PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Nasi studenci praktykują w renomowanych placówkach

Drukuj

Pielęgniarstwo to wymagający kierunek. Studentkom i studentom GWSH ułatwiamy zdobycie praktyk m.in. w cenionych jednostkach ochrony zdrowia. Ale to nie wszystko.

Odpowiedzialne Pielęgniarstwo w GWSH

Wybierając Pielęgniarstwo, kandydaci decydują się na to, że w przyszłości będą wykonywać bardzo odpowiedzialny zawód. - W GWSH robimy wszystko, aby nasi absolwenci byli solidni, rzetelni, empatyczni. Przede wszystkim zależy nam, by praktyczne umiejętności zdobyli na najwyższym poziomie. Ważne jest dla nas, że kiedy rozpoczną pracę w szpitalu będą czuć się pewnie przy pacjencie - tłumaczy Edyta Reć, specjalista ds. praktyk zawodowych na kierunku Pielęgniarstwo w GWSH. 

Powtarzanie do znudzenia. Dla nabrania pewności 

Ale zanim nabiorą tej pewności, niektóre czynności czasami trzeba powtarzać raz, za razem. Do znudzenia – tłumaczy Edyta Reć. Najlepiej w warunkach zbliżonych do tych, które są w szpitalach. Dlatego naszym atutem jest Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych. Dysponujemy w GWSH nowoczesną infrastrukturą wyposażoną w najlepszej klasy sprzęt do praktycznej nauki zawodu. Fantomy czy realistyczne trenażery bardzo nam ułatwiają. Przykład? Ćwiczenie wkłuć i iniekcji – mówi Reć. Zaznacza także, że Centrum sprawdziło się w czasie pandemii. - Z wiadomych powodów niektóre szpitale nie mogły przyjąć studentów na praktyki. W tym momencie mogliśmy zajęcia zrealizować w naszym Centrum Symulacji. Zachowaliśmy ciągłość nauki – mówi. 

Wybór należy do studentów 

Studenci Pielęgniarstwa w GWSH mogą zrealizować praktyki zawodowe w kilkunastu jednostkach służby zdrowia, z którymi uczelnia ma podpisane umowy. - To renomowane placówki na terenie województwa. Dajemy naszym studentkom i studentom możliwość wyboru i ułatwiamy zaliczenie obowiązkowych praktyk. To jednak nie znaczy, że muszą koniecznie wybrać spośród placówek będących na liście. Mogą to zrobić również w miejscach dogodnych dla siebie np. ze względu na miejsce zamieszkania. Jeśli dany szpital wyrazi zgodę na praktyki, nie ma żadnych przeszkód. Akceptujemy decyzję – tłumaczy Edyta Reć. I jeszcze jedna ważna rzecz – dodaje. Nasi studenci zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie. Zdecydowana większość naszych wykładowców to czynni pracownicy jednostek służby zdrowia. Mają ciągły kontakt z zawodem. My doskonale rozumiemy naszych studentów- zapewnia.  

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+