PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Życzenia JM Rektora AG dla studentów i pracowników

Drukuj

Nowy rok akademicki to z pewnością czas pełen zmian, ale także nadziei, wyzwań i możliwości. Jest to również czas, w którym wszyscy jednoczymy się jako społeczność akademicka i zmierzamy do osiągnięcia naszych wspólnych celów. Akademia Górnośląska jest miejscem, w którym każdy z Was ma szansę rozwijać swoje pasje, zdobywać wiedzę i kształtować swoją przyszłość. Bo to tu zaczyna się przyszłość!

Przyszłość oparta na wartościach: jakości, wiarygodności i innowacyjności. Celem Akademii jest dążenie do doskonałości w każdej dziedzinie naszej działalności, w poczuciu zaufania, transparentności i etycznego działania, dbając o dobre imię Akademii Górnośląskiej im. W. Korfantego. Ale to innowacyjność jest kluczem do przyszłości. Świat się zmienia, a my musimy być gotowi na wyzwania. Inwestycja w nowoczesne metody nauczania, wspieranie badań naukowych i promocja przedsiębiorczości to priorytety w naszej działalności.

Dzisiaj, jako nowy rektor, otwieram kolejny rozdział ponad 30-letniej księgi Akademii Górnośląskiej. Rozdział o charakterze ewolucyjnym, którego treść chciałabym napisać razem z Państwem – z zespołem, który razem stworzył historię Akademii, któremu dziękuję za zaangażowanie i wsparcie okazywane szczególnie w trudnych chwilach. Nasze dotychczasowe osiągnięcia zbudowane na solidnych fundamentach, stanowią jeden z etapów rozwoju opartego na dialogu i współpracy ze wszystkimi członkami społeczności akademickiej – pracownikami, studentami i przyjaciółmi uczelni.

Dzisiaj w tej społeczności chciałabym powitać szczególnie gorąco nowych członków – studentów pierwszego roku, którzy rozpoczynają swoją dydaktyczną i naukową przygodę z Akademią Górnośląską. Jesteśmy dla Was i to Wy jesteście naszą przyszłością. Niech to będzie czas odkrywania, nauki i rozwoju. Niech to również będzie czas zdobywania doświadczeń, nawiązywania przyjaźni i korzystania z uroków życia studenckiego. Każdy dzień na uczelni to okazja do odkrywania czegoś nowego.

I would also like to say a few words to our foreign students.I warmly welcome you and I am glad that you joined Katowice Business University.I hope that the time you spend with us will be the best time of your life.

Równie gorące życzenia chciałabym złożyć wszystkim nowym pracownikom, którzy rozpoczynają współpracę z uczelnią, a także tych, którzy powrócili do nas po latach. To ogromna przyjemność i satysfakcja widzieć Was tutaj ponownie. Razem będziemy budować przyszłość Akademii Górnośląskiej.

Wierzę, że dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu, współpracy i oddaniu, osiągniemy wszystkie nasze cele na nadchodzący rok akademicki. Razem jesteśmy silniejsi, a przyszłość należy do nas i zaczyna się tu – dzisiaj.

 

JM Rektor AG

dr Marta Adamczyk

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+