PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

IV edycja Konferencji „Sukcesja w Biznesie: Doświadczenia i wnioski”

Drukuj

Prowadzisz lub jesteś współwłaścicielem firmy rodzinnej? Chcesz wiedzieć, dlaczego plan sukcesyjny jest taki ważny oraz jaka odpowiedzialność spoczywa na nestorze za przebieg sukcesji pokoleniowej? Zapraszamy na bezpłatną Konferencję „Sukcesja w Biznesie: Doświadczenia i wnioski”, która odbędzie się 11 kwietnia 2024 r. w Akademii Górnośląskiej. Konferencja stanowi istotne forum wymiany wiedzy i doświadczeń oraz najlepszych praktyk i inspiracji, których celem jest wspieranie zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw rodzinnych. Współorganizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Katowicach.

Firmy rodzinne istnieją na polskim rynku od zawsze i stanowią znaczącą część polskiej gospodarki oraz zdecydowaną większość przedsiębiorstw w ramach sektora mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Podczas konferencji eksperci, praktycy oraz przedstawiciele firm rodzinnych omówią kluczowe kwestie związane z sukcesją w biznesie. Prelegenci podzielą się praktycznymi spostrzeżeniami m.in. na temat praktycznych aspektów skutecznego zabezpieczenia sukcesorów i przedsiębiorstwa na wypadek śmierci oraz w jaki sposób poprawić efektywność swoich firm o nawet 20-30%.

Moderatorami konferencji będą: dr Barbara Rychta oraz Barbara Cyganik, MBA.

W pierwszej części konferencji swoje prelekcje przedstawią:

 • dr Barbara Rychta – Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach,
 • Michał Zwyrtek – partner w  Zwyrtek & Wspólnicy, CFO w APA Group,
 • Oliwia Piórkowska – Junior Associate, Zwyrtek & Wspólnicy,
 • Barbara Cyganik, MBA – Właściciel w firmie BC Finanse, Partner w ramach projektu CKK Consilium Sukcesja Firm, Członek Zarządu PTE w Katowicach, Dyrektor Okręgu dla OVB,
 • Dariusz Halczok – Dyrektor Krajowy dla OVB, Właściciel „Finanse z ludzką twarzą”,
 • Ewa Lejman-Widz – wspólnik, radca prawny, doradca podatkowy partner, attorney at law, tax advisor. Adwokaci i Radcowie Prawni Żyglicka i Wspólnicy spółka komandytowa,
 • Andrzej Krótki – Prezes i ekspert Lean To Win. Pomaga firmom rodzinnym w usprawnianiu i zarabianiu, żeby wygrywały i stawały się liderami swoich branż. Współtwórca aplikacji Heartly.pl. Autor bestsellera branżowego “Skuteczny Lider Lean”,
 • dr Agnieszka Chęcińska-Kopiec – AWF w Katowicach,
 • Kamil Roter – AWF w Katowicach,
 • Julia Rabus AWF w Katowicach,
 • Weronika Magacz AWF w Katowicach.

Druga część konferencji obejmuje panel dyskusyjny pt. „Sukcesja – doświadczenia i wnioski”, w którym udział wezmą: mec. Izabella Żyglicka – radca prawny, Adwokaci i Radcowie Prawni Żyglicka i Wspólnicy spółka komandytowa, Dariusz Halczok – Dyrektor Krajowy dla OVB, Własciciel „Finanse z ludzką twarzą”, dr Agnieszka Chęcińska-Kopiec – adiunkt, opiekun Koła Naukowego International Management Network, Patrycja Socha – zarządca sukcesyjny firmy PPCH Plastochem w spadku w Imielinie.

Konferencja odbędzie się 11 kwietnia 2024 r. w budynku A przy ul. Harcerzy Września 1939 nr 3 w Katowicach. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia do udziału w konferencji przyjmowane są mailowo: katowice@pte.pl z podaniem imienia, nazwiska i organizacji delegującej.

Osoba kontaktowa:

Adam Sztukowski

Dyrektor Biura Zarządu

Koordynator Konferencji z ramienia PTE w Katowicach

Tel.: +48 601 58 59 75

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+