PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej
Wydział Medyczny

Wydział Medyczny GWSH

Drukuj

Pielęgniarstwo

Dlaczego GWSH? 

Studiując Pielęgniarstwo w naszej Uczelni, zdobywasz zawód i dostajesz gwarancję zatrudnienia. Podpisaliśmy umowę m.in. z firmą KGM Beratungs GmbH, dzięki której absolwenci kierunku Pielęgniarstwo w GWSH spełniają wymagania zagranicznych rynków pracy. Program naszych studiów jest zgodny z wymogami Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych. 

Ukończenie Pielęgniarstwa w GWSH daje Ci możliwość wyboru miejsca pracy np. w: 

  • szpitalach i przychodniach 
  • zakładach opiekuńczo-leczniczych 
  • domach pomocy społecznej 
  • żłobkach, szkołach 

Co nas wyróżnia? 

Doświadczona kadra! Nasi wykładowcy to aktywne zawodowo pielęgniarki, położne i lekarze, na co dzień pracujący w placówkach medycznych w całym kraju. To ludzie z pasją, którzy dzielą się z naszymi studentami wiedzą i umiejętnościami. Kładziemy nacisk na to, by nasi studenci zdobywali praktyki w renomowanych jednostkach ochrony zdrowia. 

Warto nas wybrać! 

Stawiamy na nowoczesne metody kształcenia. Na naszej Uczelni powstaje Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych. „Wirtualny szpital” to obecnie najnowocześniejszy i najskuteczniejszy sposób kształcenia przyszłych kadr medycznych. Sale symulacyjne zostaną wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny oraz fantomy, które potrafią naśladować różne objawy i zachowania ludzkie. Praktyczna nauka na nich jest zbliżona do zabiegów przeprowadzanych na pacjencie. 

Pielęgniarstwo w GWSH to 7 semestrów (3,5 roku) studiów stacjonarnych.
Więcej na stronie: www.gwsh.pl/studia/pielegniarstwo.html

 

Fizjoterapia

Dlaczego GWSH? 

Kierunek Fizjoterapia w GWSH jest rozpoznawalny w najważniejszych ośrodkach rehabilitacyjnych nie tylko na Śląsku, ale także w kraju. Nasi absolwenci to specjaliści cenieni na rynku pracy. Kształcimy kadrę, która nie ma żadnych problemów ze znalezieniem zatrudnienia zarówno w kraju, jak i za granicą. 

Co nas wyróżnia? 

Zajęcia praktyczne na Fizjoterapii odbywają się w specjalistycznych laboratoriach, pracowniach i salach na terenie Uczelni. Są znakomicie wyposażone w profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny do terapii i diagnostyki. GWSH zapewnia studentom udział w profesjonalnie prowadzonych zajęciach klinicznych, także tych, odbywających się na oddziałach specjalistycznych. 

Dbamy o to, żeby studenci mogli zdobywać doświadczenie pod okiem najlepszych fachowców także za granicą. Nasi studenci realizują praktyki m.in. w Czechach - AquaKlim s.r.o. Sanatoria Klimkowice oraz Niemczech - Klinikum In den Pfeifferschen Stiftungen Magdeburg GmbH. 

Warto nas wybrać! 

Program, który realizowany jest na kierunku Fizjoterapia w GWSH, jest zgodny ze standardami kształcenia na kierunku określonymi przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Światową Konfederację Fizjoterapii (WCPT). Spełnia wymogi uznania dyplomu w krajach Unii Europejskiej. 

Fizjoterapia w GWSH to 10 semestrów (5 lat).
Więcej na stronie: www.gwsh.pl/studia/fizjoterapia.html

 

Kosmetologia

Dlaczego GWSH? 

Nasza Uczelnia zapewnia europejski standard programów nauczania, profesjonalnie wyposażone pracownie, doskonałe zaplecze techniczne, naukę z wykorzystaniem kosmetyków najwyższej jakości. W ramach kierunku Kosmetologia praktyki odbywają się wyłącznie w najlepszych, certyfikowanych, patronackich placówkach świadczących usługi kosmetyczne w województwie śląskim i na terenie kraju. 

Co nas wyróżnia? 

Jakość kształcenia! Zajęcia prowadzą kosmetolodzy, lekarze, chemicy, fizjoterapeuci z dużym doświadczeniem naukowym i praktycznym. Zawodu nauczą Cię osoby, z których większość ma znakomicie prosperujące, nowoczesne gabinety i zakłady usług kosmetycznych. Nasi wykładowcy to specjaliści doskonale znani i doceniani w środowisku branżowym. 

Warto nas wybrać! 

Tytuł kosmetologa zdobyty na naszej Uczelni daje szerokie możliwości wyboru profilu zatrudnienia. Począwszy od pracy w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej, wellness i SPA po zatrudnienie w sektorze medycyny estetycznej. Jeszcze w trakcie studiów możesz podjąć pracę jako dyplomowany wizażysta, stylista paznokci czy stylista rzęs. Studiując kosmetologię w GWSH, zapewniamy Ci udział w darmowych szkoleniach prowadzonych przez wiodące firmy kosmetyczne. 

Kosmetologia w GWSH to studia I i II stopnia
Więcej na stronie: www.gwsh.pl/studia/kosmetologia.html

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+