PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Delegacja GWSH na spotkaniu Światowej Organizacji Turystycznej w Madrycie

Drukuj

W dniach 22-25 stycznia 2014 r. delegacja GWSH uczestniczyła w Światowej Organizacji Turystycznej w Madrycie (UNWTO) na corocznym spotkaniu członków afiliowanych, których członkiem jest nasza Uczelnia.

W delegacji uczestniczyli Dziekan Wydziału Turystyki i Promocji Zdrowia prof. nadzw. dr Tadeusz Burzyński oraz wykładowca naszej Uczelni, ekspert UNWTO w Madrycie Pan Henryk Handszuh. W ramach spotkania w Madrycie nasza delegacja wzięła udział w posiedzeniu międzynarodowej sieci badawczej - UNWTO Knowledge Network System - jako jej członek statutowy.

Przedmiotem sympozjum w tym roku były najnowsze zagadnienia dotyczące Innowacji w turystyce, co spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem, szczególnie ze strony krajów- członków rzeczywistych i afiliowanych z Europy i Azji. Nasza delegacja uczestniczyła jednocześnie w dwóch sekcjach prezentujących najnowsze osiągnięcia :

  1. Innowacje w ekologii uczestniczył pan Henryk Handszuh
  2. Innowacje w komunikacji uczestniczył prof. nadzw. dr Tadeusz Burzyński

Konferencja została zorganizowana w obiektach targów w Madrycie, gdzie w tym czasie odbywały się także Międzynarodowe Targi Turystyczne 2014. Dlatego uczestnikami tych konferencji była międzynarodowa branża turystyczna uczestnicząca w targach.

Ponadto w dniu 23.01.2014r odbyło się spotkanie kuluarowe członków UNWTO i AMFORHT, które było poświęcone problematyce o międzynarodowym zasięgu, a mianowicie - Certyfikacja w Turystyce. Problem ten będzie realizowany przez grupę koordynacyjną w skład której weszli przedstawiciele naszej Uczelni co jest zaprezentowane na poniższym zdjęciu.

Powyżej zdjęcie ze spotkania w którym uczestniczą :

  • Mercedes Carreño, President ANESTUR, Asociación Nacional de Escuelas de Turismo
  • Eduardo Fayos Sola, dyrektor UNWTO
  • Francesco Frangialli, były sekretarz generalny UNWTO
  • Henryk Handszuh, były dyrektor UNWTO
  • Prof. Tadeusz Burzyński, Katowice School of Economics
  • Robert Lanquar, President AMFORHT

 

Kolejne spotkanie UNWTO I AMFORHT jest zaplanowane w Bolonii - Włochy 22 listopada 2014 r. i będzie kontynuacją międzynarodowych działań branży turystycznej na rzecz Certyfikacji w Turystyce.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+