PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Prof. nadzw. dr Stefan Dyrka uhonorowany w Kazachstanie

Drukuj

Tytuł Profesora Honorowego Uniwersytetu Zhetysu imienia Ilyasa Zhansugurova w Tałdykorganie otrzymał profesor Stefan Dyrka z Katedry Zarządzania Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. GWSH od lat roku współpracuje z kazachskimi ośrodkami naukowymi.

Prestiżowy tytuł nadano profesorowi Dyrce w uznaniu za kilkuletnią współpracę z kazachską uczelnią oraz za zaangażowanie jako współautora licznych publikacji, w tym monografii uniwersytetu w 2014 r.

Profesor Stefan Dyrka odwiedził Kazachstan w październiku 2021 r. na zaproszenie Ministerstwa Nauki i Kształcenia. Na uniwersytecie w Tałdykorganie prowadził wykłady, konsultacje dla doktorantów oraz szkolił wykładowców w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim. Podczas wizyty w tym kraju przeprowadził także serię wykładów w ramach współpracy GWSH z Euroazjatycką Akademią Prawa im. Kunajewa w Ałmacie. Dotyczyły one m.in. podwyższenia kwalifikacji przez kadrę dydaktyczną oraz wyzwań globalizacji.
GWSH od kilku lat współpracuje z akademią. Jej doktoranci i studenci wielokrotnie przyjeżdżali do GWSH na staże naukowe i praktyki.

-W trakcie wyjazdu do Kazachstanu nawiązałem również współpracę z Kazachsko-Amerykańskim Uniwersytetem w Ałmacie, gdzie już przeprowadziliśmy rozmowy o stażach naukowych w 2022 rokumówi profesor Stefan Dyrka.

Współpraca nabierze tempa, gdy tylko pozwoli na to sytuacja związana z pandemią COVID-19.

Uniwersytet Zhetysu to duży regionalny uniwersytet w Kazachstanie. Został nazwany na cześć Ilyasa Zhansugurova, kazachskiego poety i pisarza, który wniósł znaczący wkład w rozwój narodowej kultury poetyckiej i twórczo rozwinął tradycje kazachskiej ustnej sztuki ludowej. Uczelnia konsekwentnie plasuje się w dziesiątce najlepszych multidyscyplinarnych uniwersytetów w tym kraju.

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+