Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka

Poznajcie Olę - przyszłą kosmetolog

Drukuj

Ola właśnie rozpoczęła studia na kierunku Kosmetologia. Co ją skłoniło do wyboru tego kierunku? Czego oczekuje po studiach? Jakie ma plany zawodowe?

Marzena Bortnicka: Olu, dlaczego wybrałaś kosmetologię?

Aleksandra Markusik: Jak każda dorastająca dziewczyna zaczęłam interesować się makijażem, manicure, tym jak zadbać o urodę. Z czasem zaczęło mnie to wciągać coraz bardziej, aż pojawiło się marzenie o własnym gabinecie kosmetycznym. Wtedy jeszcze uczyłam się w technikum hotelarskim, więc w kierunku zupełnie nie związanym z branżą beauty. Kto wie, może kiedyś połączę oba kierunki i otworzę mały hotelik SPA.

 

MB: Dlaczego akurat w GWSH?

AM: Chcę połączyć studia z pracą zawodową, dlatego wybrałam uczelnię na której będę mogła studiować kosmetologię zaocznie. W ostatniej klasie technikum przyjechałam do GWSH m.in. żeby obejrzeć sobie jak wyglądają sale szkoleniowe. Podpytałam ówczesnych studentów jak wyglądają same zajęcia. Trochę się obawiałam czy dam radę na zajęciach z chemii i biologii, bo te przedmioty miałam w technikum tylko przez rok, ale rozmowy ze studentami mnie uspokoiły. Poza tym ważna dla mnie jest duża ilość zajęć praktycznych, bo wiadomo, że wtedy najlepiej przyswaja się wiedzę.

 

MB: Czego oczekujesz od studiów w GWSH?

AM: Mam trochę obaw związanych z wejściem w ten tryb studiowania. Wiadomo nie jest już technikum tylko studia, dlatego liczę na wsparcie ze strony wykładowców i starszych kolegów w tym zakresie. Nie mogę się już doczekać wszystkich zajęć praktycznych.

 

MB: Jakie masz plany na bliższą i trochę dalszą przyszłość?

AM: Jak najszybciej chciałabym zacząć pracować w gabinecie kosmetycznym, by móc wykorzystywać całą wiedzę w praktyce. Po licencjacie zamierzam zrobić magisterkę. A za kilka lat chcę mieć swój własny gabinet kosmetyczny. To już nie tylko moje marzenie, ale mój cel.

MB: Jestem przekonana, że uda Ci się osiągnąć wyznaczone cele.

 

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Członek - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział Katowice Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Polska Izba Biegłych Rewidentów Partner - Green Bridge Partner - Marco Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWCPartner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben Projektor
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+