PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Finał Młodzieżowego Lidera Biznesu 2015

Drukuj

Trwający od połowy listopada konkurs Żorskiej Izby Gospodarczej o tytuł Młodzieżowego Lidera Biznesu właśnie dobiegł końca. Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, jak co roku, była Partnerem Naukowym tego wydarzenia!

29 kwietnia w Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się finał konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu”, do którego zakwalifikowała się piątka uczniów ze szkół średnich w Raciborzu, Żorach, Rybniku, Jastrzębiu Zdroju oraz w Wodzisławiu Śląskim.

Konkurs sprawdzał wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii oraz finansów, a w finałowym zadaniu - reprezentaci szkół omawiali przygotowane przez siebie multimedialne prezentacje oraz odpowiadali na wylosowane pytania. 

Tytuł Młodzieżowego Lidera Biznesu 2015 wywalczyła Roksana Gatner, która otrzymała z rąk Rektora GWSH prof. Krzysztofa Szaflarskiego, nagrodę w postaci bezpłatnych II semestrów studiów na naszej Uczelni. Dodatkowo za najlepszy spot reklamowy wyróżniona została Rachela Markwicka, która odebrała bon w wysokość 500 zł na sprzęt elektroniczny, również ufundowany przez GWSH.

Patronem honorowym wydarzenia był prof. Jerzy Buzek, który dla najlepiej zmagającego się z trudnymi zadaniami uczestnika konkursu, przygotował atrakcję w postaci wyjazdu do Brukseli.

W finale nie zabrakło emocji, zaciętości oraz ogromnej wiedzy finalistów, a uczniowie walczyli do samego końca - o prestiż i bardzo atrakcyjne nagrody. Nad wyborem zwycięzcy konkursu pieczę trzymało powołane Jury, w skład którego wchodził m.in Dziekan Wydziału Zamiejscowego GWSH w Żorach mgrPiotr Bukartyk.

Laureatce oraz wszystkim Uczestnikom konkursu - serdecznie gratulujemy!

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+