PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Ziołolecznictwo w praktyce

Drukuj

"Sosna zwyczajna w fitoterapii", "Prozdrowotne zastosowanie pijawek we współczesnych czasach" oraz "Nieznana prawda o pigułce z cukru" – to tematy bezpłatnych wykładów, które odbędą się 5 października br. o godz. 17.00 w Akademii Górnośląskiej. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane pozyskiwaniem i wykorzystywaniem ziół z naturalnego środowiska na spotkanie informacyjne dotyczące studiów podyplomowych na kierunku Ziołolecznictwo w praktyce.

Spotkanie odbędzie się w Auli VI - 1 piętro w budynku A przy ul. Harcerzy Września 1939 nr 3 w Katowicach.

Program spotkania:
1. Barbara Błażyca-Szczerbowska – "Sosna zwyczajna w fitoterapii";
2. Anna Śmietana – "Prozdrowotne zastosowanie pijawek we współczesnych czasach";
3. Agnieszka Szotek – "Nieznana prawda o pigułce z cukru".

Celem studiów na kierunku Ziołolecznictwo w praktyce jest nauczenie naszych słuchaczy zasad pozyskiwania ziół z naturalnego środowiska oraz praktycznego wykorzystania, przetwarzania i zastosowania dla potrzeb organizmu zarówno jako środków odżywczych, leczniczych, suplementów, kosmetyków czy tak zwanych naturalnych słodyczy w życiu codziennym i sporcie, ze szczególnym uwzględnieniem wymogów żywieniowych człowieka na różnych etapach jego rozwoju.

Nasi słuchacze poznają podstawy tradycyjnego ziołolecznictwa w Polsce, ale również tysiącletnie zasady wypracowane na świecie. Program obejmuje również zapoznanie z zasadami oznaczania roślin, pozyskiwania ich w odpowiedni sposób, podstaw hodowli. Słuchacze nauczą się komponować odpowiednie mieszanki ziół dopasowane do konkretnych, indywidualnych przypadków.

Po ukończeniu studiów absolwenci będą przygotowani do profesjonalnego zbierania i przetwarzania oraz wykorzystania ziół w życiu, diecie, sporcie, kosmetologii. Będą potrafili samodzielnie produkować oleje, kremy, przetwory oraz hodować zioła, dzięki czemu będą mogli prowadzić sklep zielarsko-medyczny.

Więcej na temat kierunku Ziołolecznictwo w praktyce oraz program studiów TUTAJ

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+