PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Wygraj staż w Parlamencie Europejskim

Drukuj

Śląski europoseł Marek Plura właśnie ogłosił drugą edycję konkursu „Grasz o staż”, w której główną nagrodą jest miesięczny, płatny staż w brukselskim biurze poselskim w Parlamencie Europejskim.

W konkursie wziąć udział wyłącznie studenci z województwa śląskiego, sam poseł zachęca też do udziału studentów niepełnosprawnych.  

Trójka zwycięzców zostanie wyłoniona podczas finałowego etapu w maju, który odbędzie się w Katowicach. Nagrodzeni otrzymają w ramach stażu stypendium w wysokości 1000 euro na zakwaterowanie, wyżywienie i podróż. Zapewniam, że to nie staż z parzenia kawy i układania pism w segregatorach. Bardzo chciałbym, aby młodzi, aktywni śląscy studenci zdobyli ciekawe i cenne doświadczenia, które przydadzą się im w przyszłej karierze zawodowej – mówi europoseł Marek Plura.  

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić i przesłać mailem formularz rekrutacyjny przygotowany przez organizatora. Znajdują się w nim pytania dotyczące m.in. opinii na temat przyszłości Unii Europejskiej czy planu własnego rozwoju. Ponadto, formularz zawiera pozycje dotyczące znajomości języków uczestników konkursu, doświadczenia zawodowego, aktywności społecznej itp. Formularz i regulamin dostępne są na stronie internetowej posła, www.plura.pl.

Przyszli stażyści poznają pracę Parlamentu od kuchni. Będą uczestniczyć w pracach komisji parlamentarnych, grup politycznych, tłumaczyć dokumenty, redagować teksty i listy, organizować nagrania telewizyjne w parlamentarnym studio, przygotowywać raporty i towarzyszyć posłowi podczas licznych wydarzeń. 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+