PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Relacja z debaty Biznes w nowej rzeczywistości – jak zarządzać ryzykiem finansowym

Drukuj

W debacie GWSH reprezentowały dr Anna Sobczyk-Kolbuch, prof. GWSH oraz mgr Barbara Bacza

29 lipca w Katowicach odbyły się konferencja i debata na temat: Biznes w nowej rzeczywistości – jak zarządzać ryzykiem finansowym, zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Katowicach, do którego należy GWSH. W debacie naszą uczelnię reprezentowały dr Anna Sobczyk-Kolbuch, prof. GWSH oraz mgr Barbara Bacza z Katedry Zarządzania i Marketingu.

W trakcie debaty poruszono wiele interesujących i trudnych wątków związanych z ryzykiem finansowym, możliwościami jego szacowania i predykcji przyszłych zjawisk, które mogą generować problemy w gospodarce. 

Problematyka zarządzania ryzykiem w obecnych warunkach rynkowych stanowi kluczowy element, mogący decydować o przyszłości rynkowej firmy. Szczególnie w sektorze MŚP , które to firmy zwykle ze względów finansowych lub luk merytorycznych nie wykorzystują w pełni narzędzi wczesnego ostrzegania. W trakcie konferencji zaprezentowano bardzo interesujące narzędzie eanaliza.pl, które służy właśnie do analiz ryzyk i wskaźników, a dedykowane jest do sektora MŚP, podkreśla dr A. Sobczyk-Kolbuch. Duże, globalne podmioty mają własne narzędzia do szacowania ryzyk w działalności gospodarczej, natomiast to zbudowane zostało z myślą o mniejszych firmach oraz , co warte podkreślenia, studentach. Firma udostępnia darmową wersję dla uczelni wyższych w celach edukacyjnych, co jest szczególnie istotne dla kształtowania umiejętności interpretacyjnych dla tych wskaźników w bezpiecznych, symulowanych warunkach rynkowych, dodaje mgr Barbara Bacza.

 

Wśród panelistów znalazło się wielu praktyków, m.in.: dr Beata Barszczowska, wicedyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., Tomasz Król, dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców ARP w Katowicach, Sławomir Króliczek, prezes zarządu największej firmy leasingowej w Polsce AUREUS i Mariusz Glenszczyk, prezes zarządu TiM S.A.

Więcej informacji na stronie PTE O/Katowice 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+