PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Tydzień Przyszłości Absolwentów Akademii Górnośląskiej

Drukuj

Psychologia w biznesie, e-Marketing, lean management, zarządzanie firmą rodzinną, zarządzanie nieruchomościami i pośrednictwo – to tylko niektóre z zagadnień, które zostaną zaprezentowane podczas trwania Tygodnia Przyszłości Absolwentów Akademii Górnośląskiej. Zapraszamy absolwentów oraz przyszłych i obecnych studentów do udziału w pierwszej edycji Tygodnia Przyszłości, który odbędzie się w dniach 21 – 26 września br.

Tydzień Przyszłości Absolwentów Akademii Górnośląskiej w Katowicach to wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest zgromadzenie absolwentów z różnych lat studiów i specjalizacji oraz wszystkich innych Przyjaciół Uczelni, aby umocnić więzy między nimi oraz stworzyć platformę do wymiany doświadczeń i współpracy biznesowej. Jest to czas, w którym absolwenci będą mieli okazję spotkać się z dawno niewidzianymi koleżankami i kolegami ze studiów, a także wykładowcami, podzielić się swoimi sukcesami zawodowymi oraz nawiązać nowe kontakty.

Podczas wydarzenia organizowane będą spotkania tematyczne, które będą obejmować różnorodne aspekty kształcenia, rozwoju kariery zawodowej i współpracy między uczelnią a Absolwentami. Uczestnicy będą mieli szansę wysłuchać inspirujących wystąpień gości specjalnych i wykładowców AG, dowiedzieć się ciekawostek o najnowszych trendach w swoich dziedzinach, skonsultować się z ekspertami oraz podzielić się własnymi doświadczeniami zawodowymi. Tydzień Przyszłości to również doskonała okazja do pokazania osiągnięć i sukcesów absolwentów AG oraz zapoznania się z szeroką ofertą studiów podyplomowych.

Tydzień Przyszłości odbywać się będzie w dniach 21 – 26 września 2023 r. Wydarzenie rozpocznie się panelem dyskusyjnym pt. "Inspiracje i Motywacje: Co Napędza Sukces Absolwentów", w którym wezmą udział wybitni i zasłużeni absolwenci AG. Rozmowę będzie moderować Prorektor ds. kształcenia dr Joanna Strzelczyk-Łucka, prof. AG. Panel rozpocznie się o godz. 17.00 w Budynku A Akademii Górnośląskiej w Katowicach przy ul. Harcerzy Września 1939 nr 3 i będzie transmitowany na żywo na YouTube.   

Tydzień Przyszłości będzie poruszał tematykę interdyscyplinarną podzieloną na sesje:

 1. Dyskusja panelowa na temat wpływu wykształcenia na karierę zawodową:
 • Zarządzanie karierą w erze cyfrowej,
 • Innowacje i przedsiębiorczość,
 • Wyzwania rynku pracy w XXI wieku.
 1. Panel dyskusyjny na temat współpracy między absolwentami a uczelnią:
 • Trendy i nowe wyzwania w dziedzinie nauki,
 • Prezentacje sukcesów absolwentów szkoły.
 1. Warsztaty tematyczne:
 • Rozwój umiejętności miękkich,
 • Budowanie marki osobistej,
 • Zrównoważony rozwój w życiu i pracy.
 1. Debata na temat przyszłości edukacji.

Przyjemnym akcentem podnoszącym doniosłość Tygodnia Przyszłości będzie Bal Absolwentów Akademii Górnośląskiej, czyli wieczór pełen dobrej zabawy! Bal Absolwentów to doskonała okazja do spotkania po latach znajomych ze studiów, integracji środowiska akademickiego AG, a także do celebrowania obchodzonego w Polsce Roku Wojciecha Korfantego – patrona Akademii Górnośląskiej.

Bal Absolwenta odbędzie się 23 września 2023 r. w Hotelu Diament Arsenal Palace w Chorzowie. Rejestracja na Bal odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy.

Partnerem wydarzenia jest Enea.

Sponsorzy wydarzenia: DRZAZGA CLINIC, GLOBAL IMPACT BEATA DRZAZGA, BetaMed S.A., Whisky & Spirit House

Patronem medialnym Tygodnia Przyszłości zostało Radio Eska oraz portal edukacyjny Perspektywy. Zapraszamy do zapoznania się z publikacją na temat wydarzenia TUTAJ

Otrzymaliśmy także opiekę medialną Polskiego Radia Katowice, które będzie informować swoich słuchaczy o naszym przedsięwzięciu.

Więcej na temat programu Tygodnia Przyszłości TUTAJ

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu i miejsca konferencji.

 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa i Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Prezydent Bielska-Białej Jarosław KlimaszewskiRegionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Metropolia GZM.


 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+