PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Wykładowczyni GWSH ambasadorką Europejskiego Paktu na rzecz Klimatu

Drukuj

Dr Anna Staszewska z Katedry Turystyki GWSH, opiekun Koła Naukowego Turystyki i Rekreacji została ambasadorką Europejskiego Paktu na rzecz Klimatu!

Europejski Pakt na rzecz Klimatu ma na celu aktywizowanie społeczności lokalnych w działania pro klimatyczne. 

Zadaniem, które stoi przed ambasadorami jest dzielenie się informacjami, inicjowanie oddolnych działań i proponowanie rozwiązań, które mogłyby być powielane przez innych. Dr Anna Staszewska od lat propaguje wśród studentów wiedzę nt. ochrony środowiska, wpływu konsumpcyjnego stylu życia na jego degradację, oraz aktywizuje studentów kierunku Turystyka i rekreacja do działań takich jak sprzątanie Jury Krakowsko-Częstochowskiej czy Góry Świętej Anny, które odbyły się wiosną tego roku.

Jako ambasadorka Europejskiego Paktu na rzecz Klimatu skupię się przede wszystkim na edukacji o zmianach klimatycznych i sposobach działania na rzecz przywrócenia równowagi w przyrodzie. Będę nadal rozmawiać ze szkołami, uczniami i młodzieżą o rzeczywistości klimatycznej i o tym, jak możemy wspólnie działać na rzecz lepszego klimatu, mówi dr A. Staszewska. 

Również GWSH działa aktywnie na rzecz ochrony klimatu i  zmniejszenia swojego śladu węglowego m.in. zainstalowany został system fotokomórek, dzięki którym zmniejszyło się zapotrzebowanie na prąd, budynki są docieplone, a w ramach inauguracji obchodów 30-lecia uczelni posadziliśmy 6 pierwszych dębów kolumnowych i planujemy kolejne nasadzenia. Chcemy, aby każdy student kierunku Turystyka i rekreacja posadził własne drzewo, potwierdza dr A. Staszewska.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+