PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Wprowadzenie do pracy terapeuty i moderatora grup wsparcia

Drukuj

Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach serdecznie zapraszają na bezpłatny warsztat.

Najnowsze badania pokazują, że wsparcie społeczne ogrywa ogromną rolę w procesie radzenia sobie w sytuacji trudnej czy kryzysowej. Stąd coraz większą popularnością cieszą się spotkania grup wsparcia. Warsztat ma na celu przybliżenie uczestnikom specyfiki takiej pracy oraz roli osób prowadzących spotkania. Ma także na celu zrozumienie różnic pomiędzy grupami samopomocowymi a grupami wsparcia. Oparty będzie na doświadczeniu własnym prowadzącej w zakładaniu grup samopomocowych, grup wsparcia dla rodziców po stracie dziecka, także w wyniku śmierci samobójczej dziecka, oraz grup wsparcia dla rodzin zastępczych. Jest to wstęp do warsztatu pt.: „Zasady prowadzenia grup wsparcia”.

Prowadząca: mgr Katarzyna Konczelska - psycholog, terapeuta, posiadający kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie m.in. z zakresu interwencji kryzysowej, prowadzenia grup wsparcia dla rodziców po śmierci dziecka, pracy z osobami w kryzysie, diagnozy i terapii zaburzeń depresyjnych i stresu pourazowego. Pracuje w Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej DIADA, gdzie prowadzi diagnozę i terapię dzieci i młodzieży, spotkania psychoedukacyjne dla rodziców. Doktorantka na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.
Więcej informacji na: http://fripp.org.pl/ oraz na profilu Fundacji w serwisie Facebook.

Termin warsztatu: 2 oraz 16 grudnia 2015 r. (środa) w godzinach 16:30-19:30 GWSH, sala A 006.

Warsztat przeznaczony jest dla 25 osób - studentów psychologii i pedagogiki.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+