PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

VIII edycja Certyfikatu Kompetencji z AG

Drukuj

Ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji Certyfikatu Kompetencji z AG na semestr letni roku akademickiego 2023/24. Projekt oferuje studentom rozszerzenie regularnego programu studiów o przedmioty spoza kierunku. To szansa na rozwój bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Termin składania deklaracji uczestnictwa upływa 27 lutego 2024 roku. Nie przegap okazji do rozszerzenia swojej wiedzy i umiejętności!

Certyfikat kompetencji to projekt, który jest z sukcesem realizowany w Akademii Górnośląskiej od 2020 roku. Dzięki niemu studenci mają szansę bezpłatnie zdobywać wiedzę, umiejętności i kwalifikacje z przedmiotu spoza programu kształcenia na studiowanym przez nich kierunku. Udział w projekcie pozwala budować indywidualny profil kompetencji, co jest niezwykle cenne dla przyszłych pracodawców. Interdyscyplinarność, determinacja i zaangażowanie są cechami bardzo wysoko punktowanymi wśród kandydatów do pracy.

– Uczelnia stawia na interdyscyplinarność. Program jest przeznaczony dla tych, którzy chcą maksymalnie wykorzystać swoją edukację akademicką. Jest to program uzupełniający, który może współistnieć obok podstawowego programu studiów licencjackich czy magisterskich. Co warto podkreślić, student nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów za przystąpienie i uczestnictwo w projekcie. Oferujemy pogłębienie regularnego programu studiów, a co za tym idzie student ma okazję przyjrzeć się zagadnieniom naukowym i społecznym z różnych perspektyw. – tłumaczy pomysłodawczyni Certyfikatu, dr Joanna Strzelczyk – Łucka, prof. AG, Prorektor ds. kształcenia. 

W ramach projektu student może wybrać jeden dodatkowy przedmiot spośród 13 różnych kierunków, takich jak zarządzanie przedsiębiorstwem, psychologia, prawo czy administracja. To doskonała okazja do poszerzenia swoich kompetencji. W ciągu jednego semestru można realizować tylko jeden dodatkowy przedmiot. Ilość miejsc w grupach jest ograniczona. 

Studiowanie dodatkowego przedmiotu wiąże się ze zdobyciem zaliczenia, które zostanie wpisane do suplementu dyplomu ukończenia studiów licencjackich lub uzupełniających magisterskich. Po ukończeniu przedmiotu student otrzyma również certyfikat potwierdzający nabycie danej kompetencji.

Warunkiem udziału w projekcie jest brak zaległości finansowych na uczelni oraz wybór przedmiotu spoza programu kierunku studiów. Deklaracje udziału należy składać w terminie od 21 do 27 lutego 2024 roku poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: https://forms.office.com/e/4dCDEneXbJ

Szczegółowe informacje na temat Certyfikatu Kompetencji oraz lista przedmiotów do wyboru w VIII edycji Projektu.

 

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu:

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+