Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka

AJURWEDA (kontynuacja) - holistyczna koncepcja rozwoju

Drukuj

DLACZEGO AJURWEDY CIĄG DALSZY?

  • ponieważ rozpoczęliśmy już wyprawę w świat tradycji Wschodu i współczesnej kultury Zachodu w poszukiwaniu wiedzy i szeroko pojmowanego zdrowia
  • ponieważ pozostało jeszcze wiele obszarów do zbadania, a żadna podróż nie kończy się na jednym kroku
  • ponieważ dogłębne  poznawanie ajurwedy stanowi wymierne wsparcie dla wszelkiej innej aktywności życiowej
  • ponieważ studenci czekają na kontynuację

 

DLA KOGO?

WYŁĄCZNIE dla absolwentów kierunku AJURWEDA - HOLISTYCZNA KONCEPCJA ZDROWIA.

 

CO MOGĘ OSIĄGNĄĆ?

Celem kierunku AJURWEDA - HOLISTYCZNA KONCEPCJA ROZWOJU jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom absolwentów pierwszego stopnia studiów z  ajurwedy i wsparcie ich w samodoskonaleniu, w poszukiwaniu zdrowia oraz rozwoju na wszelkich płaszczyznach. Chcemy inspirować do zmian w życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym oraz społecznym. Dzięki ajurwedzie jest to możliwe. Ci, którzy już wkroczyli na tę  ścieżkę, wiedzą o tym najlepiej.  

 

JAKIE KOMPETENCJE ZDOBĘDĘ?

Studenci kierunku będą zgłębiać wiedzę podzieloną na bloki tematyczne: Wiedza o kulturze Indii, Zielarstwo i fitoterapia, Ciało i umysł w ajurwedzie, Zarządzanie zdrowiem, Praktyczna nauka wykonywania masaży i zabiegów ajurwedyjskich, Zajęcia ruchowe (joga i indyjski taniec klasyczny Odissi).
W sumie 277 godzin dydaktycznych.

Warunkiem ukończenia studiów będzie napisanie pracy dyplomowej i uzyskanie pozytywnej oceny.

 

CO NAS WYRÓŻNIA?

Wszystko. Jesteśmy pierwsi. Jako jedyni proponujemy ajurwedyjską edukację wspartą o autorytet uczelni wyższej. W jej ramach tworzymy jednak własną niepowtarzalną formułę, której celem jest nie tylko edukacja na poziomie akademickim, ale także tworzenie środowiska ludzi świadomych, otwartych, tolerancyjnych  i poszukujących.

 

ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PROGRAMEM KLIKNIJ TUTAJ

 

KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

mgr Grażyna Kotlorz - opiekun merytoryczny kierunku

Konsultantka ajurwedy (Instytut Jiva w Faridabad, Indie), autorka artykułów dla magazynu Yoga&Ayurveda oraz portalu Joga ABC, autorka bloga: Spokojnie – to tylko ajurweda!, nauczycielka jogi, instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności Hatha Joga. Ukończyła liczne kursy specjalistyczne z zakresu aktywności fizycznej, pracy z kobietami w ciąży oraz z dziećmi, profilaktyki zdrowotnej, doradztwa żywieniowego oraz zabiegów ajurwedyjskich. Na co dzień prowadzi studio pracy z ciałem Złoty Środek w Katowicach. Prowadzi zajęcia jogi z grupami w różnym wieku – od przedszkolaków po seniorów, warsztaty wyjazdowe oraz autorskie wykłady na temat ajurwedy. Zachęcamy do odwiedzenia jej bloga pod adresem: http://spokojnietotylkoajurweda.blog.pl/

mgr Dagmara Wasilewska

Absolwentka indologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego oraz pracownik Instytutu Języka Angielskiego, gdzie od kilku lat prowadzi zajęcia z języka hindi oraz, dodatkow, sanskrytu. Spędziła dwa lata w Indiach, gdzie miała możliwość pracować z oryginalnymi średniowiecznymi manuskryptami, co jest Jej osobistą pasją. Działała również charytatywnie na rzecz fundacji krzewiącej kulturę uczestnicząc zarówno w projektach wydawniczych, jak i wspierających ochronę indyjskich krów. Podczas pobytu w Indiach pobierała nauki wybitnego uczonego, Śri Haridasa Śastri.

mgr Katarzyna Molska

Certyfikowana konsultantka ajurwedy, współpracuje z Jiva Institute w Indiach. Jest masażystką o specjalności masaży ajurwedyjskich i orientalnych, prowadzi również mobilne SPA. Terapeuta dźwiękiem, pasjonatka i propagatorka zdrowego stylu życia i naturalnych metod leczenia.

 

 

 

dr Sabina Sweta Sen-Podstawska

Tancerka tańca Odissi i założycielka Zespołu Tańca Indyjskiego TAAL działającego przy MDK Batory w Chorzowie. Uczyła się tańca Odissi w Indiach oraz w Wielkiej Brytanii, gdzie również występowała. W ramach studiów doktoranckich w Exeter University, UK oraz w Indiach prowadziła badania naukowe o świadomości zmysłowo-somatycznej w klasycznym tańcu indyjskim Odissi. Obecnie adiunkt w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. 

 

mgr Agnieszka Wielobób

Nauczycielka jogi i ajurwedy, redaktor naczelna portalu Joga ABC, redaktor działu „Ajurweda” w magazynie JOGA, autorka książki „Ajurweda w praktyce”. Prowadzi zajęcia jogi w Krakowie, wygłasza wykłady, udziela konsultacji i prowadzi warsztaty w całej Polsce.

 

 

 

Magdalena Mildner

Manager z wieloletnim stażem, diet coache i dyplomowany zielarz - fitoterapeuta. Jako ekspert w dziedzinie zielarstwa jest członkiem Rady Programowej Projektu  „Beskid Śląski - wspólne dziedzictwo” /wspólny, czesko-polski pomysł, który jest realizowany w ramach Współpracy Transgranicznej gmin Brenna (PL) i Bystrzyca (CZ)/. Prowadzi warsztaty i wkłady o ziołach, jadalnych kwiatach i chwastach oraz zajęcia jogi.

 

 

mgr Karina Bielawska

Architekt krajobrazu, zafascynowana rozwiązaniami permakulturowymi stosowanymi w zieleni, ziołami, przyjaznymi formami upraw i odtwarzaniem połączenia pomiędzy ludźmi a Ziemią.

 

 

 

 

mgr Izabella Wdziekońska-Rębacz

Biolog (absolwentka Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska w Katowicach), zielarz, fitoterapeuta (absolwentka Instytutu Medycyny Klasztornej w Katowicach), złożony akces do Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów ( w trakcie weryfikacji).

 

 

 

mgr Aleksandra Loska

Grafik komputerowy i hennistka. Malowanie henną to długoletnia tradycja indyjska i arabska, która coraz bardziej przenika do naszej kultury.

 

 

 

 

mgr Maciej Wielobób

Nauczyciel jogi i medytacji, autor książek „Terapia jogą”, „Psychologia jogi” i „Medytacja w życiu codziennym”, współautor „Ajurwedy w praktyce”.  Prowadzi szkołę jogi w Krakowie, warsztaty jogi i medytacji w całej Polsce i nie tylko. Pisze dla portali i magazynów branżowych.

 

 

 

Marta Lebre

Konsultantka ajurwedy, pasjonatka zielarstwa i kosmetyki naturalnej. Zwolenniczka naturalnej pielęgnacji. Tworzy własne, zgodne z duchem ajurwedy receptury kosmetyczne. Obecnie w trakcie kursu nauczycielskiego z vinyasa jogi u Agnieszki i Macieja Wielobób.

Mateusz Kotlorz

Absolwent wydziału fizjoterapii na AWF w Katowicach,student 4-letnich studiów osteopatycznych w Osteopathie Schule Deutschland Polska, właściciel gabinetu KOTLORZ OSTEOPATIA I FIZJOTERAPIA w  Katowicach

 

 

 

 


 

CZAS TRWANIA

Studia trwają 2 semestry (277 godzin dydaktycznych ). Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele w blokach po 9 godzin dydaktycznych.

OPŁATY

Opłata rejestracyjna dla Absolwentów GWSH: 0 zł

Czesne dla absolwentów GWSH: 5000 zł: płatne w ośmiu ratach po 625 zł

 

Terminy zajęć:

 

semestr I semestr II
18.04.2020 10.10.2020
19.04.2020 11.10.2020
09.05.2020 07.11.2020
10.05.2020 08.11.2020
23.05.2020 21.11.2020
24.05.2020 22.11.2020
20.06.2020 12.12.2020
21.06.2020 13.12.2020
04.07.2020 16.01.2021
05.07.2020 17.01.2021
26.09.2020 30.01.2021
27.09.2020 31.01.2021
  13.02.2021
  14.02.2021
  27.02.2021
  28.02.2021
  13.03.2021
  14.03.2021
  27.03.2021
  28.03.2021
  24.04.2021
  25.04.2021

Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc ograniczona.

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.

Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.

W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.

 

ZAPISY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ GWSH:

Iwona Zub - tel. (32) 3570 583, e-mail: iwona.zub@gwsh.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń.

Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy dokonać rejestracji internetowej poprzez kliknięcie w poniższy baner:

 

REJESTRACJA NA STUDIA

 

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane rekrutacyjne oraz zapamiętać wygenerowany przez system NIU (numer identyfikacji użytkownika) i HASŁO

Następnie Kandydat na studia podyplomowe  składa w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń następujące dokumenty:

  • kserokopia dyplomu (lub odpisu) ukończenia studiów (oryginał do wglądu) 
  • 2 fotografie formatu 4,5 x 6,5 cm  
  • formularz kwestionariusza osobowego (dostępny w systemie ehms po dokonanej rejestracji - drukowany w obecności kandydata w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń)
  • umowa o świadczenie usług edukacyjnych (dostępna w systemie ehms po dokonanej rejestracji - drukowana w obecności kandydata w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń)

 

UWAGA - Na studia przyjmowane sa osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej, bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

 

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Członek - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział Katowice Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Krajowa Izba Biegłych Rewidentów Partner - Green Bridge Partner - Marco Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWCPartner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben Projektor
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+