PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Dni Otwarte GWSH - cykl spotkań, wykładów i prezentacji.

Drukuj

W dniach 23-25 stycznia br. mury Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach odwiedziło ponad 150 uczniów szkół średnich z woj. śląskiego.

Pierwszy dzień Zajęć Otwartych poruszał się w obrębie tematyki Fizjoterapii, Kosmetologii oraz Pielęgniarstwa, czyli trzech kierunków jakie oferuje GWSH w ramach Wydziału Medycznego.  Uczniowie mieli okazje poznać i posłuchać wykładów doc. dr Krzysztofa Gieremka, dr Wojciecha Cieśli, mgr Jarosława Drabik, mgr Barbary Błaszkiewicz oraz dr Beaty Malary. Dzięki tym zajęciom uczniowie mieli okazje zrozumieć specyfikę omawianych zagadnień oraz poznać kadrę i sposób prowadzenia zajęć w GWSH.  

Kolejny dzień Dni Otwartych GWSH to Dzień z Psychologią. Niezwykle inspirujące zajęcia zostały poprowadzone przez - dr hab. Grażynę Mendecką, dr Annę Trzcieniecką-Green oraz dr Renatę Rosmus. Wykłady bardzo zaangażowały Uczniów w dyskusję, zwłaszcza na temat hipnozy. Ogromne zainteresowanie tematyką psychologii potwierdza, że jest to kierunek, który nadal cieszy się popularnością wśród młodzieży.  

W ostatnim dniu, 25 stycznia oficjalnie zainaugurowano działalność Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości na GWSH. Po przywitaniu przybyłych Gości, JM Rektor GWSH prof. Krzysztof Szaflarski oddał głos Dyrektorowi AIP - panu Mateuszowi Maikowi.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to miejsce, w którym mogą rozwijać swoje biznesowe talenty  zarówno Studenci GWSH, jak i inne osoby, które myślą o założeniu własnej, innowacyjnej działalności gospodarczej.  

Wierzymy w to, że przekazana wiedza przez naszych wykładowców oraz reprezentantów AIP pozwoli Uczniom w przyszłości dokonać trafnych wyborów i podjąć studia w odpowiednim dla nich kierunku. Dziękujemy wszystkim Uczniom za przybycie, a wykładowcom – za zaangażowanie i przekazaną wiedzę!   
logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+