PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Nakręć się na szkołę

Drukuj

„Nakręć się na szkołę” to nowy projekt organizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową im. W. Korfantego w Katowicach.

Głównym celem inicjatywy jest rozwijanie pasji dziennikarskiej młodzieży, promocja szkół, wykształcenie w uczniach umiejętności obserwacji otaczającej rzeczywistości. Biorąc udział w przedsięwzięciu młodzież ma szansę wykorzystać nowoczesne narzędzia oraz metody technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Konkurs umożliwia młodym ludzi zmierzenie się z niełatwym zadaniem stworzenia relacji filmowej lub krótkiego reportażu.

Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w województwie śląskim. Zadaniem uczestników będzie nakręcenie filmiku prezentującego: szkolne inicjatywy, wydarzenia, miejsca lub ludzi, którzy inspirują i mobilizują młodzież do działania. Jednym słowem uczniowie mają pokazać nam swoją szkołę i zarejestrować to, co według nich jest w niej najlepsze.

Filmy oceniane będą pod kątem wartości merytorycznej pracy, oryginalności, walorów artystycznych, skutecznego  przekazu informacji.

Autorzy trzech zwycięskich filmów otrzymają atrakcyjne nagrody, tj. m.in. nowoczesną kamerę GoPro Hero 3 oraz wycieczkę do siedziby głównej Telewizji TVN S.A. w Warszawie, w ramach której zwycięzcy zwiedzą redakcję i studio telewizyjne.

Ideą konkursu jest inicjowanie zachowań twórczych wśród młodzieży i zaprezentowanie indywidualnego spojrzenia na szkolną rzeczywistość. 

Zapraszamy: www.gwsh.pl/nakrecsie

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+