Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka

AJURWEDA (kontynuacja) - holistyczna koncepcja rozwoju

Drukuj

DLACZEGO AJURWEDY CIĄG DALSZY?

  • ponieważ rozpoczęliśmy już wyprawę w świat tradycji Wschodu i współczesnej kultury Zachodu w poszukiwaniu wiedzy i szeroko pojmowanego zdrowia
  • ponieważ pozostało jeszcze wiele obszarów do zbadania, a żadna podróż nie kończy się na jednym kroku
  • ponieważ dogłębne  poznawanie ajurwedy stanowi wymierne wsparcie dla wszelkiej innej aktywności życiowej
  • ponieważ studenci czekają na kontynuację

 

DLA KOGO?

WYŁĄCZNIE dla absolwentów kierunku AJURWEDA - HOLISTYCZNA KONCEPCJA ZDROWIA.

 

CO MOGĘ OSIĄGNĄĆ?

Celem kierunku AJURWEDA - HOLISTYCZNA KONCEPCJA ROZWOJU jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom absolwentów pierwszego stopnia studiów z  ajurwedy i wsparcie ich w samodoskonaleniu, w poszukiwaniu zdrowia oraz rozwoju na wszelkich płaszczyznach. Chcemy inspirować do zmian w życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym oraz społecznym. Dzięki ajurwedzie jest to możliwe. Ci, którzy już wkroczyli na tę  ścieżkę, wiedzą o tym najlepiej.  

 

JAKIE KOMPETENCJE ZDOBĘDĘ?

Studenci kierunku będą zgłębiać wiedzę podzieloną na bloki tematyczne: Wiedza o kulturze Indii, Zielarstwo i fitoterapia, Ciało i umysł w ajurwedzie, Zarządzanie zdrowiem, Praktyczna nauka wykonywania masaży i zabiegów ajurwedyjskich, Zajęcia ruchowe (joga i indyjski taniec klasyczny Odissi).
W sumie 277 godzin dydaktycznych.

Warunkiem ukończenia studiów będzie napisanie pracy dyplomowej i uzyskanie pozytywnej oceny.

 

CO NAS WYRÓŻNIA?

Wszystko. Jesteśmy pierwsi. Jako jedyni proponujemy ajurwedyjską edukację wspartą o autorytet uczelni wyższej. W jej ramach tworzymy jednak własną niepowtarzalną formułę, której celem jest nie tylko edukacja na poziomie akademickim, ale także tworzenie środowiska ludzi świadomych, otwartych, tolerancyjnych  i poszukujących.

 

ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PROGRAMEM KLIKNIJ TUTAJ

 

KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

mgr Grażyna Kotlorz - opiekun merytoryczny kierunku

Konsultantka ajurwedy (Instytut Jiva w Faridabad, Indie), autorka artykułów dla magazynu Yoga&Ayurveda oraz portalu Joga ABC, autorka bloga: Spokojnie – to tylko ajurweda!, nauczycielka jogi, instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności Hatha Joga. Ukończyła liczne kursy specjalistyczne z zakresu aktywności fizycznej, pracy z kobietami w ciąży oraz z dziećmi, profilaktyki zdrowotnej, doradztwa żywieniowego oraz zabiegów ajurwedyjskich. Na co dzień prowadzi studio pracy z ciałem Złoty Środek w Katowicach. Prowadzi zajęcia jogi z grupami w różnym wieku – od przedszkolaków po seniorów, warsztaty wyjazdowe oraz autorskie wykłady na temat ajurwedy. Zachęcamy do odwiedzenia jej bloga pod adresem: http://spokojnietotylkoajurweda.blog.pl/

mgr Dagmara Wasilewska

Absolwentka indologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego oraz pracownik Instytutu Języka Angielskiego, gdzie od kilku lat prowadzi zajęcia z języka hindi oraz, dodatkow, sanskrytu. Spędziła dwa lata w Indiach, gdzie miała możliwość pracować z oryginalnymi średniowiecznymi manuskryptami, co jest Jej osobistą pasją. Działała również charytatywnie na rzecz fundacji krzewiącej kulturę uczestnicząc zarówno w projektach wydawniczych, jak i wspierających ochronę indyjskich krów. Podczas pobytu w Indiach pobierała nauki wybitnego uczonego, Śri Haridasa Śastri.

mgr Katarzyna Molska

Certyfikowana konsultantka ajurwedy, współpracuje z Jiva Institute w Indiach. Jest masażystką o specjalności masaży ajurwedyjskich i orientalnych, prowadzi również mobilne SPA. Terapeuta dźwiękiem, pasjonatka i propagatorka zdrowego stylu życia i naturalnych metod leczenia.

 

 

 

dr Sabina Sweta Sen-Podstawska

Tancerka tańca Odissi i założycielka Zespołu Tańca Indyjskiego TAAL działającego przy MDK Batory w Chorzowie. Uczyła się tańca Odissi w Indiach oraz w Wielkiej Brytanii, gdzie również występowała. W ramach studiów doktoranckich w Exeter University, UK oraz w Indiach prowadziła badania naukowe o świadomości zmysłowo-somatycznej w klasycznym tańcu indyjskim Odissi. Obecnie adiunkt w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. 

 

mgr Agnieszka Wielobób

Nauczycielka jogi i ajurwedy, redaktor naczelna portalu Joga ABC, redaktor działu „Ajurweda” w magazynie JOGA, autorka książki „Ajurweda w praktyce”. Prowadzi zajęcia jogi w Krakowie, wygłasza wykłady, udziela konsultacji i prowadzi warsztaty w całej Polsce.

 

 

 

Magdalena Mildner

Manager z wieloletnim stażem, diet coache i dyplomowany zielarz - fitoterapeuta. Jako ekspert w dziedzinie zielarstwa jest członkiem Rady Programowej Projektu  „Beskid Śląski - wspólne dziedzictwo” /wspólny, czesko-polski pomysł, który jest realizowany w ramach Współpracy Transgranicznej gmin Brenna (PL) i Bystrzyca (CZ)/. Prowadzi warsztaty i wkłady o ziołach, jadalnych kwiatach i chwastach oraz zajęcia jogi.

 

 

mgr Karina Bielawska

Architekt krajobrazu, zafascynowana rozwiązaniami permakulturowymi stosowanymi w zieleni, ziołami, przyjaznymi formami upraw i odtwarzaniem połączenia pomiędzy ludźmi a Ziemią.

 

 

 

 

mgr Izabella Wdziekońska-Rębacz

Biolog (absolwentka Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska w Katowicach), zielarz, fitoterapeuta (absolwentka Instytutu Medycyny Klasztornej w Katowicach), złożony akces do Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów ( w trakcie weryfikacji).

 

 

 

mgr Aleksandra Loska

Grafik komputerowy i hennistka. Malowanie henną to długoletnia tradycja indyjska i arabska, która coraz bardziej przenika do naszej kultury.

 

 

 

 

mgr Maciej Wielobób

Nauczyciel jogi i medytacji, autor książek „Terapia jogą”, „Psychologia jogi” i „Medytacja w życiu codziennym”, współautor „Ajurwedy w praktyce”.  Prowadzi szkołę jogi w Krakowie, warsztaty jogi i medytacji w całej Polsce i nie tylko. Pisze dla portali i magazynów branżowych.

 

 

 

Marta Lebre

Konsultantka ajurwedy, pasjonatka zielarstwa i kosmetyki naturalnej. Zwolenniczka naturalnej pielęgnacji. Tworzy własne, zgodne z duchem ajurwedy receptury kosmetyczne. Obecnie w trakcie kursu nauczycielskiego z vinyasa jogi u Agnieszki i Macieja Wielobób.

Mateusz Kotlorz

Absolwent wydziału fizjoterapii na AWF w Katowicach,student 4-letnich studiów osteopatycznych w Osteopathie Schule Deutschland Polska, właściciel gabinetu KOTLORZ OSTEOPATIA I FIZJOTERAPIA w  Katowicach

 

 

 

 


 

CZAS TRWANIA

Studia trwają 2 semestry (277 godzin dydaktycznych ). Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele w blokach po 9 godzin dydaktycznych.

OPŁATY

Opłata rejestracyjna dla Absolwentów GWSH: 0 zł

Czesne dla absolwentów GWSH: 5000 zł 3750 zł (-25%): płatne w ośmiu ratach po 468,75 zł

Aby skorzystać z kwoty promocyjnej należy dokonać rejestracji w systemie ehms do 31 stycznia 2020 r. oraz złożyć dokumenty do 7 lutego 2020 r.

 

Termin rozpoczęcia zajęć: 18/19 kwietnia 2020

Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc ograniczona.

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.

Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.

W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.

 

ZAPISY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ GWSH:

Iwona Zub - tel. (32) 3570 583, e-mail: iwona.zub@gwsh.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń.

Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy dokonać rejestracji internetowej poprzez kliknięcie w poniższy baner:

 

REJESTRACJA NA STUDIA

 

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane rekrutacyjne oraz zapamiętać wygenerowany przez system NIU (numer identyfikacji użytkownika) i HASŁO

Następnie Kandydat na studia podyplomowe  składa w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń następujące dokumenty:

  • kserokopia dyplomu (lub odpisu) ukończenia studiów (oryginał do wglądu) 
  • 2 fotografie formatu 4,5 x 6,5 cm  
  • formularz kwestionariusza osobowego (dostępny w systemie ehms po dokonanej rejestracji - drukowany w obecności kandydata w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń)
  • umowa o świadczenie usług edukacyjnych (dostępna w systemie ehms po dokonanej rejestracji - drukowana w obecności kandydata w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń)

 

UWAGA - Na studia przyjmowane sa osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej, bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

 

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Członek - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział Katowice Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Krajowa Izba Biegłych Rewidentów Partner - Green Bridge Partner - Marco Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWCPartner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben Projektor
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+