PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Wykład prof. Hsing-Kuo Wang z Tajwanu

Drukuj

„Obrazowanie układu mięśniowo – szkieletowego w planowaniu i terapii fizykalnej” – to temat wykładu prof. Hsing-Kuo Wang z National Taiwan University w Tajpej, który odbył się 25 sierpnia br. w Akademii Górnośląskiej w Katowicach. Organizatorem wydarzenia był prof. dr hab. Adam Kawczyński z Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu, pełniący funkcję kierownika grantu naukowego po stronie polskiej, dr n. k. f. Krzysztof Gieremek, prof. AG – Prodziekan kierunku fizjoterapia na Wydziale Medycznym AG oraz dr n. k .f. Robert Trybulski – wykładowca na Wydziale Medycznym AG.

Profesor Hsing-Kuo Wang jest wykładowcą akademickim w National Taiwan University w Tajpej, specjalizującym się w dziedzinie fizjoterapii ortopedycznej, układu mięśniowo-szkieletowego oraz medycyny sportowej.  

 

Spotkanie otworzyła Pani Marta Adamczyk – Prorektor ds. organizacji i rozwoju AG.

 

W ramach prelekcji prof. Hsing-Kuo Wang przedstawił najnowsze osiągnięcia w dziedzinie obrazowania układu mięśniowo-szkieletowego. Uczestnicy wydarzenia wzięli również udział w warsztatach praktycznych dotyczących wykorzystania znaczników w ultrasonografii układu mięśniowo-szkieletowego oraz analizy biomechanicznej deformacji tkanek w celu ustalenia patogenezy urazów wiązadeł i mięśni. Ponadto omówiona została także diagnostyka obrazowa właściwości morfologicznych w obrębie mięśni stożka rotatorów oraz przedziałuzewnętrznego stawu łokciowego.  

 

Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne zwiedzanie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej Akademii Górnośląskiej.

Serdecznie dziękujemy prof. Hsing-Kuo Wang za inspirujący wykład a gościom za tak liczne przybycie na spotkanie z ekspertem.

 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

Partnerzy wydarzenia: Polskie Towarzystwo Medycyny Manualnej oraz FORMED – polski producent i dystrybutor wyrobów medycznych oraz dostawca kompleksowych usług dla sektora medycznego.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+