Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka

Poznajcie Olę - przyszłą kosmetolog

Drukuj

Ola właśnie rozpoczęła studia na kierunku Kosmetologia. Co ją skłoniło do wyboru tego kierunku? Czego oczekuje po studiach? Jakie ma plany zawodowe?

 

Olu, dlaczego wybrałaś kosmetologię?

Jak każda dorastająca dziewczyna zaczęłam interesować się makijażem, manicure, tym jak zadbać o urodę. Z czasem zaczęło mnie to wciągać coraz bardziej, aż pojawiło się marzenie o własnym gabinecie kosmetycznym. Wtedy jeszcze uczyłam się w technikum hotelarskim, więc w kierunku zupełnie nie związanym z branżą beauty. Kto wie, może kiedyś połączę oba kierunki i otworzę mały hotelik SPA.

 

Dlaczego akurat w GWSH?

Chcę połączyć studia z pracą zawodową, dlatego wybrałam uczelnię na której będę mogła studiować kosmetologię zaocznie. W ostatniej klasie technikum przyjechałam do GWSH m.in. żeby obejrzeć sobie jak wyglądają sale szkoleniowe. Podpytałam ówczesnych studentów jak wyglądają same zajęcia. Trochę się obawiałam czy dam radę na zajęciach z chemii i biologii, bo te przedmioty miałam w technikum tylko przez rok, ale rozmowy ze studentami mnie uspokoiły. Poza tym ważna dla mnie jest duża ilość zajęć praktycznych, bo wiadomo, że wtedy najlepiej przyswaja się wiedzę.

Czego oczekujesz od studiów w GWSH?

Mam trochę obaw związanych z wejściem w ten tryb studiowania. Wiadomo nie jest już technikum tylko studia, dlatego liczę na wsparcie ze strony wykładowców i starszych kolegów w tym zakresie. Nie mogę się już doczekać wszystkich zajęć praktycznych.

Jakie masz plany na bliższą i trochę dalszą przyszłość?

Jak najszybciej chciałabym zacząć pracować w gabinecie kosmetycznym, by móc wykorzystywać całą wiedzę w praktyce. Po licencjacie zamierzam zrobić magisterkę. A za kilka lat chcę mieć swój własny gabinet kosmetyczny. To już nie tylko moje marzenie, ale mój cel.

Jestem przekonana, że uda Ci się osiągnąć wyznaczone cele.

 

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Członek - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział Katowice Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Polska Izba Biegłych Rewidentów Partner - Green Bridge Partner - Marco Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWCPartner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben Projektor
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+