PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

XVI Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych w Ryni koło Warszawy

Drukuj

Trwający przez trzy dni, organizowany przez Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych Kongres to prestiżowe wydarzenie odbywające się od 2005 roku i poświęcone zarządzaniu bezpieczeństwem informacji i danych osobowych w nowoczesnym świecie.

Specjaliści po raz kolejny przyglądali się zagadnieniom związanym z cyberzagrożeniami, kradzieżą danych osobowych oraz sposobami na ich ochronę. Towarzyszące nam w ostatnich latach gwałtowne zmiany cywilizacyjne wywołały wiele kryzysowych zjawisk. Informatyzacja systemów wymaga ciągłej edukacji w zakresie postępu technologicznego, dlatego też podczas Kongresu omówione zostały standardy ochrony informacji biznesowych w zmieniającej się z dnia na dzień rzeczywistości.

Wydarzeniu towarzyszyły wyróżnienia i uhonorowanie przedstawicieli firm i przedsiębiorstw oraz zasłużonych osób podczas Gali Święta Flagi RP. JM Rektor dr hab. Krzysztof Szaflarski prof. AG otrzymał z rąk Prezesa Zarządu Kapituły Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych płk Tadeusza Koczkowskiego Pierścień Patrioty.

Z ramienia Uczelni w wydarzeniu wzięła udział także Prorektor ds. organizacji i rozwoju Pani Marta Adamczyk. Dziękujemy KSOIN za zaproszenie i wyróżnienie.

 

 

 

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+