PL | UA | EN | KZ
logo Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej

Transport i spedycja

Drukuj

Zarządzanie procesami transportowo-spedycyjno-logistycznymi, czyli tzw. TSL, to obszar, wokół którego zbudowana została niniejsza specjalność związana z przepływem towarów. Nie znaczy to jednak, że decydując się na nią musisz pracować w przedsiębiorstwach zajmujących się np. transportem drogowym czy kolejowym. Niemal każda firma potrzebuje specjalisty z tego zakresu do planowania procesów związanych np. z magazynowaniem czy produkcją.

Jeśli zdecydujesz się na specjalność Transport i spedycja poznasz problematykę funkcjonowania rynku tego typu usług, zagadnienia organizacyjne oraz prawne związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstw TSL w skali krajowej, ale przede wszystkim w skali międzynarodowej – to nasza odpowiedź na dynamicznie zmieniające się otoczenie między innymi w krajach Unii Europejskiej.

Przedmioty specjalnościowe - obowiązujące w ramach specjalności Transport i spedycja (studia I stopnia) - w przygotowaniu.

 

Studia i co dalej? Perspektywy zawodowe

Po studiach na tej specjalności możesz znaleźć pracę w przedsiębiorstwach prowadzących działalność transportową, spedycyjną i logistyczną związaną z obsługą szeroko rozumianych przepływów towarowych w skali krajowej i międzynarodowej. Centra logistyczne takich firm potrzebują wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy poradzą sobie z optymalizacją procesów związanych z transportem i spedycją. Do popularnych w tej branży stanowisk należą m.in.: specjalista ds. magazynowania, kontroler przepływów logistycznych czy spedytor międzynarodowy.

Lista przykładowych stanowisk: http://www.praca.pl/poradniki/lista-stanowisk/logistyka-dystrybucja

Również, jak już wspomniano wcześniej, możesz znaleźć pracę w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych, których skala działalności wymaga – a dodajmy, że nawet najmniejsza firma może potrzebować takiego wsparcia – usystematyzowanych działań w zakresie magazynowania, transportu i tym podobnych procesów. Stanowiska, które mogą zainteresować Cię w tego rodzaju przedsiębiorstwach to na przykład: menedżer logistyki i transportu, specjalista ds. zakupów, specjalista ds. planowania. Możesz też doradzać takim firmom prowadząc własną działalność gospodarczą lub z ramienia agencji consultingowych. Masz pełną paletę możliwości!

 

logo gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+