PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Witamy studentów z zagranicy

Drukuj

To kolejna grupa młodych ludzi, którzy w GWSH realizują zajęcia w ramach programu Erasmus+.

Jest ich sześcioro. Dwie Ukrainki, Kazaszka, Hiszpan i dwóch studentów z Turcji. Właśnie rozpoczęli naukę
w naszej Uczelni. Dołączyli do grupy pozostałych młodych ludzi, którzy GWSH wybrali w ramach programu Erasmus+. Obecnie gościmy w sumie 20-osobową grupę młodzieży z zagranicznych uczelni. Program przygotowany dla studentów obejmuje zajęcia z zarządzania międzynarodowego, marketingu i turystyki. Wykłady prowadzone są w języku angielskim.

Podczas spotkania organizacyjnego (7 marca) młodych ludzi przywitała dr Anna Sobczyk-Kolbuch, Prodziekan ds. rozwoju naukowego oraz współpracy z zagranicą. Wspólnie z Barbarą Jałmużniak, Koordynatorem Programu Erasmus+ w naszej Uczelni, przekazały studentom najważniejsze informacje dotyczące prowadzenia zajęć, kadry dydaktycznej, warunków zaliczeń. Zapewniły też młodych ludzi, że w każdej sytuacji mogą liczyć na pomoc.

- Zdajemy sobie sprawę, że dla nich przyjazd do Polski to często wyzwanie kulturowe. Proponując im studia
w GWSH, dbamy o wysoki poziom zajęć, ale także o to, żeby nasi goście dobrze się u nas czuli. Chcemy żeby nawiązali przyjaźnie, poznali nasz kraj i mieli jak najlepsze wspomnienia – mówi pani Prodziekan.

Pomoc ze strony koordynatorów projektu dotyczy m.in. języka obcego. Ponieważ zajęcia prowadzone są po angielsku i konieczna jest znajomość specjalistycznego słownictwa, studenci po każdym spotkaniu otrzymują materiały, opracowania z wykładów, prezentacje, fragmenty podręczników, z których korzystają wykładowcy.
– Mogą na spokojnie przetłumaczyć sobie niezrozumiałe fragmenty – zaznacza Prodziekan Sobczyk-Kolbuch.
To ważne tym bardziej że czekają ich egzaminy i zaliczenia.

Pani Prodziekan przyznaje, że dla niej samej zajęcia ze studentami Erasmusa są bardzo atrakcyjne. – Mam okazję poznać ich punkt widzenia, podejście do zagadnień związanych z zarządzaniem i marketingiem. Jest to spojrzenie młodych ludzi z innych kręgów kulturowych, często zdecydowanie różne od naszego.

Grafik zajęć został tak zaplanowany, żeby goście z zagranicy mieli okazję zaplanować wycieczki po Polsce, a także zwiedzić Europę. Ponieważ wielu młodych ludzi pochodzi ze wschodu to przyjazd do Katowic jest ich pierwszą wizytą w europejskim kraju.

Dzisiaj (7 marca) odbyło się spotkanie organizacyjne, a od jutra zaczynają się zajęcia. Prowadzone są przez wykładowców naszej Uczelni, a także profesorów zaprzyjaźnionych uczelni z całej Europy.

 

Program Erasmus w GWSH.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+