PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Porozumienie o współpracy GWSH i ZM Henryk Kania

Drukuj

W ramach intensyfikacji współpracy środowisk akademickich i gospodarczych Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa została partnerem Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A.

Współpraca z GWSH bazować będzie na stażach i praktykach zawodowych dla studentów kierunków ekonomicznych, handlowych i marketingowych, ale też na wzajemnej promocji w innych obszarach działalności obu stron. Umowy zostały podpisane na czas nieokreślony, a pierwsze wspólne projekty ruszą już w listopadzie.

– Współpraca w zakresie praktyk i staży pozwoli nam na pozyskanie wartościowych osób, które będą mogły kontynuować u nas swoją karierę. Stażystom z kolei pobyt u nas pozwoli na zdobycie cennego doświadczenia pod okiem specjalistów w najnowocześniejszych zakładach mięsnych w Polsce i otworzy drogę do kariery w ich strukturach – tłumaczy Dominika Rąba, v-ce prezes Zakładów Mięsnych Henryk Kania.

– Dla społeczności GWSH współpraca z biznesem ma szczególne znaczenie. Poza wiedzą, jaką zdobywają studenci naszej Uczelni, niezwykle istotna jest dla nich możliwość jej praktycznego wykorzystania w realnym świecie biznesu, zanim jeszcze wejdą na rynek pracy. Tego właśnie oczekują od nas nasi studenci i wspólnie z ZM Kania chcemy im to zapewnić – mówi Dariusz Kosiorek, Dyrektor ds. rozwoju Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.

 

 

ZM Henryk Kania to wiodący producent wyrobów wędliniarskich oraz mięsa konfekcjonowanego w Polsce. Firma została założona w 1990 roku w regionie o XIX-wiecznej tradycji rzemiosła masarskiego, gdzie od lat skupiał się przemysł mięsny. Zakłady Henryk Kania oferują szeroki wachlarz produktów z obszaru marek własnych i prywatnych. Głównymi odbiorcami jej produktów są sieci handlowe w kraju i za granicą. Od marca 2012 roku akcje ZM Henryk Kania są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+