PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Zapraszamy na konferencję pt. „Dziedzictwo biznesowe: najlepsze praktyki dla firm rodzinnych”

Drukuj

„Budowanie przyszłości w firmach rodzinnych” i „Doświadczenia firm rodzinnych” – to główne tematy konferencji pt. „Dziedzictwo biznesowe: najlepsze praktyki dla firm rodzinnych”, która odbędzie się 7 grudnia 2023 r. w Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Konferencja stanowi istotne forum wymiany wiedzy i doświadczeń oraz najlepszych praktyk i inspiracji, których celem jest wspieranie zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw rodzinnych. Współorganizatorem wydarzenia jest Zwyrtek & Wspólnicy.

Firmy rodzinne istnieją na polskim rynku od zawsze i stanowią znaczącą część polskiej gospodarki oraz zdecydowaną większość przedsiębiorstw w ramach sektora mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Podczas konferencji eksperci, praktycy oraz przedstawiciele firm rodzinnych omówią kluczowe kwestie związane z sukcesją w biznesie. Prelegenci podzielą się praktycznymi spostrzeżeniami na temat budowania przyszłości w firmach rodzinnych oraz zarządzania procesem sukcesji. Wykład wprowadzający pt. „Dziedzictwo przeszłości w kontekście przyszłości firmy rodzinnej” wygłosi prof. dr hab. Jan Klimek.

W pierwszej części konferencji pt. „Budowanie przyszłości w firmach rodzinnych” swoje prelekcje przedstawią: Kinga Kuberek pt. „Zmiana w firmie rodzinnej – szansa czy kryzys organizacji? Psychologiczne aspekty sukcesji w polskich firmach rodzinnych”, Michał Zwyrtek pt. „Zarządzanie zmianą w procesie sukcesji” oraz Marcin Frank pt. „Dlaczego nie powinieneś zakładać Fundacji Rodzinnej”.

Druga część konferencji obejmuje panel dyskusyjny pt. „Doświadczenia firm rodzinnych”, który poprowadzi Michał Zwyrtek. Rozmowa z udziałem przedstawicieli branży z pewnością przyczyni się do lepszego zrozumienia wyzwań i możliwości biznesów rodzinnych.

Konferencja odbędzie się 7 grudnia 2023 r. w budynku A przy ul. Harcerzy Września 1939 nr 3 w Katowicach, Aula A6. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia do udziału w konferencji przyjmowane są do 5 grudnia 2023 r.

ZAPISY I HARMONOGRAM KONFERENCJI DOSTĘPNE TUTAJ

Patronat Honorowy nad konferencją objęli: Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Katowicach, Grupa Amber oraz Śląska Federacja Przedsiębiorców Śląskich.

Patronat medialny: Business Hub i EUROPERSPEKTYWY.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+