PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Tour de Pologne 2019. Już w niedzielę w Katowicach

Drukuj

Najlepsi kolarze z całego świata finiszować będą 4 sierpnia na mecie w Katowicach. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez sportowych w Polsce zawita na teren Górnego Śląska na dwa dni.

Tour de Pologne 2019. 4 sierpnia w Katowicach

Tegoroczna 76. edycja Tour de Pologne nawiązuje do stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i będzie rozgrywana jako „Wyścig Pokoleń”. Zmagania kolarzy rozpoczną się 3 sierpnia 2019 w Krakowie.

Przez dwa kolejne dni zawodnicy będą rywalizować na terenie Górnego Śląska. Czwartego sierpnia kolarze wystartują z Tarnowskich Gór, aby po przejechaniu 153 kilometrów walczyć o zwycięstwo na al. Korfantego przy katowickim Spodku. To bardzo emocjonująca część zmagań. Przy Spodku kolarze osiągają największe prędkości, przekraczające 80 kilometrów na godzinę. Zanim nastąpi finisz peleton przejedzie trzy rundy po ulicach Katowic.

Piątego sierpnia trasa wyścigu prowadzić będzie ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie do Zabrza.

Tour de Pologne w Katowicach to okazja do promocji miasta, ale także niedogodności związane z zamknięciem części ulic i placów. Władze miasta apeluja, aby  wcześniej zapoznać się z zaplanowanymi zmianami na stronie: https://www.katowice.eu/Tour%20de%20Pologne/tour-de-pologne/tdp

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+