PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Jak wygląda praca na pokładzie samolotu?

Drukuj

Na to i wiele innych pytań, odpowiedział Pan Radosław Szafranowicz-Małozięć, Prezes Kadr Turystyki, który niedawno poprowadził na naszej Uczelni Kurs na Stewarda / Stewardesę.

  W kursie wzięli udział przede wszystkim studenci Turystyki i rekreacji, kierunku objętego przez Kadry Turystyki patronatem. Podczas całodniowego spotkania uczestnicy poznali tajniki pracy Stewarda i Stewardesy na pokładzie samolotu, a także przygotowali się do przejścia procesów rekrutacyjnych prowadzonych przez różne linie lotnicze.   

Co zmotywowało naszych studentów do zapisania się na kurs? Dla części z nich, jak na przykład dla Tomka z Turystyki i rekreacji, kurs jest krokiem przybliżającym do spełnienia marzenia o pracy Stewarda. Karolina i Kamila z II roku Turystyki i rekreacji, mówią z kolei o poszerzeniu wachlarza możliwości na rynku pracy 

Jakie informacje z kursu były dla uczestników najcenniejsze?  

Dla Kamili najcenniejsza była informacja o tym, że na pokładzie samolotu najważniejsza i jednocześnie najtrudniejsza jest praca z człowiekiem - od naszych umiejętności komunikacji z załogą oraz pasażerami zależy bardzo wiele. Tomek zwrócił uwagę na to, że na kursie miał możliwość wzmocnić i przećwiczyć swoje umiejętności autoprezentacyjneNatomiast Karolina zauważyła, że na kursie poznali takie aspekty pracy Stewarda/ Stewardesy, o których nie znajdą informacji w Internecie.  

Jak sam kurs ocenili uczestnicy? Nie mogę się doczekać kolejnych kursów prowadzonych przez Kadry Turystyki! Na kursie panowała luźna, przyjazna atmosfera, prowadzący był bardzo dobrze przygotowany. Niech żałują Ci, którzy nie zdecydowali się na udziałmówi Kamila, II rok TiR 

Dużym plusem kursu jest to, że dostaliśmy dodatkowe materiałym.in. podręcznik z najważniejszymi informacjamipotwierdza Tomek, II rok TiR. 

Kurs został zrealizowany specjalnie dla naszych studentów, w ramach współpracy patronackiej z Kadrami Turystyki. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!  

    

 

    

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+