PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Dzień Kariery w GWSH

Drukuj

Spotkanie dla uczniów szkół średnich zostało zorganizowane przez Biuro Karier działające w naszej uczelni. Inicjatywa wpisuje się w trwający Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (18-24 listopada) to bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty wspierające inicjatywę młodych ludzi i pomagające wyzwolić ich potencjał. Bazując na najważniejszych założeniach tego światowego przedsięwzięcia, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa przygotowała wykłady i warsztaty dla uczniów szkół średnich z naszego województwa.  

18 listopada, Dzień Kariery w GWSH

Młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się, jak obecnie wygląda rynek pracy na Śląsku, które zawody są zawodami przyszłości i jakie kompetencje najbardziej cenią pracodawcy. Ponadto Anna Bochenek, pracownik naszego Biura Karier omówiła scenariusze zmian na najbliższe lata, jeśli chodzi np. o nowe formy zatrudnienia. Było to uzupełnieniem wykładu Jolanty Drobot z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, która omówiła ABC zakładania działalności gospodarczej. Wśród gości zaproszonych na Dzień Kariery w GWSH była także Krzysztof Włodek, przedstawicielem Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Warsztaty pisania CV

Jak najlepiej zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej to aktualne pytanie młodych ludzi, którzy w najbliższym czasie będą musieli odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy.  Specjalnie dla nich warsztat z pisania CV poprowadziła Katarzyna Ziółek- Jura, pracownik Biura Karier GWSH. Radziła też jak najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

W naszym Dniu Kariery ( 18 listopada) uczestniczyli uczniowie z:

  • Zespołu Szkół Cogito w Siemianowicach Śląskich,
  • V LO w Zespole Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich
  • II LO w Sosnowcu

Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za udział w naszym spotkaniu.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+