PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Bezpłatny warsztat - Wstęp do terapii jogą

Drukuj

Zapraszamy na otwarte warsztaty “Wstęp do terapii jogą”, organizowane w ramach studiów podyplomowych “Joga – praktyczne zastosowania w terapii i profilaktyce zdrowotnej”.

W trakcie spotkania Ewa Wardzała zaprezentuje kilka podstawowych pozycji jogi, zademonstruje ich warianty terapeutyczne oraz omówi ich działanie. Będzie to okazja do zapoznania się z trybem ćwiczeń proponowanych podczas zajęć w ramach studiów podyplomowych oraz do rozmowy z osobami zaangażowanymi w ich realizację.

Od dawna wiadomo, że pozycje jogi mają działanie terapeutyczne. Nawet zwykłe zajęcia jogi w pozytywny sposób wpływają na nasze ciało i jego funkcje, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Często mamy wrażenie, że skoro nasze pozycje dalekie są od doskonałości lub nie jesteśmy zadowoleni ze swojej formy, to joga na nas nie działa. Tak nie jest! Nie dość że działa, to jeszcze można zmodyfikować pozycje tak, aby każdy mógł je wykonać lub wzmocnić ich pozytywne oddziaływanie na dany problem. Podczas niedzielnego spotkania Ewa Wardzała omówi terapeutyczne działanie wybranych asan.

Prowadząca: Ewa Wardzała
Indianistka, sanskrytolog, dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara (Senior Intermediate I), dyplomowana w Indiach tancerka i nauczycielka klasycznego tańca indyjskiego. Regularnie odwiedza Instytut B.K.S. Iyengara w Punie (RIMYI – w Indiach), gdzie oprócz regularnej praktyki asystuje na lekcjach terapeutycznych, szkoląc sie w pracy z różnymi schorzeniami. Od trzech lat prowadzi grupy terapeutyczne w Szkole Jogi Sadhana w Krakowie. Regularnie też szkoli się w tym zakresie na warsztatach Lois Steinberg oraz Rebecki Lerner. Asystuje w kursach nauczycielskich, egzaminuje. Współpracuje z krakowską PWST, gdzie prowadzi jogę dla tancerzy Wydziału Teatru Tańca.
 
Termin: 9.10.2016 (niedziela), godz. 10.00-12.00
Miejsce: GWSH, ul. Kostki Napierskiego 38, Katowice-Piotrowice
Kontakt: szkolenia@gwsh.pl, 32 357 06 06, 696 728 230

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+