PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Żyję Świadomie – nowa akcja społeczna

Drukuj

GWSH została jednym z ambasadorów ogólnopolskiej kampanii społecznej „Żyję Świadomie”.

„Żyję Świadomie” to cykl wielu akcji w tym imprez i konferencji, których celem jest promocja aktywności fizycznej i psychicznej, uświadamianie zagrożeń cywilizacyjnych, promowanie zdrowego odżywiania i uświadomienie istotności profilaktyki. Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Ta kampania wydała nam się szczególnie ważna ze względu na fakt, że jej celem jest uświadamianie, rozwijanie i nauczanie – a to są wartości zbieżne z naszym sposobem postrzegania roli uczelni, która nie tylko kształci, ale też wpływa na swoje otoczenie – komentowała dyrektor Joanna Mrozek, która w imieniu uczelni zajęła się wsparciem kampanii. – Szczególnie zależy nam więc na tym, żeby nasi sąsiedzi, czyli mieszkańcy Piotrowic i okolicy, usłyszeli o kampanii „Żyję Świadomie” i wzięli w niej udział. Jesteśmy pewni, że spotkanie podczas konferencji będzie pełne dobrej energii i że wszyscy wyciągniemy z niego wnioski dla siebie.

GWSH jako ambasador kampanii zobowiązała się do przestrzegania Kodeksu Ambasadora

Konferencję w Katowicach poprowadzi dr Piotr Kardasz, przewodniczący Rady Naukowej DuoLife, biolog, pedagog i dziennikarz. Laureat nagrody „Eureka 2003”, współtwórca oraz Szef Rady Naukowej ­ Instytutu Profilaktyki Zdrowia. Jak twierdzi, jego życiową pasją jest szerzenie wiedzy dotyczącej zdrowego i odpowiedzialnego trybu życia, a co za tym idzie pobudzanie chęci do dokonywania świadomych wyborów, które w przyszłości zaowocują poprawą stylu życia każdego z jego słuchaczy.

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+