Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka

„Widzimy przyszłość w śródlądowej turystyce wodnej’’

Drukuj

Nowa specjalność na kierunku Turystyka i rekreacja w GWSH. - Od nowego roku będziemy szkolić kadrę wyspecjalizowaną do obsługi szeroko rozumianej turystyki wodnej – mówi dr. Grzegorz Jankowski, Prodziekan ds. kierunku Turystyka i rekreacja w GWSH.

Od nowego roku akademickiego studenci będą mogli wybrać w GWSH nową specjalność. Jest nią Zarządzanie śródlądową turystyką wodną. O szczeóły pytamy dr. Grzegorza Jankowskiego, Prodziekana kierunku Turystyka i rekreacja w GWSH.

Nowa specjalność na kierunku Turystyka i rekreacja

Dr Grzegorz Jankowski: - Od dłuższego czasu zajmuję się tematem rozwoju dróg wodnych w Polsce. Potencjał rzek jest ogromny. Obok niepodważalnych możliwości gospodarczych, rzeki to także walory społeczne, wypoczynkowe czy turystyczne. Proszę zauważyć, że w takich krajach jak Francja, Niemcy, Holandia ten rodzaj turystyki jest bardzo popularny. Ale przecież to nie jest dla nas nowość, od dawna jeździmy na Mazury. Lubimy w ten sposób spędzać czas.

 Jesteśmy uczelnią w woj. śląskim. Jak w takim razie przekłada się to na kształcenie kadry z turystyki wodnej?

- Proszę nie zapominać, że mamy Kanał Gliwicki. Jeśli wsiądziemy w Gliwicach na pokład łodzi, to w zasadzie dopiero w Amsterdamie możemy z niego zejść. I to jest najlepszy argument. Polacy poszukują nowych sposobów wypoczywania, ciekawych ofert. Coraz więcej jest firm czarterujących jachty, łodzie. Coraz więcej osób może sobie finansowo pozwolić na świetnej jakości sprzęt pływający. Budowane są mariny. Ktoś musi obsługiwać ten kierunek w turystyce. Kierunek, który ma przyszłość.

Co zyskają młodzi ludzie, którzy wybiorą te specjalność?

- Naszym dążeniem jest zapewnić studentom możliwość poznania dość specyficznych warunków turystyki wodnej. Chcemy wykształcić kadrę, która będzie wyspecjalizowana do obsługi szeroko rozumianej tejże turystyki. Trzeba wiedzieć jak sprzedać tego typu produkt, jak nim zarządzać, jak zorganizować podróż wodnymi szlakami Europy, tak żeby była atrakcyjna i bezpieczna.

Nasze rzeki nie do końca są przyjazne tego typu turystyce...

Jeśli ruszymy śródlądowe drogi wodne, a wierzę, że tak się stanie, to wtedy ruszymy turystykę wodną w takim naprawdę dużym europejskim znaczeniu. Musimy jej pomóc, żeby ona w pełni mogła być realizowana. Nasza nowa specjalność, na pewno do tego się przyczyni.

Kierunek Turystyka i rekreacja w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach od wielu lat jest jednym z najlepiej ocenianych w Polsce spośród tych, które kształcą przyszłe kadry turystyczne.

 

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Członek - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział Katowice Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Krajowa Izba Biegłych Rewidentów Partner - Green Bridge Partner - Marco Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWCPartner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben Projektor
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+