PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Matura i co dalej; czyli kim zostanę jak dorosnę?

Drukuj

Jeśli nie wiesz jakimi kryteriami kierować się przy wyborze przyszłego zawodu to polecamy Ci zrobienie testu Hollanda. Odpowiedz na pytania i sprawdź jaki masz typ osobowości zawodowej.

Drogi Maturzysto,

przed Tobą najważniejszy test w życiu, i nie mamy tu na myśli egzaminu dojrzałości, tylko wybór właściwego kierunku studiów i tym samym swojej przyszłości zawodowej.

Jak wybrać właściwy zawód? Możesz kierować się prognozami rynku pracy, dobrymi radami rodziny albo starszych kolegów. My podchodzimy do tematu z zacięciem badawczym, dlatego sugerujemy Ci rozwiązanie testu wieloaspektowej oceny preferencji zawodowych, zwanego potocznie testem Hollanda.

Test wieloaspektowej oceny preferencji zawodowych

Test nie wymaga żadnej rejestracji, podawania maila lub numeru telefonu.

Celem testu jest określenie swojego zawodowego typu osobowości. Odpowiedz bez zbędnego zastanawiania zakładając, że pierwsza myśl jest najlepsza. Odpowiedzi na pytania są stopniowane w skali Likerta, od 1 do 5, gdzie 1 oznacza całkowicie się nie zgadzam a 5 oznacza całkowicie się zgadzam. Odpowiedzi na 73 pytania zajmą Ci nie więcej niż pół godziny, a wynik otrzymasz od razu. Pamiętaj, że rzadko kiedy mamy tylko jeden typ osobowości zawodowej, przeważnie jesteśmy jednostkami mieszanymi.

 

 

Biuro Karier GWSH

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+