” oraz Członek rady naukowej „Świat Medycyny i Farmacji”, a także Redaktor gościnny w czasopismach z IF. Członek Towarzystw Naukowych. Kierownik działu farmacji szpitalnej.
mgr Anna Pokusa- Kocur
Wykładowca akademicki na kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym GWSH, trener na studiach podyplomowych oraz oraz główny wykładowca w zakresie makijażu permanentnego w Esthetic Institute. Jest Absolwentką Politechniki Rzeszowskiej a także właścicielką salonu Estetica Kosmetyka Estetyczna w Rzeszowie, którym kieruje od 2011 roku. Specjalizuje się w makijażu permanentnym a jej wieloletnie doświadczenia w kosmetyce i wizażu sprawiają, że to mistrzyni w perfekcyjnej i bezpiecznej pigmentacji. Nieustannie podnosi swoje kompetencje w tej dziedzinie, jest uczestniczką wielu konferencji i szkoleń Master Class. Jest również międzynarodowym instruktorem w zakresie stylizacji paznokci.
mgr Izabela Heler- Brunné
Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej magister edukacji zdrowotnej i rehabilitacji oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Wykładowca akademicki na kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym GWSH, prowadzi panel trenerski na kierunku Trener Linergista Swoją karierę zawodową rozpoczęła ponad 15lat temu w wiodących i znanych gabinetach branży Beauty. Od lat poszerza swoją wiedzę i podnosi kompetencje biorąc udział i rozwijając się na licznych kursach , warsztatach i szkoleniach. Wieloletnie doświadczenie z sukcesem wykorzystuje w pracy jako szkoleniowiec i trener. Instruktor masażu, specjalista pracy z kobietą w ciąży w aspekcie pielęgnacyjnym jak i wykorzystania technik masaży orientalnych w codziennym życiu. Prywatnie właścicielka gabinetu kosmetyki holistycznej Solo Una.
mgr Marta Pawlik
Linergistka, malarka, bodypainterka. Wielokrotna mistrzyni Polski oraz wicemistrzyni w Rydze i Moskwie właścicielka Shee Studio makijażu permanentnego, - szkoliła w Polsce i za granicą, - twórczyni autorskiej metody mikropigmentacji brwi metodą włoska aerodynamicznego eyebrows - autorka liczych artykułów o makijażu permanentnym do pracy branżowej oraz szkoleniowiec z zakresu mikropigmentacji medycznej
mgr Sebastian Kazek
W Esthetic Institute szkoli nasze kursantki z pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzone zajęcia zawsze oparte są na studium przypadku i kładą duży nacisk na ćwiczenia praktyczne.Sebastian Kazek jak każdy ratownik medyczny w Polsce, pasjonat swojego zawodu. Pedagog, autor książek dla dzieci o pierwszej pomocy i autorskiego programu nauczania pierwszej pomocy w przedszkolu. Pracuje w zawodzie od 15 lat między innymi w szpitalnym Zespole Reanimacyjnym, na Izbie Przyjęć i w zespołach wyjazdowych Ratownictwa Medycznego. Ostatnie realizacje to Ekspert programy Do rany przyłóż (Maxibiotic) i udział w nagraniach Dzień dobry TNV oraz Pytanie na śniadanie.
mgr Alicja Gęsikowska
Specjalista Ratownictwa Medycznego na kierunku Zdrowie Publiczne oraz magistrem finansów i menadżerem w Ochronie Zdrowia. Posiada uprawnienia instruktora pierwszej pomocy Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu. Jako instruktor służb medycznych specjalizowała się w zakresie "Podstawowych Zabiegów Resuscytacyjnych i użycia Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego", "Ostrych Stanów Kardiologicznych" oraz "Zaawansowanych Zabiegów Resuscytacyjnych u dzieci" reprezentując organizację American Heart Association
Prowadzi wykłady o tematyce zdrowego kręgosłupa na ogólnopolskich konferencjach w dziedzinie BHP. Jest twórcą skryptu dotyczącego ustawienia kręgosłupa podczas wykonywanej pracy na stanowiskach pracy o charakterze stojącym, siedzącym i związanym z aktywnością fizyczną. Jestem również instruktorem kilku międzynarodowych organizacji, które zajmują się siłą, mobilnością, podnoszeniem ciężarów oraz zdrowym kręgosłupem. Przygotowuje zawodników do udziału w zawodach , jest instruktorem Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness. Prowadzi autorskie szkolenia z zakresu Pierwszej Pomocy, Ergonomii Pracy, Zdrowego Kręgosłupa, Trójboju Siłowego, Kettlebell, Bodyweight, Anatomii.
Małgorzata Ruprich, MBA - Prodziekan Kierunku Kosmetologia
Absolwentka studiów MBA w Oxford Brookes University w dziedzinie zarządzania strategicznego i magister kosmetologii. Praca doktorska w zakresie marketingu branży kosmetycznej. Autorka wielu publikacji i prac naukowych z dziedziny kosmetologii, makijażu permanentnego i medycznego, i zarządzaniu w branży kosmetycznej. Prelegentka licznych konferencji naukowych i biznesowych w Polsce i za granicą. Jedna z niewielu osób w Polsce zajmująca się medycznymi aspektami i powikłaniami w makijażu permanentnym. Prodziekan kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, wykładowca akademicki. Od początku kariery zawodowej łączy świat biznesu i beauty koncentrując się na rozwijaniu wiedzy w obu dziedzinach. Założycielka Esthetic Institute.
CZAS TRWANIA
2 semestry (200 godzin) - zajęcia odbywają się w systemie zaocznym
OPŁATY
Opłata rejestracyjna: 85 zł
Opłata rejestracyjna dla Absolwentów GWSH: 0 zł
Czesne: 10000 zł płatne w ośmiu ratach po 1250 zł
Czesne dla absolwentów GWSH: 9500 zł (-5%) płatne w ośmiu ratach po 1187,50 zł
Termin rozpoczęcia zajęć: kwiecień 2021
Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc ograniczona.
Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.
Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.
W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.
ZAPISY
SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ GWSH
Anna Włodarz - tel. (32) 3570 582, e-mail: podyplomowe@gwsh.pl
Rekrutacja na studia podyplomowe jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Na studia przyjmowane są osoby z wyższym wykształceniem.
Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy założyć konto w systemie internetowej rejestracji na poniższej stronie:
Prosimy zweryfikować wprowadzone dane oraz zapamiętać hasło.
Następnie należy wybrać kierunek na który Państwo aplikują.
W ostatnim kroku umówimy się na spotkanie, podczas którego przekażesz nam komplet dokumentów i podpiszemy umowę na świadczenie usługi edukacyjnej.
UWAGA - Na studia przyjmowane są osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.
* Absolwenci GWSH są zwolnieni z opłaty rejestracyjnej.
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego
40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532