PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Prodziekan Kosmetologii opowiada o trendach w makijażu

Drukuj

Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa! Przed nami ostatni weekend karnawału. Jak się do niego przygotować mówi Małgorzata Ruprich Prodziekan kierunku Kosmetologia Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.

W tym sezonie karnawałowych imprez makijaż uwodzi kolorami, zaskakuje zdobieniami i przyciąga wzrok połyskiem. – Nie bójmy się błyszczeć - podkreśla Małgorzata Ruprich. Ale od początku.
 
- Zanim przejdziemy do wykonywania makijażu, przede wszystkim musimy zacząć od dobrego przygotowania skóry - zaznacza pani Prodziekan. Pierwszy i najważniejszy krok to oczyszczenie i dobre nawilżenie. Zapominamy niestety, że aby makijaż dobrze się trzymał i pełnił swoją funkcję, musimy zapewnić naszej skórze odpowiednią pielęgnację. Warto też użyć bazy pod makijaż. Odpowiednią na twarz i na powieki. Dopiero po takim przygotowaniu naszej skóry możemy nakładać kosmetyki kolorowe.
 
Żeby dodać skórze blasku, warto zastosować konturowanie. Zazwyczaj używamy korektorów i podkładów, ale zapominamy o tym, że bronzer i rozświetlacz mogą zdziałać cuda. Dzięki użyciu kosmetyków do konturowania możemy uwypuklić nasze atuty i delikatnie ukryć to, co w naszej twarzy mniej atrakcyjne – przekonuje Prodziekan Kosmetologii. Najważniejsza zasada, którą należy kierować się podczas konturowania: „Rozjaśnij, jeśli chcesz pokazać; przyciemnij, jeśli chcesz ukryć”.
 
Makijażyści, którzy dyktowali światowe trendy na tegoroczny karnawał, używali do jego wykonania kamieni szlachetnych. W tym sezonie kolor odgrywał ogromną rolę.
 
- Karnawał to czas, kiedy można sobie pozwolić na odważniejsze makijażowe eksperymenty?
 
- Jak najbardziej. Mocny akcent to w tym sezonie usta. Dostępna jest cała gama mocnych kolorów. Ciemnofioletowe, bordowe, intensywnie czerwone usta królują w makijażowych propozycjach karnawałowych. Warto zrezygnować z nakładania szminki pędzelkiem. Lepsze jest delikatnie wklepywanie szminki palcami. – To sprawi, że usta będą wyglądać na pełniejsze – zdradza Małgorzata Ruprich.
 
- Jeśli mocno podkreślone usta, to makijaż oczu dla kontrastu bardziej stonowany?
 
- Absolutnie! Spojrzenie ma być hipnotyzujące. Wyraziste błyszczące kolory, złoto, brokaty, mocno wytuszowane rzęsy – to doskonały wybór na ostatnie dni karnawałowej zabawy i idealny moment, żeby pozwolić sobie na odważniejsze makijażowe eksperymenty. A może dziewczyny, które do tej pory nie próbowały przyklejać sztucznych rzęs zrobią to teraz. Na początek można spróbować przykleić tylko kilka kępek, które zagęszczą naturalne rzęsy.
- Nie bój się blasku i brokatu – przekonuje Prodziekan Kosmetologii GWSH. Dodaje, że karnawałowy makijaż można wykonać kosmetykami popularnymi, które nie obciążą naszego budżetu. Są szeroko dostępne i dobrej jakości. Potwierdza to coraz więcej makijażystów. A na koniec dodaje, że do torebki zabieramy tylko pomadkę i ewentualnie puder. Dodatkowe poprawki mogą być widoczne na twarzy. I to, co najważniejsze dobre nastawienie na ostatnie dni karnawałowych zabaw.
 
Kosmetologia w GWSH, studia I i II stopnia - to interdyscyplinarny kierunek studiów pozwalający na zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu zabiegów kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej, zasad przeprowadzania diagnostyki skóry, medycyny estetycznej, dermatologii, chemii kosmetycznej, toksykologii surowców kosmetycznych, specjalistycznych technik makijażu, stylizacji, a także psychologii i zarządzania gabinetem kosmetycznym.
 
 
 
 
 
 
 
logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+