PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Poznajcie Olę - przyszłą kosmetolog

Drukuj

Ola właśnie rozpoczęła studia na kierunku Kosmetologia. Co ją skłoniło do wyboru tego kierunku? Czego oczekuje po studiach? Jakie ma plany zawodowe?

 

Olu, dlaczego wybrałaś kosmetologię?

Jak każda dorastająca dziewczyna zaczęłam interesować się makijażem, manicure, tym jak zadbać o urodę. Z czasem zaczęło mnie to wciągać coraz bardziej, aż pojawiło się marzenie o własnym gabinecie kosmetycznym. Wtedy jeszcze uczyłam się w technikum hotelarskim, więc w kierunku zupełnie nie związanym z branżą beauty. Kto wie, może kiedyś połączę oba kierunki i otworzę mały hotelik SPA.

 

Dlaczego akurat w GWSH?

Chcę połączyć studia z pracą zawodową, dlatego wybrałam uczelnię na której będę mogła studiować kosmetologię zaocznie. W ostatniej klasie technikum przyjechałam do GWSH m.in. żeby obejrzeć sobie jak wyglądają sale szkoleniowe. Podpytałam ówczesnych studentów jak wyglądają same zajęcia. Trochę się obawiałam czy dam radę na zajęciach z chemii i biologii, bo te przedmioty miałam w technikum tylko przez rok, ale rozmowy ze studentami mnie uspokoiły. Poza tym ważna dla mnie jest duża ilość zajęć praktycznych, bo wiadomo, że wtedy najlepiej przyswaja się wiedzę.

Czego oczekujesz od studiów w GWSH?

Mam trochę obaw związanych z wejściem w ten tryb studiowania. Wiadomo nie jest już technikum tylko studia, dlatego liczę na wsparcie ze strony wykładowców i starszych kolegów w tym zakresie. Nie mogę się już doczekać wszystkich zajęć praktycznych.

Jakie masz plany na bliższą i trochę dalszą przyszłość?

Jak najszybciej chciałabym zacząć pracować w gabinecie kosmetycznym, by móc wykorzystywać całą wiedzę w praktyce. Po licencjacie zamierzam zrobić magisterkę. A za kilka lat chcę mieć swój własny gabinet kosmetyczny. To już nie tylko moje marzenie, ale mój cel.

Jestem przekonana, że uda Ci się osiągnąć wyznaczone cele.

 

Rozmawiała Marzena Oczko

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+