PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Decyzja o odwołaniu zajęć w szkołach wyższych

Drukuj

W związku ze wzrostem ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz kolejnymi przypadkami zachorowań na COVID-19 w Polsce, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zawiesza zajęcia dydaktyczne na uczelniach do 25 marca.

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosław Gowin, po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zdecydował o wprowadzeniu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się tego wirusa.

Zawieszenie zajęć dydaktycznych od 12 do 25 marca

Zawieszenie zajęć dotyczy kształcenia na studiach I stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich, doktoranckich, a także szkół doktorskich oraz zajęć na kursach i szkoleniach organizowanych w ramach uczelni, studiach podyplomowych lub w innych formach.

Sesja poprawkowa zostaje przedłużona. O zmienionych terminach ezgaminów poprawkowych będziemy Państwa informować indywidulanie. Podobnie w przypadku terminów obrony prac dyplomowych.

Uczelnia nie zostaje zamknięta

Zawieszenie zajęć nie oznacza zamknięcia uczelni. Administracja GWSH pracuje zgodnie z godzinami otwarcia poszczególnych działów od poniedziałku do piątku. Zalecamy jednak kontakt telefoniczny lub e-mailowy: https://www.gwsh.pl/kontakt/dzial-obslugi-studenta-dziekanat.html. Prowadzona jest również rekrutacja online na kierunki, które ruszają w marcu 2020 r.  

Podkreślamy, że rozporządzenie nie ogranicza możliwości prowadzenia działalności naukowej. Biblioteka GWSH od 12 do 25 marca będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00.  

Informacje dla studentów

O wszystkich decyzjach dotyczących dalszych decyzji związanych z prowadzenie zajęć będziemy Państwa informować wysyłając e-maile, informując w EHMS-ie , na stronie internetowej GWSH oraz w mediach społecznościowych naszej Uczelni.

Niezbędne i bieżące informacje związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa można znaleźć na: gov.pl/koronawirus.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+