Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka

Sekrety mózgu – wykłady dla każdego

Drukuj

Jak się uczyć, żeby najszybciej i najlepiej zapamiętać?Prezentujemy cykl wykładów o tym, jak funkcjonuje najbardziej skomplikowany organ naszego ciała.

Jak zapamiętuje nasz mózg? Jak szybko i skutecznie się uczyć? Co to są błędy poznawcze?
Odpowiedzi m.in. na te pytania poznacie oglądając krótkie wykłady poświęcone procesom poznawczym mózgu.

Wzrokowiec czy słuchowiec?

- Pewnie nie raz mówiłaś, mówiłeś o sobie, że jesteś słuchowcem albo wzrokowcem – stwierdza na początku jednego z materiałów Ewa Bensz, psycholog, wykładowca GWSH w Katowicach. I od razu dodaje, że udzielona odpowiedź bynajmniej nie jest oczywista. Jak w takim razie jest naprawdę. I jak się uczyć, żeby najszybciej i najlepiej zapamiętać?

Mózg nie lubi nudy

Obecnie wiemy, że nasz mózg nie lubi nudy. Wkuwanie słówek z kartki wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. Mózg tego nie zapamięta. Jednak jeśli dołożymy do tego ruch, skojarzenia, emocje jest duża szansa na to, że wdzięczny mózg zapamięta wszystko.

Z naszych krótkich materiałów dowiecie się ciekawostek, które pomogą zrozumieć jak funkcjonuje ten najbardziej skomplikowany organ człowieka. W przystępny sposób poznacie sekrety mózgu. Wykładowcy to: psycholog, trener, wykładowca GWSH w Katowicach Ewa Bensz-Smagała oraz Michał Smagała, dyrektor ds. szkoleń i rozwoju Quality Austria-Polska.

Cztery wykłady. Wystarczy kliknąć.

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Członek - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział Katowice Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Krajowa Izba Biegłych Rewidentów Partner - Green Bridge Partner - Marco Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWCPartner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben Projektor
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+